Skocz do zawartości

Adria 305SL 1983r. Jakie koła?.


Kempi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie, serdecznie wszystkich użytkowników portalu. Chodzi o "rozszyfrowanie" kół w tej przyczepce, a najbardziej felg(opony to 145SR12), na feldze jest tylko:  4x12 i w innym miejscu 2.85, w kole siedzi dętka, chodź opona tubeless, felga zapewne tylko w opcji dętkowej, wygląda na oryginał ze swoich lat produkcji co najmniej. Chcę uniknąć tej zabawy z dętkami, oraz ewentualnej zmiany kół na R13(bo wiadomo wybór byłby większy niż 12 ale i kombinacji z profilem opony żeby nie szorowała itd..) i zmienić felgi na bardziej współczesne. Niestety nie mogę rozszyfrować rozstawu i reszty parametrów tej felgi - nie mam też możliwości wykręcenia jej i pomiarów póki co. Najbardziej podchodzące felgi to maluchowskie: 4JX12 4X98 ET31.5 OTWÓR CENTRUJĄCY 58 czy mam racje?. Zdjęcia słabe wiem, ale może ktoś przerabiał temat i wie co tam siedzi, jeśli nie, zrobię dobrej jakości. Pozdrawiam.

post-20983-0-11598600-1461343547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

najlepiej udaj się do najbliższego serwisu ogumienia.

Pamiętaj że dla przyczepki muszą być opony wzmacniane / zwiększone obciążenie/.

Mi serwis zainstalował typu C / dla ciężarówek/

choć są tez dedykowane dla przyczep kempingowych.

Też serwis od ogumienia pod Ci prawidłowe ET /rozstaw szpilek/

oraz zaoferuje odpowiednie felgi.

Witaj w gronie forumowiczów.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

najlepiej udaj się do najbliższego serwisu ogumienia.

Pamiętaj że dla przyczepki muszą być opony wzmacniane / zwiększone obciążenie/.

Mi serwis zainstalował typu C / dla ciężarówek/

choć są tez dedykowane dla przyczep kempingowych.

Też serwis od ogumienia pod Ci prawidłowe ET /rozstaw szpilek/

oraz zaoferuje odpowiednie felgi.

Witaj w gronie forumowiczów.

Powodzenia :)

Dzięki, ale tyle to wie każdy: "odaj do serwisu", mi nie oto chodzi, opony oczywiście wiem jakie tam powinny być, chodzi mi o wymiary felgi - chce uniknąć rozbierania(zdejmowania koła, czy też ciągnięcia całego karawanu do gumiarza), no chyba że to jakaś unikatowa przyczepa i ma tylko felgi fabryczne w jedynej opcji. Chciałbym te fabryczne felgi wywalić najchętniej i wstawić coś bezdętkowego o ile jest opcja. Trochę dziwne ze na temat 32 letniej przyczepie praktycznie niczego nie można się dowiedzieć - nikt nigdy nie złapał gumy, nie rozwalił felgi, czy nie zmieniał fabrycznych kół, czy jedyna opcja to odkręcenie/ rozebranie koła i dokonanie pomiarów?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 chodzi mi o wymiary felgi - chce uniknąć rozbierania(zdejmowania koła, czy też ciągnięcia całego karawanu do gumiarza),

 

 

czynność ta trwa 5 min, tak więc dłużej piszesz niż byś robił. Pozdrawiam

Mam ograniczony dostęp do przyczepy, inaczej nie było by tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale tyle to wie każdy: "odaj do serwisu", mi nie oto chodzi, opony oczywiście wiem jakie tam powinny być, chodzi mi o wymiary felgi - chce uniknąć rozbierania(zdejmowania koła, czy też ciągnięcia całego karawanu do gumiarza), no chyba że to jakaś unikatowa przyczepa i ma tylko felgi fabryczne w jedynej opcji. Chciałbym te fabryczne felgi wywalić najchętniej i wstawić coś bezdętkowego o ile jest opcja. Trochę dziwne ze na temat 32 letniej przyczepie praktycznie niczego nie można się dowiedzieć - nikt nigdy nie złapał gumy, nie rozwalił felgi, czy nie zmieniał fabrycznych kół, czy jedyna opcja to odkręcenie/ rozebranie koła i dokonanie pomiarów?.

No cóż, koła to najbardziej czuły punkt jeśli chodzi

o elementarne bezpieczeństwo podczas jazdy zestawem.

Jak chcesz, a prawie czyni wielką różnicę .......

Ja wiem że warto zainwestować w bezpieczeństwo,

a ponieważ nie jestem w temacie specjalistą, to udaję się z takimi sprawami do profesjonalisty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.