Skocz do zawartości

Szukam okna dachowego o mało popularnych wymiarach


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was potkał się gdzieś z oknem dachowym pasującym do dziury w dachu o wymiarach 41,5 x 61,5 cm. Od kilku dni szukam i jak na razie bezskutecznie. Okienko oczywiście potrzebuję z moskitierą i żaluzją co by mnie w nocy księżyc nie oświetlał :bzik: Może nakierujcie mnie jakoś, gdzie pytać o takowe cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jeszcze jakieś polecenie miejsc, gdzie szukać - nikt nie ma okien pasujących do takiej dziury w dachu. Jestem w kropce a nie chcę zwiększać otworu dachowego aby nie osłabić konstrukcji, bo dach już swoje nosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary mają standardowe okna heki ?

Sprawdzaliście jak w dachu idą belki szkieletu? Jeśli nie wycinali byście żadnej z belek to dachu w zasadzie nie osłabicie.

 

Może okno o wymiarach 500 x 700 by wam podeszło bez wycinania belek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Columbusie bez problemu mozna wymienic to okno 40x60 na midi-Heki 50-70cm... prawie wszyscy tak robia, tylko u Olgi pies jest pogrzebany w tym ze na tej stronie kolo okna gdzie mozna bylo by te 10cm dociac jest rzad solarow.

 

tylko ze my juz szukalismy po calej Europie i takiego rozmiaru juz niet :bzik:

 

w dobie globalizacji trzy firmy zawladnely rynkiem i sprzedaja nam to co uwazaja za stosowne. Jedyna mozliwosc to szukanie uzywanych, ale ich na rynku wtornym tez niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii - Dzięki, ale łatwo nie jest, ja szukam w kraju, a Jule pomaga nam poza granicami. Jule nam bardzo ale to bardzo pomaga i wspiera przy tych naszych robótkach, zmianach i poszukiwaniach :zlo::ok::D

Dokładnie, nie bardzo możemy coś wycinać bo po jednej stronie solary, a po drugiej klimatyzacja. generalnie naćkane na dachu jest dość mocno, do tego trzy okna i antena. Już jest ta nasza konstrukcja mocno obciążona i dlatego również nie chcemy specjalnych modyfikacji.

Właśnie, wszystko, co nam proponują to heka 500x700 ale to duża zmiana. Poza tym oświetlenie wewnątrz trzeba by modyfikować, bo płaska lampka jest blisko okna.

W razie gdybyśmy nic nie znaleźli będę kombinować z dorobieniem samego plastiku ... ale wcale tego nie chcę :bzik:

Dzisiaj napisałam do kilku sprzedawców z rynku wtórnego, może coś uda się przywieść nawet używanego, byleby było w dobrym stanie, ja absolutnie nie upieram się przy nowym oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Adam za podpowiedź :bukiet: Dzwoniłam, rozmawiałam ale takiego rozmiaru nie mają, głównie kwadraty. Zaczynam się lekko stresować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Adam za podpowiedź :) Dzwoniłam, rozmawiałam ale takiego rozmiaru nie mają, głównie kwadraty. Zaczynam się lekko stresować ...

 

Olga nic się nie stresuj. Popatrz po forum - są ludzie którzy kupowali wraki i małym kosztem dopieszczali je do miana cacuszka. Karawaning to taka dziedzina że wiele rzeczy można "wydrutować" :bukiet:. Zadzwoń może do tych magików http://www.szybysamochodowe.waw.pl/?id= robią w plexi. Może coś Ci "wydrutują". Uszy do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.