Skocz do zawartości

TV SAT ALDEN - problem ze złapaniem Hot Bird 6/8/9


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

poproszę was o radę w zmodyfikowaniu mojej Anteny SAT  jaką mam na Swoim Burstner Averso+

 

jest to zestaw Automatyczny który świetnie łapie Astre 1 i  po mimo dużych prób nie mogę nim złapać Hot Bird  - sam tuner jest nie do modyfikacji - takowa kosztuje 400E  u producenta. 

 

Chciał bym tylko złapać hot bird i podłączyć sygnał do innego tuneru - Cyfrowy Polsat. 

 

 

Chyba najlepiej  dołozyć drugi LBN  lub założyć podwójny  

 

 

Prosze o rade jaki  mały lekki   LBN   byście polecili????

 

 

Dziękuje -

Wiktor 

Edytowane przez lechwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz automatyczną antenę to nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z ustawieniem Polsatu Cyfrowego ani innych stacji.

A może mylnie bierzesz antenę SAT Firmy ALDEN z talerzem elektrycznie sterowanym w zakresie pionowego odchylenia za automat.

W tej antenie ustawiasz tylko automatycznie tzw. kąt elewacji ,natomiast kierunek ustawiasz ręcznie.

Do złapania właściwego kierunku wykorzystuję aplikację SAT FINDER w smartfonie, która bardzo dokładnie podaje parametry położenia różnych satelitów.

Pokazuje także dokładny kierunek (kompas)położenia wybranego satelity.Do tego potrzebny jest tylko dekoder PC i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Antene  50cm w pionie i 60 w poziomie -  ALDEN ze skonfigurowanym na francje tunerem.    Raczej bez GPS  bo jak włączam tuner to antena wstaje i przeszukuje całe pole  - zawsze znajduje  ASTRE 1 .

 

KONTAKTOWAŁEM SIE Z SERWISEM ALDENA  i   powiedzieli ze nie ma szans na używanie tego zestawu na HotBird  - mogą go wymienić za 400E albo nowy Tuner za 600E 

 

Straciłem kupę czasu na próbę znalezienia Hot Bird  - pomagał mi program na telefonie "Satelite Pointer". ale  nie wchodziłem na dach przyczepy tylko pilotem z dołu.   Do pomiaru sygnału miałem tylko Tuner Polastu.  - bardzo długo ten tuner reaguje na sygnał nawet 20 sek.

uruchomiłem tuner polsatu na  Astrze  i miałem na nim sygnał i programy z Astry były bardzo OK.  Przyczepa stała koło Olsztyna (warmia) i było trochę chmur.

 

W każdym razie nie szło znaleść Hot Bird.

 

 

Pomyślałem że do zestawu dołożę drugi LBN albo kupie taki podwójny i jeden podłącze do tuneru ALDENa a drugi do Polsatu. W ten sposób zestaw sam wstanie i ustawi się na Astre a drugi LBN będzie usytawiony na HotBird i będzie współpracował z Polsatem.

 

 

 

Poproszę o wasze Rady !!!!  może jakiś wzmacniacz albo sprzęt do szybszego szukania Satelity HotBird.

 

 

 

 

post-20315-0-17194500-1460907370_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z dobrym specem od TV SAT ,on powinien dać sobie radę z przestrojeniem tunera, lub przystosowaniem do dekodera Polsatu

 

Koszt powinien być niewielki,a radość z oglądania programów tv jak w domu duża tym bardziej że niedługo ważne i ciekawe wydarzenia sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z dobrym specem od TV SAT ,on powinien dać sobie radę z przestrojeniem tunera, lub przystosowaniem do dekodera Polsatu

 

Koszt powinien być niewielki,a radość z oglądania programów tv jak w domu duża tym bardziej że niedługo ważne i ciekawe wydarzenia sportowe.

 

 

Myślisz że to jest możliwe    -  modyfikacja tego tunera  ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry spec od TV spokojnie sobie poradzi, a Ty pozbędziesz się stresów .Fajny sprzęt powinien być sprawny.

Antena na dachu to fajna sprawa i łatwe dostrojenie do satelity.

Przy dekoderach cyfrowych należy bardzo powoli małymi skokami przesuwać czaszę anteny . Po każdym przesunięciu anteny zawsze należy odczekać kilkadziesiąt sekund .

stare analogowe dekodery było łatwiej dostroić, ale obraz często był kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry spec od TV spokojnie sobie poradzi, a Ty pozbędziesz się stresów .Fajny sprzęt powinien być sprawny..

 

 

No fajny tylko trochę przestarzały  ma pewnie z 6 lat   - masz kogoś kto ogarnia takie tematy ?

Tak jak pisałeś, możesz dodać 2 konwerter na tak zwanego "zeza" i ustawić go na HB. Podwójny nic nie wniesie do tematu.

 

Tylko że tam jest dość delikatne ramie i sam nie wiem jak zamocować zeza  

post-20315-0-30756900-1460916413_thumb.jpg

post-20315-0-56723800-1460916432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak bardzo ci zależy na czasie? Mam jakieś podwójne zezy - sterowane z tunera - wiec wolna chwilą można by było się spotkać jak będę w W-WA i coś ustawić lub dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak bardzo ci zależy na czasie? Mam jakieś podwójne zezy - sterowane z tunera - wiec wolna chwilą można by było się spotkać jak będę w W-WA i coś ustawić lub dołożyć.

 

na czasie to nie   - jestem teraz w wawie a przyczepa jest pod olsztynem - dopiero będę do niej jechał na weekend i chciał bym to ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć

 

W menu anteny trzeba zmienić ustawienia wyszukiwania na Hot Bird, oraz zmienić częstotliwość kanału, polaryzację, itp. , którą ma lokalizować przy ustawianiu. Mam taką antenę i sam namęczyłem się żeby to znaleźć. Jak to zmienisz będzie szukała Hot Birda. Język też da się zmienić w menu na angielski. Jak nie znajdziesz to daj znać pójdę do campera i sprawdzę w którym miejscu to się ustawia. 

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć

 

W menu anteny trzeba zmienić ustawienia wyszukiwania na Hot Bird, oraz zmienić częstotliwość kanału, polaryzację, itp. , którą ma lokalizować przy ustawianiu. Mam taką antenę i sam namęczyłem się żeby to znaleźć. Jak to zmienisz będzie szukała Hot Birda. Język też da się zmienić w menu na angielski. Jak nie znajdziesz to daj znać pójdę do campera i sprawdzę w którym miejscu to się ustawia. 

 

Darek

Witam, ponieważ stałem sie właścicielem kamperka z taka anteną pojawił się i u mnie ten problem. Jeżeli mógłbyś podpowiedzieć gdzie w menu  zmienia się te ustawienia to będę wdzięczny. Przekopałem już wszystkie (chyba) opcje i nie znalazłem. Język już zmieniłem.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przy okazji podepnę się pod temat...

Czy ktoś używa takiej antenty https://sklep.klaja.pl/pl/p/Antena-satelitarna-Alden-65-CTV-Reczna-Satfinder/6480 ?

Pierwotnie chciałem kupić automatyczną - myślałem, że jest do wyboru jest tylko automat lub trójnóg przed przyczepką :D

Wersja manualna montowana w dachu wydaje się ciekawą propozycją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.