Skocz do zawartości

Lampa zewnętrzna przedsionkowa.


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza budka nie miała lamki zewnętrznej a jako że to bardzo przydatne świecidełko tym bardziej na dzikich wyjazdach postanowiłem zamontowac takową :-] Lampke zakupiłem 12V ale wymagała małych modyfikacji, dokładniej zastąpienia tradycyjnej żarówki 21W na taśmy led Władowałem w lampke 55cm leda na specjalnie wyprofilowanej sklejce by światło było jak najbardziej rozproszone i miało jak najszerszy zasięg :-] W późniejszym czasie jest przeróbka na włącznik dwustopniowy ... :]

 

 

poniżej kilka fotek;

 

w takim stanie do mnie dotrała ta lampeczka

 

 

dorobiona i odpowiednio wyprofilowana sklejka ma ukierunkować światło

 

 

przyklejone i polutowane paseczki ledowe W sumie 55cm

 

 

pierwsze próby sprawności

 

 

 

 

Jeszcze tylko montaż na budke :-] może uda się jeszcze w tym tygodniu :hmm: a jak nie to w następnym już napewno bo będzie potrzebna :swieca:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak sklejka była wcześniej przemalowana akrylem i zmatowana przed klejeniem pasków :-] na surowo niewiem jak by trzymało ale na zmatowanej farbie trzyma jak głupie :ok: Też próbowałem jakiś plastik w łuk wygiąć ale nie miałem odpowiedniego i ciężko było odpowiedni profil uzyskać a pozatym odkształcały się ... stąd pomysł na wyprofilowanie sklejki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdjecie zrobiłem 5min temu.Tu swieci 12 LED.Paski LED wkleiłem w ten odblask do normalnej żarówki 21W, 12 LED starczy do oswietlenia przedsionka,szału nie ma,do czytania używam innego oswietlenia.Do biesiady wystarczy.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez irekg1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituś mi sie zdaje że wręcz za dużo włożyłem tych ledów :bzik: dlatego myśle o włączniku dwustoniowym :hmm: Te 55cm leda chyba mocniej daje niż zwykła 21W żarówka 12V :-] no i o wiele mniejszy ma apetyt na prąd :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitek, chciałem napisać to co Bluesmen. Zapewne on tak jak i ja, zachwycił się paskiem diód który na kamperku zamontował Focus. Pasek ma może z dwa metry (polewał jak oglądałem więc mogę słabo liczyć :) ) i cała okolica kampera była cudownie oświetlona. Właściwie nawet Knaus WIA był ładnie oświetlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u siebie mam lampkę na 220v, też myślę nad przeróbką na ledy

 

??? a nie czasem na 12V Konradzie?

chyba że już wczesniej przerabiałes na 220V ale to musi sie diabelnie grzać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? a nie czasem na 12V Konradzie?

chyba że już wczesniej przerabiałes na 220V ale to musi sie diabelnie grzać....

 

a w twojej miałeś na 12V ?

u mnie jest chyba oryginał niestety na 220V :niewiem:

nie grzeje się bo jest świetlówka i to jaka ... z Ikei i to z NL :-]

 

teraz jak się przestawiłem na 12V to muszę to przerobić, a może faktycznie wkleję ten pasek w listwę alu :bzik:

widziałem jak to świeci, rewelacji nie ma - światło idzie zbyt poziomo, do tego nie wiadomo jak ten silikon zachowa się po 2-3latach :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przyklejenie paska wzdłuż przyczepy byłoby fajnym rozwiązaniem :niewiem: Nie pomyślałem o tym i brałem tego pod uwage, niewiem jak by i gdzie to przykleić by długo i dobrze trzymało, jak wszystko uszczelnić, jak zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak ukierunkować światło itd :niewiem: No i krótki kawałek paska mógłby śmiesznie wyglądać :bzik: a długi znów to zbyt mocne światło :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przyklejenie paska wzdłuż przyczepy byłoby fajnym rozwiązaniem :niewiem: Nie pomyślałem o tym i brałem tego pod uwage, niewiem jak by i gdzie to przykleić by długo i dobrze trzymało, jak wszystko uszczelnić, jak zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak ukierunkować światło itd :niewiem: No i krótki kawałek paska mógłby śmiesznie wyglądać :bzik: a długi znów to zbyt mocne światło :look:

 

jak miałem rozłożony przedsionek pod domem - na testy, to na szybko rozwiesiłem w nim 5metrowy, pasek led - na rurkach od przedsionka, skierowany raczej w pionie w dół - efekt był bardzo przyjemny, nie raziło po oczach, było bardzo jasno :]. - zaznaczam, że Led - y w kolorze biały ciepły. Po przyklejeniu na stałe do przyczepy - dam znać jak wyszło...

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przyklejenie paska wzdłuż przyczepy byłoby fajnym rozwiązaniem :niewiem: Nie pomyślałem o tym i brałem tego pod uwage, niewiem jak by i gdzie to przykleić by długo i dobrze trzymało, jak wszystko uszczelnić, jak zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak ukierunkować światło itd :niewiem: No i krótki kawałek paska mógłby śmiesznie wyglądać :bzik: a długi znów to zbyt mocne światło :look:

 

 

idźcie po całości - zawińcie węża świetlnego jak Rysiaczek w swojej niewiadce - dookoła przyczepki :) efekt piorunujący zwłaszcza nocą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widze przed budką 2m czy 5m ledów :bzik: o zawijaniu w węże świetlene juz nawet nie mówie :mlot: Chodzi mi by było widno przed budką ale żeby nie kolidowało to z możliwością cieszenia się blaskiem ogniska czy grilla :biwak: Niewiem nawet czy moje oświetlenie za mocne nie będzie i nie będę musiał odlutować kilka cm :hmm:

 

 

 

 

 

 

A co do klejenia do budki to jak przykleić i gdzie tą taśme? czym ja zabezpieczyć? czy to będzie trzymać po roku? jak ukierunkować i rozproszyć światło by nie raziło i nie dawało po oczach? :niewiem: Jak ma ktos jakis patent to prosze o podzielenie się nim :blagac: jeszcze przed zamontowaniem mojej lampy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.