Skocz do zawartości

Riwiera Adriatycka bez rezerwacji.


nuciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,planujemy wraz z rodziną rozpocząć kempigową przygodę w tym roku.Za cel obraliśmy sobie Riwierę Adriatycką a konkretnie kempingi :Marina do Venezia, lub Ca'Savio lub Ca'Pasquali jednakże w żadnym z tych miejsc nie ma już wolnych miejsc z puli przeznaczonej do rezerwacji.Czy jak przyjedziemy na miejsce bez rezerwacji to jest szansa gdzieś znaleźć wolne miejsca? Czy raczej graniczy to z cudem? Wybieramy się ok 25 lipiec na ok 2 tyg.pod namiot.będę wdzięczny za podpowiedź.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie, w szczycie sezonu  :  lipiec - sierpień  nie liczyłbym na znalezienie miejsca na włoskim kempingu.  Moze z namiotem łatwiej,  ale też  niewiele kempingów ma parcele pod namiot.  W ubiegłym roku byłem w czerwcu w Grado (camp http://www.campingalbosco.it )  i  ok 80%  parceli zarezerowanych na stałe.  Tak jest na wiekszości włoskich kempingach.  Ale próbować warto,  tyle tylko ze przejezdzisz trochę kimometrów w poszukiwaniu wolnej parceli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wybieramy się ok 25 lipiec na ok 2 tyg.pod namiot.będę wdzięczny za podpowiedź.

@nuciak

 

podpowiedź    i n f o     więcej...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Jak nie pasuje mamy inny sprawdzony namiar...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nuciak >...co to są strefy otwarte bez parcel?

Strefa Namioty =→ Strefa Pineta.
Na obrazku czerwona linia (trójkąt) = Tylko namioty.
mapa...
Ważne → info...
Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
W hotelu za tym kontuarem pracuje nasza rodaczka, tu kupisz dostęp do Internetu.

rodaczka za kontuarem



Pozdrwiamy,
Ir & Ed
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nuciak, przepraszamy za nieudolność zapisu...

 

Uzupełnienie/poprawka, brakujący obrazek w poprzednim poście...

Jest  > Na obrazku czerwona linia (trójkąt) = Tylko namioty.

Powinno być > Na obrazku niebieska linia (trójkąt) = Strefa namioty... prawy górny róg...

obrazek   →   mapa...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,planujemy wraz z rodziną rozpocząć kempigową przygodę w tym roku.Za cel obraliśmy sobie Riwierę Adriatycką a konkretnie kempingi :Marina do Venezia, lub Ca'Savio lub Ca'Pasquali jednakże w żadnym z tych miejsc nie ma już wolnych miejsc z puli przeznaczonej do rezerwacji.Czy jak przyjedziemy na miejsce bez rezerwacji to jest szansa gdzieś znaleźć wolne miejsca? Czy raczej graniczy to z cudem? Wybieramy się ok 25 lipiec na ok 2 tyg.pod namiot.będę wdzięczny za podpowiedź.Pozdrawiam.

Probuj co jakis czas znowu. Czasami ludzie nie placa zaliczki i ich rezerwacja jest anulowana po kilku dniach. Jest juz troche pozno. To sa ulubione campingi niemcow a niemcy rezerwuja urlop w styczniu!

Mozesz tez poszukac na stronie np. sancamp. Ja w zeszlam roku strasznie sie uparlam na urlop majowy na jeden camping gdzie nie bylo juz wolnych miejsc i tam wlasnie znalazlam.

Powodzenia  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie, w szczycie sezonu : lipiec - sierpień nie liczyłbym na znalezienie miejsca na włoskim kempingu. Moze z namiotem łatwiej, ale też niewiele kempingów ma parcele pod namiot. W ubiegłym roku byłem w czerwcu w Grado (camp http://www.campingalbosco.it ) i ok 80% parceli zarezerowanych na stałe. Tak jest na wiekszości włoskich kempingach. Ale próbować warto, tyle tylko ze przejezdzisz trochę kimometrów w poszukiwaniu wolnej parceli.

Jakie wrażenia z tego kempingu?

Za 4 dni jadę do Grado i kazda informacja sie przyda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kemping dość obszerny,  jednak jak wspominałem nie ma zbyt wiele wolnych miejsc.  Ostroznie z wjazdem do niego.  Woda ciepła (prysznice)  za opłatą monetami Euro.  Do kazdej parceli możliwość podciagniecia zasilania 220V.  Ogólnie dostepne miejsca do mycia naczyń.  Jest tez pralka (odpłatnie), restauracja.  Spacerkiem do pobliskiego sklepu i Osiedla.  Do miasteczka samochodem. Plaza piaszczysta, lecz morze ..............dla mnie makabra.  Płytko,  przy odpływie  pozostaje bardzo dużo wodorostów na piachu.  Ciekawe zjawisko - miejscowi i turysci włoscy, chodzą z patykami z wybieraja z piachu zyjątka morskie,  naturalnie tez muszelki. Dla mnie fajne miejsce jako wypadowe do zwiedzania - np promem do  Triestu, Wenecja, Gorizia (SLO), Palmanova i szereg innych ciekawych miejsc

Trochę tutaj http://forum.karawaning.pl/topic/18773-włochy-friuli-wenecja-czerwiec-2015/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kemping dość obszerny,  jednak jak wspominałem nie ma zbyt wiele wolnych miejsc.  Ostroznie z wjazdem do niego.  Woda ciepła (prysznice)  za opłatą monetami Euro.  Do kazdej parceli możliwość podciagniecia zasilania 220V.  Ogólnie dostepne miejsca do mycia naczyń.  Jest tez pralka (odpłatnie), restauracja.  Spacerkiem do pobliskiego sklepu i Osiedla.  Do miasteczka samochodem. Plaza piaszczysta, lecz morze ..............dla mnie makabra.  Płytko,  przy odpływie  pozostaje bardzo dużo wodorostów na piachu.  Ciekawe zjawisko - miejscowi i turysci włoscy, chodzą z patykami z wybieraja z piachu zyjątka morskie,  naturalnie tez muszelki. Dla mnie fajne miejsce jako wypadowe do zwiedzania - np promem do  Triestu, Wenecja, Gorizia (SLO), Palmanova i szereg innych ciekawych miejsc

Trochę tutaj http://forum.karawaning.pl/topic/18773-włochy-friuli-wenecja-czerwiec-2015/

Dziękuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w ubiegły roku zajechałem 26 lipca przed Marina di Venezia na wjazd czekałem 1 minute :) wolnych miejsc kilkanaście. Kolejnego dnia było podobnie, od czwartku pojawiła się kolejka i była az do niedzieli. Potem znowu 2 dni luzu i na nowo kolejki. W Sierpniu wręcz masakra po kilkadziesiąt oczekujących na wjazd. Kemping rewelacyjny, pomimo ogromnej ilości ludzi można było wybrać miejsce gdzie czuliśmy się dość kameralnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.