Skocz do zawartości

TV SAT ALDEN - problem ze złapaniem Hot Bird 6/8/9


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji podepnę się pod temat...
Czy ktoś używa takiej antenty https://sklep.klaja.pl/pl/p/Antena-satelitarna-Alden-65-CTV-Reczna-Satfinder/6480 ?
Pierwotnie chciałem kupić automatyczną - myślałem, że jest do wyboru jest tylko automat lub trójnóg przed przyczepką
Wersja manualna montowana w dachu wydaje się ciekawą propozycją
Za niewiele więcej kupisz automat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podesłanie tematu. U mnie jest ten problem, że kupuję nową budkę i zapewne utracę gwarancję przy własnym montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PLopaPL napisał:

Dzięki za podesłanie tematu. U mnie jest ten problem, że kupuję nową budkę i zapewne utracę gwarancję przy własnym montażu...

Bez przesady. Ja też przecież mam prawie nową budę :) I dlaczego masz stracić gwarancję? Przecież antenę przyklejasz do dachu, a przepuszczasz kable w miejscu do tego wyznaczonym przez producenta. Zresztą jak masz obawy to przecież możesz kupić swoją antenę i pojechać na montaż do Procampu.

@maarec z tego co wiem sam montował markizę kasetową, klimatyzację na dachu i podłodze i "Adria" się nie czepiała niczego :) Więc czemu ktoś miałby się czepiać poprawnie zamontowanej anteny? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

Bez przesady. Ja też przecież mam prawie nową budę :) I dlaczego masz stracić gwarancję? Przecież antenę przyklejasz do dachu, a przepuszczasz kable w miejscu do tego wyznaczonym przez producenta. Zresztą jak masz obawy to przecież możesz kupić swoją antenę i pojechać na montaż do Procampu.

@maarec z tego co wiem sam montował markizę kasetową, klimatyzację na dachu i podłodze i "Adria" się nie czepiała niczego :) Więc czemu ktoś miałby się czepiać poprawnie zamontowanej anteny? 

nie wszystko montowałem sam, ale wszystko z pomocą fachowca spoza serwisu. Dodałbym jeszcze bagażnik na rowery na  tylnej ścianie bo to największa po markizie ingerencja w szczelność. Teraz na każdym przeglądzie gwarancyjnym serwis sprawdza szczelność zabudowy również w miejscu tych nowych elementów i nikt się nie czepia. Sprawa jest prosta. zamontujesz antenę na dachu sam lub przez jakąś firmę to ona odpowiada za zalanie w tym miejscu. Jak dach przecieknie metr dalej i nie będzie związku to gwarancja dalej obowiązuje.

od lat zastanawiam się nad zakupem anteny sat automatycznej, jednak zawsze powstrzymuje mnie fakt potencjalnych problemów z odbiorem sygnału przez drzewa na południu Europy. Nie będę przecież stał na patelni tylko po to aby 30-45min puścić TV. Rozwiązaniem byłaby antena mobilna zasilana jednym kablem stawiana w dogodnym miejscu, tu pojawia się drugi problem -  zabawka za dobre 5-6 tyś, zł której raczej trzeba pilnować. Stawiałbym ją głównie na dachu przyczepy wystawiając przez duże heki - spokojnie dam radę sam tamtędy ewakuować się na dach, a antena jest nie za wielka. Na szczęście mam pilniejsze wydatki niż taka zabawka.

P.S. po kilku latach wożenia zestawu który widać na fotce i wykorzystywaniu do bólu posiadanych technologi złapanie sygnału jest zabawą i zajmuje do 15 minut wraz z rozłożeniem i przybiciem statywu. Jak ?

TV i Dekoder mają swoje miejsce w przyczepie i przestałem to nosić za sobą do złapania sygnału, teraz stawiam na stoliku kamerę ( niania do pilnowania dzieci ) i uruchamiam wskaźnik sygnału. Wi-fi mam na min 20m więc wszystko pięknie widzę na ekranie telefonu będąc przy antenie. Zanim rozstawiam statyw to sprawdzam gdzie celują sąsiedzi antenami plus widok z satfindera w którą stronę celować oraz jaki w tej lokalizacji dać kąt elewacji. Później montuję statyw na sztywno i zakładam antenę. Od tego momentu za 5 min mam sygnał.

myślę, że antena automat jest mi tak potrzebna jak kolegom z kamperów śmigającym na dziko klimatyzacja 230V :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maarec napisał:

nie wszystko montowałem sam, ale wszystko z pomocą fachowca spoza serwisu. Dodałbym jeszcze bagażnik na rowery na  tylnej ścianie bo to największa po markizie ingerencja w szczelność.

Chodziło mi o to, że montowałeś wszystko poza "Adrią". Czy sam, czy przez Andrewa, to nie ma znaczenia. Istotne jest, że nie zlecałeś tego bezpośrednio u dealera Adrii.

 

Cytat

Teraz na każdym przeglądzie gwarancyjnym serwis sprawdza szczelność zabudowy również w miejscu tych nowych elementów i nikt się nie czepia.


Zgadza się. Sam jestem po przeglądzie szczelności. Dostałem kartkę A4 z 3 kolumnami punktów kontrolnych. Są tam punkty właśnie jak przepust anteny czy innych rzeczy. Wszystko rok w rok sprawdzają.

Cytat

od lat zastanawiam się nad zakupem anteny sat automatycznej, jednak zawsze powstrzymuje mnie fakt potencjalnych problemów z odbiorem sygnału przez drzewa na południu Europy.

 

Z moich obserwacji wynika, że na większości kempingów gdzie stałem, nawet stojąc w jakimś cieniu złapałbym bez problemu sygnał. A tam gdzie nie złapie to nie złapie. Trudno :) Przeżyję :)

Cytat

myślę, że antena automat jest mi tak potrzebna jak kolegom z kamperów śmigającym na dziko klimatyzacja 230V :)

 

Przecież to wszystko to fanaberie ;) Jeden kupuje sobie wędkę czy kołowrotek ze złota, a inny antenę automat czy klimatyzację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, w dzisiejszych czasach wszystkie kanały za wyjątkiem kanałów FTA (wolnych, nie kodowanych) są kodowane podwójnie. To znaczy dekoder i karta muszą współgrać razem inaczej nie odbierzecie programów kodowanych (NC+, Cyfrowy Polsat). Tak więc spec od przestrojenia anteny nic tu nie da. Ostanie takie oferty gdzie identyfikacja abonenta przez tylko kartę była w C+ chyba z 10 lat temu.

Co do anteny to w Polsce ze względu na siłę sygnału antena powinna mieć przynajmniej 60 cm średnicy. Oprócz tego na zachodzie (nawet Polski) w porównaniu ze wschodem Europy lub naszego kraju trzeba regulować położenie konwertera https://forum.satkurier.pl/topic/10058-skręt-lnb-o-co-chodzi/

I jeszcze jedno, wstrzelić się w odpowiedni transponder w H13 bez odpowiednich przyrządów pomiarowych nie jest takie łatwe.

http://www.dishpointer.com/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 9.09.2022 o 21:12, pastuch75 napisał(a):

Witajcie....czy może ktoś ogarnął już temat zmiany satelity z astry na hotbirda...mam antenkę alden orbiter 65 i tuner premio sat hd w2 cc.... za nic nie mogę znaleźć gdzie zmienia się  satelitę...

Odkopuję i podbijam.

Pobawiłem się ostatnio tym reliktem przeszłości i to nawet działa :) nawet zmieniłem język i coś tam odbieram. Ale nie potrafię zmusić tego sprzętu do wyszukania hot birda. Jest ten satelita zapisany w pamięci (na liście w menu) ale jak zmienić żeby się na tą satelitę przestawił? Albo domyślnie od niej startował? 

Ktoś jeszcze używa takiego sprzętu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.