Skocz do zawartości

Regulator MPPT ustawienia


KasiaKep

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego terenowiec wszystko jest OK ,kiedy przyciśniesz tem guzik pod wyświetlaczem zapali się górna  czerwona dioda przytrzymaj go do momentu kiedy zacznie migać następnie ustaw cyfrę 17 .Środkową diodę ustaw - n ,a dolną na 1 / aku bezobsługowy /.Daj kontrolerowi parę minut na włączenie się i już powinno wszystko działać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki Krzysztof. Już kilka razy mi pomogłeś. Jak ja się Ci odwdzięczę? A co do instrukcji, to jest tam niedopowiedzenie. Otóż, ustawiałem wszystkie możliwe kombinacje i ciągle nic się nie działo. A niedopowiedzenie polega na tym, że po ustawieniu danej opcji np - 17, trzeba poczekać aż wskazania na wyświetlaczu zgasną i dopiero wtedy nacisnąć pomarańczowy przycisk, tak jak zwykły włącznik. Zadziałało. Dziękuję. A już myślałem, że z akumulatora poszły do regulatora jakieś dziwne dane, które go wyłączyły. Życzę Wam miłego dnia i dobrego tygodnia. Teraz już spokojniej mogę się pakować na weekendowy wyjazd gdzieś w Polskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Czy są jakieś standardowe ustawienia do regulatora tracer1210an?,mój acu-żel(to nastawiłem),panel 100w, ale bardziej mi chodzi o to (screen) lub inne o których nie wiem.

Regulator po podłączeniu działa poprawnie ,ale chodzi o wykorzystanie go na max.

Screenshot_2019-03-30-16-29-20-524_cn.wps.moffice_eng.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe, to "domyślne". Rodzaj akumulatora i moc paneli już ustawiłeś. Przypuszczam, że "Tracer" ma służyć jedynie, jako kontroler ładowania akumulatora, a jedynym jego obciążeniem są odbiorniki w przyczepie, dlatego tryby pracy odbiorników (ustawienia ze screen'u) pozostaw, jako domyślne, ponieważ nie wykorzystujesz kontrolera do sterowaniem latarniami, lampami, czy jakimś innym oświetleniem zewnętrznym.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kristofer napisał:

Standardowe, to "domyślne". Rodzaj akumulatora i moc paneli już ustawiłeś. Przypuszczam, że "Tracer" ma służyć jedynie, jako kontroler ładowania akumulatora, a jedynym jego obciążeniem są odbiorniki w przyczepie, dlatego tryby pracy odbiorników (ustawienia ze screen'u) pozostaw, jako domyślne, ponieważ nie wykorzystujesz kontrolera do sterowaniem latarniami, lampami, czy jakimś innym oświetleniem zewnętrznym.
IMHO

W zasadzie nie ustawiałem mocy panelu.. nie wiem jak? W opisie tego nie znalazłem,kontroler tak jak piszesz będzie ładował Aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem - chodziło mi o to, że kontroler zna już parametry na wejściu (z chwilą podłączenia paneli i akumulatora wybrał sobie odpowiednie ustawienia), a Ty ustawiłeś typ accu - GEL. Resztę pozostaw w ustawieniach domyślnych z powodów, jak podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, od 3 dni próbuje naładować aku (Yuasa 38ah) ,słoneczko świeci bezpośrednio na panel 100w,w parametrach w dzień pokazuje że Aku naładowanyIMG_20190401_144411.thumb.jpg.a525eebdf473272f806b7fe438abd893.jpg

Po włączeniu odbiorników ładuje moim zdaniem prawidłowegoIMG_20190401_144744.thumb.jpg.b8adcf1fcdf5a2cdee47bc0973664246.jpg

Lecz jak zachodzi słońce to lipa :(, pokazuje nie naładowany aku oraz spadek napięcia do 12.5

IMG_20190401_194355.thumb.jpg.9109a178690f8c6f73ccceace8ab058a.jpg

Co jest powodem? Akumulator do wymiany? Czy coś innego? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pokazuje pewnie stan na podstawie napięcia...Jak pojemność Ci starcza to raczej jeszcze ok...

 

Mój aku po pracy z 15-20min z odkurzaczem 1,4kW spokojnie zrobi jeszcze 2kawy ekspresem 1,7kW i ma około 12,1-12,2V niby niewiele, ale gdy on ma 2lata i 105Ah Tam start-stop...to wydaje mi się że jest to nie najgorszy wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.