Skocz do zawartości

Grecja 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy karawaningowcy !!!

Planuję wyjazd do Grecji w serpniu na 3 tygodnie, lecz nie bardzo wiem czy droga do Grecji przez Macedonię jest możliwa i bezpieczna.

Jakie macie w tym zakresie wiadomości ? Może droga przez serbie i bułgarię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie drodzy karawaningowcy !!!

Planuję wyjazd do Grecji w serpniu na 3 tygodnie, lecz nie bardzo wiem czy droga do Grecji przez Macedonię jest możliwa i bezpieczna.

Jakie macie w tym zakresie wiadomości ? Może droga przez serbie i bułgarię ?

To twój pierwszy wyjazd tą trasą w kierunku Grecji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie jest to mój pierwszy wyjazd do Grecji z przyczepką trasą przez Macedonię (chyba 11- ty), lecz nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

Tak przyzwyczaiłem się do Grecji, że nie chcę jechać w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie jest to mój pierwszy wyjazd do Grecji z przyczepką trasą przez Macedonię (chyba 11- ty), lecz nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

Tak przyzwyczaiłem się do Grecji, że nie chcę jechać w inne miejsce.

Masz podobnie, jak mój mąż - też się przyzwyczaił do Grecji :) Jedziemy w czerwcu na prawie cały miesiąc i zazwyczaj przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.  Węgrzy stali się wredni. Już w ubiegłym roku usiłowali mi wmówić, że jadę ciężarówką (kamper 7 m.) Mierzą auta do winiet. Za to w Serbii odważyliśmy się nocować na parkingu przy stacji paliw i był spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podobnie, jak mój mąż - też się przyzwyczaił do Grecji :) Jedziemy w czerwcu na prawie cały miesiąc i zazwyczaj przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.  Węgrzy stali się wredni. Już w ubiegłym roku usiłowali mi wmówić, że jadę ciężarówką (kamper 7 m.) Mierzą auta do winiet. Za to w Serbii odważyliśmy się nocować na parkingu przy stacji paliw i był spokój.

Uwielbiamy Grecję z żoną i dziećmi. Ten ich niewiarygodny spokój w życiu codziennym, brak pośpiechu, lenistwo wręcz przeraża, a zarazem daje możliwość nisamowitego odpoczynku :)

Co do nocowania na stacjach w Serbi to nigdy nie miliśmy najmniejszego problemu, nochyba , że ze znalezieniem wolneo miejsca na prarkingu. A że wyjeżdżamy zazwyczaj w wekendy to noclegi były w towarzystwie "niemieckich turków" - całej ich chmary - bez najmniejszych problemów.

Jakoś nie wyobrażamy sobie wakacji bez Greji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecki rząd szykuje podwyżki ... w zasadzie na wszystko! Większość z nich ma wejść już od czerwca min. wzrost akcyzy na wszystkie paliwa, papierosy i tytoń, piwo oraz likwidacja 50% ulgi na alkohole . Do tego wzrost podatku vat o 1 pkt % czyli do 24 % a co za tym idzie w zasadzie cała spożywka to i wyżywienie w tawernach/hotelach,  transport publiczny więc i promy. Jeszcze internet, tv.  Wszystko ma przynieść 450 mln eu wpływów do budżetu. Od następnego roku  jakiś dodatkowy podatek dla obiektów turystycznych od min. **.

W zamian maja znacznie obciąć emerytury i podnieść składki wszystkim ubezpieczonym w tym rolnikom oraz pomajstrują przy podatku dochodowym, zmiana % i kwot wolnych od podatku.

 

 

Spieszmy się odwiedzać Grecję ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , my startujemy 24 czerwca na dwa zestawy. Planowana trasa Węgry, Serbia , Macedonia - Grecja. Mam nadzieję że będzie OK

 

Witaj,

a w jakie miejsce sie wybieracie? My też startujemy 24.06. z Gdańska i jedziemy na Chalkidiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecki rząd szykuje podwyżki ... w zasadzie na wszystko! Większość z nich ma wejść już od czerwca min. wzrost akcyzy na wszystkie paliwa, papierosy i tytoń, piwo oraz likwidacja 50% ulgi na alkohole . Do tego wzrost podatku vat o 1 pkt % czyli do 24 % a co za tym idzie w zasadzie cała spożywka to i wyżywienie w tawernach/hotelach,  transport publiczny więc i promy. Jeszcze internet, tv.  Wszystko ma przynieść 450 mln eu wpływów do budżetu. Od następnego roku  jakiś dodatkowy podatek dla obiektów turystycznych od min. **.

W zamian maja znacznie obciąć emerytury i podnieść składki wszystkim ubezpieczonym w tym rolnikom oraz pomajstrują przy podatku dochodowym, zmiana % i kwot wolnych od podatku.

 

 

Spieszmy się odwiedzać Grecję ... ;)

Oj to można się spodziewać strajków i blokad dróg .

My po 15- Lipca :drive:   na dwa tygodnie , ok 5-6 dni będziemy  na Chalkidiki.. :hej: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.