Skocz do zawartości

Naprawa przedsionka na Podbeskidziu.


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w naprawie przedsionka. Mam rozdarcie, a w zasadzie puszczony szew na długości około 20 - 30 cm, w dość newralgicznym punkcie (łączenie dachu z przednią ścianką).

Szukam zakładu, który mógłby mi to w jakiś sposób naprawić, bo dzierganie ręczne, chyba się nie sprawdzi.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szew puścił około 8 cm też na łączeniu dachu ze ścianą czołową. Ja zrobiłem to tak: dwie igły, z nićmi stylonowymi, zeszyłem ściegiem prostym ale jednocześnie z dwóch stron, od góry i od dołu. Celowałem w stare otworki o starych niciach. Nowy szew jest szerszy od rozszycia po około 4 cm z każdej strony. Na nowy ścieg nałożyłem cienką warstwę budaprenu z dwóch stron. Dwa sezony tak jest, prawie nic nie widać i nic nie przecieka. Zajęło mi to jakieś 15 minut.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz, to też jest jakiś pomysł, choć ja na ZPT w szkole raczej... wolałem rysunek techniczny niż zajęcia z szycia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, potrzeba czyni mistrza, tylko weź nici bezbarwne, albo w kolorze ściany. Próbowałem z cienką żyłką wędkarską, ale nici są lepsze, bardziej elastyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobię chyba jak Port, bo miałem wysłać dach do naprawy, ale pakuję go i wysyłam od roku. Mam na szwach rozdarcia dwa na łączeniu ścian bocznych z dachem. Trza drepnac po nici a klej się znajdzie :-)

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pani w pasmanterii powiedziałem o nici stylonowej - to zrobiła oczy jak 5 zł.

Allegro też milczy...

Skąd taką wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takich napraw polecam plecionkę wędkarską . Sprawdzone na koledze hehehhe. Trzyma 

 

W sklepie wędkarskim wystarczy poprosić o tester plecionki, mają ,no chyba że ktoś spining uje to po problemie 

Edytowane przez andross (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pani w pasmanterii powiedziałem o nici stylonowej - to zrobiła oczy jak 5 zł.

Allegro też milczy...

Skąd taką wziąć?

To kup nici grube maszynowe (nie do szycia ręcznego) do stebnówki, na to samo wyjdzie. Nici takie jakie stosuje się np do szycia jeansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, żeby nie kupować całej szpulki, przejedź się do szwalni, gdzie mają szycie ciężkie (jeansy czy kurtki) to Ci dadzą ze 3 m  nitki i po sprawie. Potem do szewca po budapren w nakrętce po czystej i jakoś to ogarniesz :] Tak na poważnie na pewno ktoś ze znajomych ma takie nici. Do zeszycia nawet podwójną cieńszą nitką tych 30 cm to te 3 m Ci starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomal. Nie rób wstydu.   :]  :-]  :-]  :-]  :-]  :-]

 

Przy takiej tradycji włókienniczej w B-B, nie powinniśmy nawet pytać o takie sprawy.....   :pad:

 

Ale życie życiem i moja małżonka, będąc magistrem włókiennictwa, musiała się przebranżowić na obróbkę metalu, bo w zawodzie nie ma szans.... takie czasy....  :oslabiony:

 

Powodzenia życzę w projekcie i w razie czego, służymy pomocą fachowczyni w Mechanicznej Technologii Włókna  :bzik:  :]  :]  :]

 

Pozdro :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.