Skocz do zawartości

Przetwornica - czysta sinusoida


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wszystko na 12V i gaz a 230V musi być oczywiście do TV więc większe moce są mi zbędne.

Tak jak pisałem wyżej, jeśli Tobie służy to super. Ja już Volty przetestowałem na własnej skórze i przestałem się tym zabawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Ja mam wszystko na 12V i gaz a 230V musi być oczywiście do TV więc większe moce są mi zbędne.

Tak jak pisałem wyżej, jeśli Tobie służy to super. Ja już Volty przetestowałem na własnej skórze i przestałem się tym zabawiać.

Rozumiem, może Volt 150 W i 3000W to inna bajka i inna technologia wykonania stąd te rozbieżności w ocenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaca1966

Volt to jednak nie firmówka - mam nadzieję że Tobie będzie służyła dobrze i że nie będziesz miał problemów np z solarem itd...

Zupełnie inna bajka to Waeco - dźwięki, straty, temperatury, parametry... no i cena (też z kosmosu)...

 

danielpoz

Nie mam pojęcia czemu nie postawisz tego TV na 12 voltach...ale to Twój wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja planuję zakup przetwornicy 12/230V ale głównie do zasilania laptopa, którego niestety ze względu na moją działalność często będę musiał ze sobą zabierać na wyjazdy  w teren z cepką, niekoniecznie na campingi.  Czytam uważnie Wasze opinie bo nie chcę kupować czegoś co będzie zbyt obciążało akumulator 80 Ah  ładowany niezbyt dużym solarem( ma wymiar jakieś 90 x 60 cm) . Laptop roboczy to zwykły Dell na zasilaczu wyczytałem że pobór mocy to 45 W. Do ładowania telefonów i tableta,  kupiłem wczoraj w  Bieruniu u Klaji taki potrójny zestaw ( gniazdo samochodwe12 V,  2 x USB i ciekłokrystaliczny Voltomierz ) - więc nie potrzebuję do nich 230 V. Czy w takim przypadku zakup porządnej przetwornicy o mocy powiedzmy 100- 200 W wystarczy?

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do laptopa i innych drobnych rzeczy wystarczyłby Ci  dobry, markowy sinus modyfikowany. Sam kupiłem Dometic Waeco i zdała egzamin nawet na dwóch laptopach i dekoderze Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, bo to tak jak ktoś napisał wcześniej -  kołowrotek z przetwarzaniem stałego na zmienny i z powrotem - więc straty są duże i obciążenie akumulatora  przez przetwornice też zawsze duże, Nigdy się tym nie interesowałem więc jaki to miałby być zasilacz i gdzie go kupić żeby nie spalić nowego bądź co bądź komputra( jest to zwykły  kupiony w ubiegłym roku) , na którym mam dużo ważnych firmowych rzeczy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Misio napisał:

A ja do laptopa bym jednak polecał zasilacz 12V...

Ale w tym przypadku musisz chyba kupować zasilacz 12V dedykowany do konkretnego modelu laptopa.To oczywiście ma sens jak stosunkowo długo będziesz używał ten konkretny model laptopa.Gorzej jak ktoś używa 3 albo 4 różnych laptopów, wtedy kupowanie dedykowanych zasilaczy 12V mija się z celem, bo tanio to nie wychodzi. Poza tym dobrze chyba jest mieć przetwornicę na pokładzie, zawsze można ją wykorzystać do innych urządzeń.Zapewne przetwornica i podłączony pod nią  zasilacz na 230V zeżre trochę więcej prądu, ale jakby nie było jest bardziej uniwersalna. Takie jest moje zdanie, bo przetwornicę używam również do innych rzeczy, choćby dekodera Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP. możesz się odezwać do GreenCell na Alejach...pewnie będą mieli...

Laptopa się nie zmienia co 3dni...a jak coś to nawet można kupić zasilacz ze zmiennia końcówkami...

 

A przetwornice...no cóż zawsze warto mieć ?

 

Znam też takich co twierdzą że konieczny jest np agregat...

Ale moim zdaniem lepiej laptopa zasilić z 12V....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Misio napisał:

Laptopa się nie zmienia co 3dni...a jak coś to nawet można kupić zasilacz ze zmiennia końcówkami...

Zasilacz ze zmiennymi końcówkami Ci nic nie da , napięcie wyjściowe się liczy. Mam laptopa na 19V, mam też na 17,  jak również na 16V. Zależnie od modelu laptopy potrzebują różnego napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.