Skocz do zawartości

Wielkości samochodowych bagażników - wymiary (różne auta)


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaproponować stały wątek, w którym podawalibyśmy dane dotyczące wymiarów bagażników naszych aut. Coś w stylu bardzo cennego wątku pt: "Jakie auto ile pociągnie - zestawienie w pierwszym poście"

Myślę, że dla części osób mogą to być dane bardzo przydatne. Nie byłoby źle, gdyby wraz z takimi danymi (głębokość, szerokość - po podłodze, szerokość - nad nadkolami i wysokość), zamieszczać również zdjęcie z zaznaczeniem, wymiarowanych części. Choć i bez zdjęć takie dane byłyby bardzo cenne.

Watek zakładam nie przypadkowo, gdyż od dłuższego czasu próbuję znaleźć auto, które miałby odpowiedniej wielkości bagażnik z ewentualnym rozkładaniem środkowego fotela w drugim rzędzie. W danych technicznych na portalach trudno niekiedy takie dane znaleźć. Nasze informacje byłby pewne, a do tego niekiedy dobrze zobrazowane.

Zacznę od swoich trzech aut (czwarte ma załadowany bagażnik, więc go nie dam, ale to popularny Passat, jakich pełno pod każdym blokiem).

 

1. Toyota Land Cruiser 3.0 TD J95 (5 drzwiowa), 1999 rok, 125 ps. Wymiary bagażnika to:

a. szerokość po podłodze między nadkolami - 100 cm

b. szerokość nad nadkolami - 140 cm

c. głębokość od oparć drugiego rzędu do klapy bagażnika - 110 cm (fotele nie mają regulacji przód tył)

d. wysokość różna (jest górny próg), ale średnio 105 cm

post-2788-0-83403300-1460579347_thumb.jpg

 

 

2. Chrysler Grand Voyager 3.8 AWD, 1998 rok, benzyna 170 ps.. Wymiary bagażnika to:

a. szerokość po podłodze nadkoli nie ma - 125 cm

b. głębokość od oparć drugiego rzędu do klapy bagażnika - 160 cm (fotele nie mają regulacji przód tył, ale jest dziura pomiędzy nimi na długi rzeczy)

d. wysokość różna (jest górny próg), ale średnio 110 cm

post-2788-0-90055000-1460579601_thumb.jpg

 

 

3. Toyota Previa D4D 2.0D, 2001 rok, 116 ps. Wymiary bagażnika to:

a. szerokość po podłodze między nadkolami - 110 cm

b. szerokość nad nadkolami (tu jest to nieforemny kształt) - 140 cm

c. głębokość od oparć drugiego rzędu do klapy bagażnika - 130 cm (fotele mają regulacji przód tył i jest dziura pomiędzy nimi na długi rzeczy)

d. wysokość różna (jest górny próg), ale średnio 110 cm

post-2788-0-78490600-1460579777_thumb.jpg

 

 

Teraz dwa zdjęcia aut, których nie znam wielkości bagażników, a bardzo by mnie interesowały:

Jeep Grand Chiroki 2005 -2010

post-2788-0-23694100-1460579835_thumb.jpg

 

Mercedes klasy E, kombi, rocznik 2006

post-2788-0-65624600-1460579934_thumb.jpg

 

I pytanie o wymiary bagażnika Mercedesa ML z lat 2005 -2010? Nigdzie nie znalazłem fajnych zdjęć.

 

Prosiłbym moderatorów, aby może gdzieś ten wątek podpięli, to może zacznie się rozwijać...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho warto również podawać dodatkowo długość podłogi (od klapy bagażnika do oparć przednich foteli) po złożeniu 2-go rzędu siedzeń. Ja przynajmniej bardzo potrzebowałem tego wymiaru gdy kupowałem samochód i musiałem jeździć po salonach z miarką i samemu sprawdzać.
 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancia Phedra (przypuszczam że takie same wymiary wewnątrz: Citroen C8, Peugeot 807, Fiat Ulysse):

a. szerokość po podłodze między nadkolami - 115 cm

b. szerokość nad nadkolami - 140 cm

c. długość podłogi od oparć przednich siedzeń do klapy bagażnika 210 (przesunięte na max do przodu, po wyjęciu siedzeń 2 rzędu)

d. długośćpodłogi od oparć drugiego rzędu do klapy bagażnika - 130 cm (przesunięte na max do przodu, trzeci rząd wyjęte)

e. wysokość różna, max 120 cm

 

image.jpg PEUGEOT807_501_9.jpg

 

Na fotkach powyżej wersje na 7-8 osób, ja mam wersję na 6 (Pullman).

 

post-15841-0-01425400-1460633026_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, nie mam dobrych informacji. Jeep GCH WK: szerokość 120cm, głębokość od oparć kanapy do klapy bagażnika 90cm.

Kanapa w drugim rzędzie nie przesuwana, oparcie dzielone niesymetrycznie.

Na "+" możliwość otwierania samej szyby tylnej klapy i dostęp do zawartości bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę foty i wrzucę Grand Voyagera z chowanymi fotelami w podłogę - gdzie drugi rząd siedzeń, a konkretnie dwa osobne niezależne fotele, da się suwać do przodu w dość szerokim zakresie powiększając i tak już przepastny bagażnik.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zobacz nowe trojaczki SGA - w Sharana mk 1 wkładam długość ponad 2m, nowe wer. buda podobnej wielkości  a bagażnik  po złożeniu 2 i 3 rzędu  ok 2300 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.