Skocz do zawartości

Lampa zewnętrzna przedsionkowa.


kit

Rekomendowane odpowiedzi

A co do klejenia do budki to jak przykleić i gdzie tą taśme? czym ja zabezpieczyć? czy to będzie trzymać po roku? jak ukierunkować i rozproszyć światło by nie raziło i nie dawało po oczach? :niewiem: Jak ma ktos jakis patent to prosze o podzielenie się nim :blagac: jeszcze przed zamontowaniem mojej lampy :]

 

widziałem taśmę wklejoną w listwę alu, tam masz klin/pasek ... przynajmniej ja mam :-]

wyciągasz ten pasek i w to miejsce wklejasz taśmę z silikonem

 

ale tak jak pisałem, świeci wtedy dość poziomo i tak na wysokości oczu :-]

 

montuj lampę, będzie :ok:

 

 

było już o tym na forum, w temacie o ledach ? :hmm:

 

 

u mnie ta listwa alu jest tak jak ten górny czarny pasek nad oknami

DSC_2621.JPG

 

 

znalazłem temat

http://forum.karawaning.pl/topic/336-oswietlenie-diodowe/page__view__findpost__p__212868

1b8786cbfce7f595med.jpg

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kit przyczepa to nie choinka Twoje rozwiązanie jest optymalne ...ma być mobilnie, kompaktowo i bezobsługowo ... Twoje rozwiązanie jest super !

 

 

... ups i kto to mówi ja to dopiero miąłem choinkę w zeszłym sezonie ;) wstyd mi ;)6898706230_3dafb6feff_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w twojej miałeś na 12V ?

u mnie jest chyba oryginał niestety na 220V :niewiem:

nie grzeje się bo jest świetlówka i to jaka ... z Ikei i to z NL :-]

 

teraz jak się przestawiłem na 12V to muszę to przerobić, a może faktycznie wkleję ten pasek w listwę alu :bzik:

widziałem jak to świeci, rewelacji nie ma - światło idzie zbyt poziomo, do tego nie wiadomo jak ten silikon zachowa się po 2-3latach :hmm:

 

podłączając się pod temat, można zrobić tę naszą lampkę z Hobby tak jak światło kuchenne/łazienkowe żeby działało i na 230 i na 12 bo się dziś zastanawiałem bo tlyko na 230 to troche lipa tlyko na 12 też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączając się pod temat, można zrobić tę naszą lampkę z Hobby tak jak światło kuchenne/łazienkowe żeby działało i na 230 i na 12 bo się dziś zastanawiałem bo tlyko na 230 to troche lipa tlyko na 12 też

 

mało miejsca :niewiem:, w lampach kuchennej/łazienkowej masz dużą powierzchnie i mogą spokojnie wejść 3/4 żarówki - np w kuchennej jest 2x21W 12V plus mała na 220V

 

w lampie przedsionka, myślę po prostu wykręcić tą żarówkę na 220v i wsadzić coś na 12V ... tak żeby można łatwo wrócić do oryginału

ale zrobić 2w1 ... ciężko :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miejsca mało na dwa rodzaje żarówek :hmm:

 

 

A z drugiej strony pytanie po co żarówka 230V? :niewiem: jak mamy dostęp i jesteśmy podpieci pod 230V to przez przetwornice może sobie świecić żarówka czy paski ledowe na 12V :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miejsca mało na dwa rodzaje żarówek :hmm:

 

 

A z drugiej strony pytanie po co żarówka 230V? :niewiem: jak mamy dostęp i jesteśmy podpieci pod 230V to przez przetwornice może sobie świecić żarówka czy paski ledowe na 12V :-]

 

 

 

no tak, ale myśląc tym tropem po co przez przetwornice ma świecić na 12 v jak mamy 230 v :niewiem:

 

w tym sęk, a patrzyłem własnie że miejsca mało i się zastanawiam dlaczego nikt nie pomyślał zrobić tam jak w oświetleniu kuchennym czy łazienkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale myśląc tym tropem po co przez przetwornice ma świecić na 12 v jak mamy 230 v :niewiem:

 

w tym sęk, a patrzyłem własnie że miejsca mało i się zastanawiam dlaczego nikt nie pomyślał zrobić tam jak w oświetleniu kuchennym czy łazienkowym

 

już napisałem czemu - mało miejsca, jednak tradycyjna żarówka się trochę nagrzewa więc miejsca musi mieć koło siebie - spróbuj wsadzić tam dwie żarówki ;)

zresztą lampy sufitowe też mamy na 220V ;)

taka lampa musiał by mieć 50cm zamiast 20-30cm

 

nie wiem jak nowsze, ale starsze przyczepki są chyba bardziej nastawione na używanie 220V, a 12V traktowane jest jako awaryjne - w czasie jazdy

(plus pompki jako napięcie bezpieczne w stylu z wodą)

 

w sumie mogli by w ogóle nie robić instalacji oświetleniowej pod 220V :hmm:

u mnie dzisiaj są trzy lampy zupełnie bezużyteczne :no:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie 2 klosze na 230 i ta "przedsionkowa" ??

 

bo u mnie jest identycznie

 

tak te nad łóżkami, z czego jedna to ta wisząca ... u siebie wywaliłem

i lampa przedsionka

 

pasowało by mi wykorzystać oryginalne kable i przepiąć z 220 na 12V, a wtedy można by coś wykombinować na 12V :yes:

z przodu mam taśme led, więc już wystarczy, ale z tyłu brakuje światła, może też wklejka ze sklejki załatwi sprawę ;)

 

tak świeca taśmy led ok 1.5m (metr nad łóżkiem i 50cm nad kuchnią w oryginalnym kloszu, zamiast 21W żarówek)

 

DSC_2619.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no lekki nieporządek...

ale jest takie powiedzenie

 

"tylko idiota trzyma porządek - geniusz panuje nad chaosem"

 

przepraszam nie obrażając nikogo musiałem to powiedzieć

 

muszę dziś iść do przyczepy i obczaić ten temat bo te latające klosze trochę mi na złość działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale offtopa robicie zaraz Was podkabluje do M :skromny::ee:

to jest porządek zlotowy, widać tam synka który bawi się autami, a ja zrobiłem przerwę w wieczornej prasówce :-]

 

a co do lampy dyndającej hehe%281%29.gif, to na tej fotce widać co wstawiłem w zamian - jakiś kinkiet marketowy z dorobionym wyłącznikiem :yes:

wkurzała mnie ta lampa bo co chwilę zahaczałem o nią głową :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkurzała mnie ta lampa bo co chwilę zahaczałem o nią głową :no:

 

 

otóż to - mam ten sam problem,

 

ale wracając do tej przedsionkowej lampy - ja mam jej włącznik na 230 koło drzwi i jakby znaleźć miejsce na drugą mała żarówke na 12 v to może by zrobił podwójny włącznik - 230 V / 12V

 

tylko chodzi o to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,Można wklejać taśmy ledowe lecz ja zastosowałem żarówkę ledową zakupioną dawno w castoramie (takie same mam w lampie wiszącej jak i pozostalych lampkach )kożystam z nich przy czytaniu (jedna wystarczy) żarówki mają moc 2W takie znalazłem najmocniejsze i wystarczają ,jak wychodzę z przyczepy nocą a nie ma przedsionka naprawdę sporo widać jak jest przedsionek to przy tej lampce 2W można posiedzieć i pogadać:pub: .Taśma przyda się w łazięce tam są 4 żarówki po 10 W czyli 40W ,po wymianie całe oświetlenie w przyczepie nie bedzie brało wiecej jak 20W , co do mocy w pierwszym roku zainstalowałem solar 50W wystarczał jak nie bylo TV w drugim roku zamocowałem nastepny solar 50W jak się pokazał dekoder zaczęlo brakować ,teraz na forum znalazłem ofertę 90W za 500 zl jest super tanio więc pomyslę o jeszcze jednym solarze ,generalnie 100W wystarcza jak jest słonecznie lecz gdy są chmurki jest malo(dla niewtajemniczonych wszystko na 12V)

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.