Skocz do zawartości

Lampa zewnętrzna przedsionkowa.


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a nie świeci to zbyt poziomo? coś widzę (może to zdjęcia), że w dół nie leci światło?

 

:yes: nawet o tym pisałem "wydaje mi się że świeci podobnie jak na 220V, może bardziej w poziomie"

ale budka stoi metr od ściany więc ciężko ocenić na ile może być to uciążliwe

 

w planach mam dorobienie dyskretnego podświetlenia stopnia ... może na zielono

więc do drzwi trafię :-]

 

testy miały być w weekend, ale lipa z pogodą i trza czekać do maja

no chyba że mnie podkusi i jutro pojadę nad żwirownie koło domu :puk::]

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrobiłem wnętrze lampki ze sklejki którą można było łatwo i odpowiednio wyprofilować :ok: i w ten sposób światło mamy ukierunkowane

 

...w planach mam dorobienie dyskretnego podświetlenia stopnia ... może na zielono

więc do drzwi trafię :-]

...

 

ej to też mój pomysł :krzykacz:

 

 

:hehe::ok: na poważnie to jestem ciekaw jak to wyjdzie :hmm: no i żebyśmy budek niepomylili :bzik:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrobiłem wnętrze lampki ze sklejki którą można było łatwo i odpowiednio wyprofilować :ok: i w ten sposób światło mamy ukierunkowane

 

 

 

ej to też mój pomysł :krzykacz:

 

 

:hehe::ok: na poważnie to jestem ciekaw jak to wyjdzie :hmm: no i żebyśmy budek niepomylili :bzik:

 

hehe%281%29.gif wszystko Twoje pomysły :-] choć już jakiś czas temu myślałem o przeróbce, a teraz jak wywalam powoli 220V to tylko mnie zmotywowałeś

 

mogę chyba podgiąć tą płytkę, bo jest elastyczna gdyby faktycznie świeciło zbyt poziomo, nie wiem tylko czy miejsca w lampie starczy

 

a co do stopnia, też zielony chces dać ? mnie sie taki najbardziej naturalny wydaje, czerwony to zbyt się kojarzy :-]

a niebieski mało światła daje ... mam ok 40cm paska LED RGB więc mogę zapodać kolor jaki mi się podoba :ee:

 

następna w kolejce jest lampa nad tylnym łóżkiem, niech tylko znajdę puszkę gdzie jest wpięta to :banan:220V :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a co do stopnia, też zielony chces dać ? mnie sie taki najbardziej naturalny wydaje, czerwony to zbyt się kojarzy :-]

...

 

 

tak :ok: nawet już sobie pasek zakupiłem zielony http://forum.karawaning.pl/topic/10642-podswietlenie-stopnia-wejsciowego/page__hl__%2Bo%C5%9Bwietlenie+%2Bstopnia+%2Bwej%C5%9Bciowego__st__15 :-] tylko ten ciągły brak czasu :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o paski ledowe , to można kupić pilota do ich włączania z funkcją ściemniacza , ja taki mam ale listwę led mam do oświetlenia wnętrza i reguluję sobie moc światła jaką chcę , to dobry patent i przydatny - koszt 36 zł

Edytowane przez LMC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mot możesz zapodać fotke tej swojej lampki z wbudowana czujką?...

 

- proszę bardzo. Przepraszam, że tak późno odpowiadam :-) Lampkę, podobnie jak i inne części, zdjąłem do czyszczenia/konserwacji przed sezonem.

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes: nawet o tym pisałem "wydaje mi się że świeci podobnie jak na 220V, może bardziej w poziomie"

ale budka stoi metr od ściany więc ciężko ocenić na ile może być to uciążliwe

 

Konrad. Świeci Ci "pionowo" bo nie wykorzystałeś burt puszki lampy w całości. Czarne przestrzenie.Ten plastik z baniaka trzeba było wyłożyć na burtach też.

 

Na sukces w budowie oświetlenia połowę przypada reflektorowi. Jego kolorze oraz fakturze powierzchni.

Zasada jest taka (w skrócie)

Biały reflektor = dobre wymieszanie światło wewnątrz obudowy i skuteczny jest kiedy chcemy coś (lampkę , reklamę , znak drogowy ) , jasno ROZświetlić. ( łuna światła )

Nasza lampa świeci mocnym jasnym światłem lecz jej osiągi w przestrzeni (zasięg oświetlanego pola) mniejszy.

 

Reflektor odblaskowy - kierunkowy = mniejszy efekt rozproszenia ( łuna) lecz słup światła dociera dalej.

 

Gdy budujemy swe lampki to zadbajmy o odbicie światła.

 

Z tego powodu nie polecam zakupu ledstrip (taśm ledowych) na bursztynowym pasku lecz białym.

 

W lampce Konrada biel z samych pasków dodaje gro w intensywności świecenia.

 

Reflektory w naszych lampkach samoróbkach można osiągnąć najłatwiej natryskowo.

Biała połysk bądź w przypadku reflektora odblaskowego stosując na farbę podkładową nikiel w sprayu.

Można też stosować folie (białe i lustrzane)

Na reflektor odblaskowy można też użyć blachy stucco , zwłaszcza tam gdzie źródło światła emituje duże temperatury lecz wówczas reflektor należy zdystansowac odpowiednio od obudowy lampy .

 

Koniec wykładu. hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sukces w budowie oświetlenia połowę przypada reflektorowi. Jego kolorze oraz fakturze powierzchni.

 

Gdy budujemy swe lampki to zadbajmy o odbicie światła.

 

 

Ja stosuję sreberko z czekolady :jump: Zmięte do rozproszenia, a gładkie do odbicia. Tylko trzeba odpowiednią czekoladę kupić :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe%281%29.gif wszystko Twoje pomysły :-] choć już jakiś czas temu myślałem o przeróbce, a teraz jak wywalam powoli 220V to tylko mnie zmotywowałeś

 

mogę chyba podgiąć tą płytkę, bo jest elastyczna gdyby faktycznie świeciło zbyt poziomo, nie wiem tylko czy miejsca w lampie starczy

 

a co do stopnia, też zielony chces dać ? mnie sie taki najbardziej naturalny wydaje, czerwony to zbyt się kojarzy :-]

a niebieski mało światła daje ... mam ok 40cm paska LED RGB więc mogę zapodać kolor jaki mi się podoba :ee:

 

następna w kolejce jest lampa nad tylnym łóżkiem, niech tylko znajdę puszkę gdzie jest wpięta to :banan:220V :ok:

a moze wystarczy zmienić na skrzynce z bezpiecznikiem w Hobbytkach najczęściej w szafie i wtedy wszystko na 12V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wystarczy zmienić na skrzynce z bezpiecznikiem w Hobbytkach najczęściej w szafie i wtedy wszystko na 12V

 

myślałem nad tym, ale nie chcę się całkiem pozbawiać 220V, czasem może być konieczność doładować aku czy podgrzać się elektrycznie

np w cro przeważnie prąd jest w cenie parceli, więc trochę bez sensu płacić a palić gaz w lodówce :hmm: (z Krk jestem :-])

 

żeby się dało samo oświetlenie odłączyć od 220v to spoko, ale gniazda i lodówka muszą zostać

 

szukałem puszki od lampki tylnej i nie znalazłem, chyba jest w łazience pod brodzikiem :hmm:

chyba doprowadzę niezależne 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się całkowicie 230V niebyłoby dobrym posunieciem :nono: Fajnie być niezależnym od prądu ale nigdy niewiadomo kiedy może się przydać Ja już prawie nie używam 230V ale cała instalacja została nietknięta i w każdej chwili jest gotowa do użycia :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się całkowicie 230V niebyłoby dobrym posunieciem :nono: Fajnie być niezależnym od prądu ale nigdy niewiadomo kiedy może się przydać Ja już prawie nie używam 230V ale cała instalacja została nietknięta i w każdej chwili jest gotowa do użycia :-]

 

 

 

no i dodajmy, że przy odsprzedaży - może być problem, jak się kupujący zorientuje od razu co i jak.... dla Ciebie zaleta, a dla innego wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dodajmy, że przy odsprzedaży - może być problem, jak się kupujący zorientuje od razu co i jak.... dla Ciebie zaleta, a dla innego wada.

tak sie sklada że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził . jednak przyczepka ma NAM słuzyc a nie przyszłemu włascicielowi .Zwłaszcze ze nic nie niszczysz tylko zamieniasz jedną funkcje na drugą .Kazdy kupujacy i tak bedzie przerabiał po siebie . ja korzystam z doczepek od 30 lat i nigdy nie podpinałem się na 220 V -widać jestem mało wymagajacy .Nawet gniazdo podłączeniowe na 220 V wykożystałem do podpiecia się z aku auta ,pomimo że w cepce jest zamontowany aku 100 Ah -w moim przypadku daje to 200Ah oraz mozliwość po odpaleniu auta podładowania aku w doczepie jak solary nie dają rady .Takie podłączenie daje bezpieczeństwo solidnego przepływu pradu a nie na kabelkach w gniazdku przyczepa-auto ,oraz mamy możliwość postawienia samochodu gdzie chcemy tylko długośc przewodu nas ogranicza.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.