Skocz do zawartości

Przetwornica - czysta sinusoida


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, junior napisał:

Napięcie też jest regulowane. Link do pierwszego z brzegu przykładu

Akurat to coś co wkleiłeś to kompletnie do laptopa się nie nadaje, może tylko do tableta. Max. 14V i 80W . Ja do swojego Dell`a  potrzebuję zasilacz 130W. Jak podłącze go do zwykłego 90W zasilacza to mogę na tym zasilaczu jajka smażyć taki gorący.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laptopami Dell to nie kombinujcie, one wymagają komunikacji z zasilaczem (środkowy, trzeci pin we wtyczce) i współpracują tylko z dedykowanym. Natomiast inne laptopy mogą być zasilane np z regulowanej przetwornicy boost. Ja swojego Thinkpada zasilam z przetwornicy 12V -> 20V, napięcie wyjściowe jest regulowane potencjometrem i wyświetlane na wbudowanym woltomierzu. Dokładnością napięcia nie ma się co specjalnie przejmować, np w przypadku Thinkpada zakres napięć zasilających to 16-23V

Takie przetwornice są po groszach na ebayu, do wyboru, do koloru:

https://www.ebay.com/itm/DC-DC-Converter-10-12-15-20A-150-250-300-400-1200W-Step-up-Step-down-Buck-Boost/382219150784?hash=item58fe0965c0:m:mCHY1nLxgu47cYpdyd1LmDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, omszały głaz napisał:

Z laptopami Dell to nie kombinujcie, one wymagają komunikacji z zasilaczem (środkowy, trzeci pin we wtyczce) i współpracują tylko z dedykowanym.

Mój HP ma dokładnie to samo. Podpinasz coś innego niż ori zailacz i jest komunikat o podpięciu podróbki i zatrzymaniu ładowania dla bezpieczeństwa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Sony też nie chciał działać na uniwersalnym , a że uważam że przetwornica to za duże straty to szukałem innego rozwiązania , zamówiłem zasilacz na 12 v dedykowany do mojego laptopa :

https://www.psaparts.pl/laptop-notebook/sony/vaio-svp132a1cm-charger--5v3ytv.html?_url=/laptop-notebook/sony/vaio-svp132a1cm-adapter-multi-tip--5v3ytv.html

działa już drugi rok bez zarzutu , tym samym wyeliminowałem ostatnią rzecz dla której byłem zmuszony do korzystania  z przetwornicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawel1966 napisał:

@Suzu4x4 znalazłem i do mojego! dzięki za link.

tylko reklamacji nie przyjmuje jak z Twoim HP nie będzie działać  :-]

3 minuty temu, Pawlusiak napisał:

Jak znalezione, to super, też uważam, że nie ma co bawić się w przetwornicę i wielokrotnie konwertować napięcie.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś coś wie na temat firmy Movano, bo tylko tam jak na razie znalazłem ładowarkę do swojego laptopa. Dokładnie te same napięcia oraz ampery, wtyczka wygląda na taką samą no i rozsądna cena. Jednak boję się go kupić, bo nie chciałbym uszkodzić lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.