Skocz do zawartości

Kemping/port do 100km od Wawy


Michalcc

Rekomendowane odpowiedzi

Na wieść o tym Relaksie w miejscowości Łacha dosłownie wstałem, zawinąłem żone i dzieciaki i pojechałem obadać sprawę... Pędziliśmy pełni nadziei, że coś się wreszcie znajdzie. Nawet jak będzie kilka niedogodności to przymknie się oko....

 

Niestety tych niedogodności okazało się sporo - jest po prostu brudno i obskurnie :(

Wygląda to na jakiś wydzierżawiony pokomunistyczny ośrodek wypoczynkowy, niestety od czasów poprzedniego ustroju chyba nikt nic tam nie zrobił.... :(

 

Najpierw jedziemy przez stare i zniszczone domki kempingowe, co źle wróży, bo takie miejsca przyciągają zazwyczaj młodzież w wieku 15-19 lat na totalny melanż, w przerwach połączony ze wzajemną kopulacją.

Dojeżdżamy na koniec pola gdzie stał jeden Kamper Ducato i jakaś tam przyczepa.

Ośrodek odgrodzony jest od wody, mamy jedynie bramę i furtkę, przez którą możemy przedostać się na slip i kawałeczek starego pomostu.... :(

 

Może ktoś jeszcze coś.....??????

Może troszkę więcej niż 100km?

Przepraszam kolegę nie wiedziałem że kolega szuka domków.

Jak już kolega tam był , i przywitał by się z jakimś Ducato i cepką, na pewno by dostał więcej info.

Powodzenia życzę. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z pełną premedytacją napisałem o Ducato, bo domyślałem się, że to Ty.... :)

 

Po tym co tam ujrzałem, "więcej info." było już zbędne..... Powiedzmy, że "Relax nie trafił w moje gusta", ale być może komuś się podoba????

 

Z mojej strony koniec tematu o tym miejscu, bo zaraz dojdzie do przepychanek słownych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Zacisze Bis to coś pięknego.... 200% tego czego szukam!!!!!!!

 

Ale:

"Rada Powiatu w Płocku na sesji w dniu 24 października 2012 r. podjęła uchwałę Nr 187/XVII/2012 w sprawie wprowadzenia zakazu używania jednostek pływających wyposażonych w silniki o napędzie spalinowym na jeziorach Zdworskim, Ciechomickim i Górskim.
Uchwała skierowana została do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i weszła w życie po upływie 14 dniu od dnia ogłoszenia."

:( :( :( :( :(

 

Obadałem już chyba wszystko :( Pozostają możliwości:

1. Zrezygnować z Karawaningu w sezonie 2016 i trochę odpocząć od robienia 500km co weekend. Wynajmować domki w różnych miejscach spełniających oczekiwania....

2. Wydzierżawić 2000m2. łąki z linią brzegową Narwii, skrzyknąć kilku chętnych do tych koszów (a są juz 3 przyczepy chętne) i stać jak u siebie... Wysypać sobie 5 wywrotek piachu na mini plaże, zrobić prowizoryczny pomost.

3. Jeździć dalej na mazury....

4. Kupić Kampera i olać przyczepy... Kamper zawsze za sobą coś pociągnie, a w przypadku przyczep muszę z żoną jeździć na dwa samochody :(

 

Kolejnośc zgodna z prawdopodobieństwem kolejnych ruchów (na chwile obecną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to te sinice?

 

 

 

Sinice, czyli tak naprawdę cyjanobakterie, kwitną latem i wczesną jesienią. Sprawiają, że woda ma zielonkawoniebieski kolor i dość specyficzny zapach, a wyglądem przypomina zupę. Sanepid zakazuje kąpieli w wodach, w których jest duże stężenie sinic, ponieważ organizmy te produkują groźne dla ludzi toksyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinice, czyli tak naprawdę cyjanobakterie, kwitną latem i wczesną jesienią. Sprawiają, że woda ma zielonkawoniebieski kolor i dość specyficzny zapach, a wyglądem przypomina zupę. Sanepid zakazuje kąpieli w wodach, w których jest duże stężenie sinic, ponieważ organizmy te produkują groźne dla ludzi toksyny.

Sinice, czyli tak naprawdę cyjanobakterie, kwitną latem i wczesną jesienią. Sprawiają, że woda ma zielonkawoniebieski kolor i dość specyficzny zapach, a wyglądem przypomina zupę. Sanepid zakazuje kąpieli w wodach, w których jest duże stężenie sinic, ponieważ organizmy te produkują groźne dla ludzi toksyny.

Ok

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Czyli wychodz na to że nie ma gdzie pojechać na weekend tak do 120 km z Wawy prócz:

 

Łacha Relax- Zegrze

Relax- Zdworz,

Zacisze, Zacisze bis - Zdwórz

 

Jakieś propozycje? Można zrobić listę i dać jako post głowny w Mazowieckim.

 

Z tego co pamiętam to Cytrus coś mi mowił o polu namiotowym z kajakami pod Płockiem

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe (wieś) powiat Gostynin - Pod Lipami pole namiotowe

http://mapa.targeo.pl/Biale,23,19.5149000,52.5051000?l=0666175a877f7521 trochę dalej niż Zdwórz

 

http://plazapodbrzozami.manifo.com/kontaktokolice Zdworza

 

wzięte z  innego forum, czy slipy mają to nie wiem ale jak sprawdzałeś to tam chyba jest zakaz

czy pamięta ktoś Borki pod Tomaszowem Mazowieckim

 

co się z nimi stało, ktoś to kupił? Wiem że tam po drugiej stronie jest pole czy kamping ale nie mogłem tego znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do "Plaży pod Lipami" nad j. Białym.

Fajne miejsce (byłem tam w zeszłym roku i może kiedyś wrócę) bo plaża ładna a woda czyściutka, jest tylko małe ale:

- pole z dużym spadkiem dalej niż 50m od bramy. Przyczepę trzeba ustawiać dyszlem do w kierunku wody a i tak czasem nie wystarczy na max. podniesione koło manewrowe (czasem jeszcze cegiełka itd)

- prąd jest prowizoryczny: za płotem jest budowa domu właściciela i z niej jest przełożony przedłużacz, a z niego 3 przyczepu + przedłużacz a z niego 3 przyczepu i przedłużacz itd. Namioty prądu nie dostają wcale. Dla tego zalecam tym co nie potrzebują mieć 100% czasu prądu (np. lodówka z gazu, jakaś lampka itd). Ja miałej już solary więc się w ogóle nie podłączałem i nie musiałem biegać i szukać zwarcia jak o 4:00 rano deszczyk pokropił i wywaliło prąd, czy jak rano ktoś zaryzykował i chciał sobie kawki na wodzie z czajnika elektrycznego zrobić.

- węzeł sanitarny w zasadzie nie istnieje. W skład tego co jest wchodzi: zbite z płyt OSB podwójne pomieszczenie (za drzwi też służy płyta OSB). W jednym jest 1szt. muszki klozetowej w drugim prysznic zasilany z 1000L zbiornika pomalowanego na czarno (aby woda była ciepła, jak nie ma słońca nie ma ciepłej wody).

 

Co do Borek.

Borki są, ale nieczynne. Nad całym zalewem Sulejowskim nie ma żadnego oficjalnego kąpieliska. Woda jest badana tylko statystycznie i nie wolno się tam kąpać (info z UM Tomaszów Maz.). Ponieważ nie mogli sobie poradzić z utrzymaniem wody, zlikwidowali kąpieliska i już.

 

Na przeciwko Borek jest kemping i pytasz o Kempingu "U Sołtysa" w Treście.

 

 

 

Generalnie jak chcesz zrobić doktorat ze znajomości sinic, a być może odkryć nawet nowe gatunki to dowolne miejsce nad. zalewem Sulejowskim będzie idealne, jes ich tyle, że wystarczy wejść, wyjść i już masz skórę zieloną (nie jest to przenośnia tylko dosłowny opis). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja już mam!!!!! :) Znalazłem w sobotę!

 

Miejscowość Gzowo, przed słynnymi wędkarskimi Strzyżami....

 

Jest ośrodek wypoczynkowy z dużą łąką i slipem na Narwii. Jest Mini Bar, głownie dla przepływających Narwią motorówek.

 

Właścicielka nie ma nic do tego, żeby na tej łące nad wodą stawać....

Niestety nie można zostawić przyczepy na stałe do czego nie jestem przyzwyczajony.... Nie pozostało mi nic poza zakupem Kampera, co wczoraj wieczorem uczyniłem.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.