Skocz do zawartości

Gadki szmatki dotyczące XX Zlotu


finger

Rekomendowane odpowiedzi

 Na szczęście bywałem na zamku kilkukrotnie i z tych wszystkich wycieczek z przyjezdną rodzinką udało mi się niemal za każdym razem zobaczyć coś nowego . Dziś mogę powiedzieć , że widziałem prawie wszystko . :)

o i to jest prawidłowa postawa ;).

Już mamy pierwszego forumowego przewodnika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

byłem w tamtym roku na zamku Czocha ceny biletów za drogie żeby obejrzeć dwie komnaty i sale balową 

Z tego też powodu napisałem wcześniejszy post . Mnie już w konia nie zrobią . Wymagać będę od nich dużo więcej niż tylko obejście "po łebkach".

Wiele też zależy od przewodników , którzy co jakiś czas się zmieniają .

Kto wie ? Może jako przewodnik po tysięcznym oprowadzeniu miałbym alergię na najpiękniejsze komnaty . :)

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czochę zwiedzałem pod koniec lat 90-tych nocą z pochodniami. Było zacnie. 

 

Myślę że można napisać do nich że ekstra super i ten teges towarzystwo raczy łaskawie zawitać w ich skromne progi i może będzie dobra cena i dobry przewodnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś "nie miał ochoty na jazdę samochodem" to można zwiedzić zamek Świnie nocą fajna sprawa Polecam :-) Mała składka dla kustosza i nas oprowadzi ;-)

Nie wiem czy ten zamek tak się nazywa ale mniejsza o to . Faktycznie , tuż obok bramy jest nr telefonu do pana , który w przeciągu 10 minut pojawia się pod zamkiem . Przy większej grupie są to symboliczne pieniążki (do dogadania) .

Planuję zrobić takie grupowe wyjście ale ze względu na dzieci raczej bym się skłaniał aby zrobić to w ciągu dnia . Co oczywiście nie znaczy , że w nocy nie da rady . :)

Wyjście na ruiny zamku jest bezpośrednio z kempingu ścieżką wiodącą m.in. przez łagodne zbocze górki oraz skałki . Ścieżka jest do przejścia również dla dzieci .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś 100pa . Czy możesz zadzwonić do Darka z ALPO ?

Rozmawiałem z nim w Zdworzu na temat przybycia na 20 zlot . Czy możesz rozpytać co i jak ?

Z tego co wiem to konieczna jest określona ilość osób chętnych do przeglądu gazowego aby mógł przyjechać .

Daj 100pku nam znać co i jak . Jak coś to rozpoczniemy kolejną listę . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czochę zwiedzałem pod koniec lat 90-tych nocą z pochodniami. Było zacnie. 

 

Myślę że można napisać do nich że ekstra super i ten teges towarzystwo raczy łaskawie zawitać w ich skromne progi i może będzie dobra cena i dobry przewodnik :)

Sławku , Z Kempingu do zamku Czocha to odległość ok.75km w jedną stronę . Niektórzy będą mieli do pokonania z domu wiele kilometrów i jeszcze gonić ich extra do zamku ? Biorąc pod uwagę , że prawie na miejscu będzie gdzie hasać to może lepiej odpuścić .

Nie jestem za zbiorówkami . To się wiąże ze zbieraniem wcześniej kasy . Nie wchodzę w to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info w ramach zabicia czasu zlotowego .

Trwają wstępne rozmowy z Burmistrzem Miasta Bolków nad kształtem sobotniej imprezy na terenie OSiR w Bolkowie pod roboczą nazwą Piknik Rodzinny , gdzie przewidziane będą różne atrakcje typu - walki rycerskie , taniec z ogniem , może będą harley'owcy , dla dzieciaczków dmuchane zamki , wystawione będą stoiska z "żarełkiem" (bigos , kiełbaski , piwko) .

Pan Burmistrz dowiedziawszy się , że będzie na jego terenie liczna grupa karawaningowa chętnie nas na tym pikniku ugości .

Z rozmów wynika , że będziemy mieli darmowy (ogólnie) poczęstunek . Jak to będzie ostatecznie wyglądało to trudno mi na dzień dzisiejszy powiedzieć . Sprawa wynikła przy okazji rozmów na temat naszego zlotu . Jest jakaś pula pieniążków i nie ukrywam , że chcemy to wykorzystać .

Z naszej strony , w ramach tego pikniku , wystawimy na terenie OSiRu w sobotnie popołudnie (wstępnie w godzinach 14-16) 1 lub 2 przyczepy i 2 kamperki . Zgromadzonym i zaciekawionym mamy poopowiadać trochę o karawaningu , sprzęcie , itd. 

Do udziału w tym przedsięwzięciu do tej pory (po rozmowie telefonicznej) zgłosili się - z kamperkiem 100pa i focus , z przyczepą ja (bez rozmowy telefonicznej :) ) .

Ta wystawa naszych kamperków i przyczep otwiera nam furtkę do darmowych wejściówek na atrakcje piknikowe oraz poczęstunek .

Proszę traktować to wszystko bardzo luźno . O dalszych ustaleniach będę Was informował .

Może jest ktoś jeszcze chętny aby wraz z nami pokazać się na OSiRze ? Chce ktoś pomóc ?

Tak bardzo ogólnie widziałbym to tak , że o określonej godzinie zorganizowalibyśmy wyjście spacerkiem na ruiny zamku w Świnach a po zwiedzeniu można spacerkiem przejść grupą lub osobno (wg uznania) w rejon OSiRu na piknik .

Po powrocie z pikniku lub może jeszcze po zaliczeniu ruin zamku w Bolkowie przewiduję , w godzinach późno popołudniowych lub wczesnowieczornych , pasowanie zlotowiczów .

Temat samego pasowania pozostawię na późniejsze rozważania .

Tak by mógł ewentualnie wyglądać sobotni dzionek . Całość proszę traktować jako luźną propozycję a nie obowiązkowe manewry . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kilka fotek do tematu informacyjnego .

Fotki robione przed inwestycjami , więc paru rzeczy takich jak nowe sanitariaty na polanie A , zrzut wody szarej przed wjazdem na polanę B, oświetlenie (ABC) jeszcze nie ma .

http://forum.karawaning.pl/topic/21662-xx-zlot-karawaningpl-%C5%9Bwiny-ko%C5%82o-bolkowa-02-04092016r/?p=474375

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.