Jump to content
Tsport

Taśma i klin do usczelnienia listew krawędziowych - jakie, gdzie?

Recommended Posts

Tomek515

Widzę że mało jest taśm 40mm a tyle ma moja listwa razem z uszczelkami. Poniżej zdjęcie jak na mojej listwie wyglądała by taśma 40 i 30mm. Węższa schowała by się pod kołnierzami uszczelki tylko czy takie zastosowanie zda egzamin i jaka grubość stosować 1 czy 2mm. Różnica między warstwami które zakrywa listwa to 1mm( grubość blachy alu) Jedną krótka listwę ostatnio uszczelniłem na uszczelniaczu 710 i zastanawiam się czy też nie robić tą metodą. Dużo tematów o tym przeczytałem i widze różnie to koledzy robią.  

25B94712-69CF-4526-9531-A05B26FAB973.jpeg

Edited by Tomek515 (see edit history)

byry007

Witam. Mam do wymiany klin ozdobny i mam pytanie o różnice tych dwóch, wiem ze jeden jest do niewiadowki a drugi ma na sobie takie dwa rowki czy mozna zastosować ten do niewiadowki bez rowków? Potrzebuje 12mm 

https://allegro.pl/oferta/klin-ozdobny-listw-przyczepy-campingowych-12mm-8420121228

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-klin-ozdobny-listwy-aluminiowej-12-mm-9049913154

IMG_20220726_134926.jpg

Tomii
18 godzin temu, byry007 napisał:

Witam. Mam do wymiany klin ozdobny i mam pytanie o różnice tych dwóch, wiem ze jeden jest do niewiadowki a drugi ma na sobie takie dwa rowki czy mozna zastosować ten do niewiadowki bez rowków? Potrzebuje 12mm 

https://allegro.pl/oferta/klin-ozdobny-listw-przyczepy-campingowych-12mm-8420121228

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-klin-ozdobny-listwy-aluminiowej-12-mm-9049913154

Można. Ten bez rowków moim zdaniem twardszy i gorszy do pracy. Ten z rowkami układał mi się bezproblemowo, praca z nim dużo łatwiejsza. 

jacekzoo

W kenie masz je taniej, te z rowkami po 5 ziko za metro

byry007

Paczka z klinem jest od niewiadowki, powiem krótko bardzo plastikowa jutro montaż sądzę ze bedzie bardzo ciężki montaż bo mało plastyczna ta droższa taśma wydaje mi się gumowa a tu bardziej pod plastik .

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

filipert
9 godzin temu, byry007 napisał:

Paczka z klinem jest od niewiadowki, powiem krótko bardzo plastikowaemoji33.png jutro montaż sądzę ze bedzie bardzo ciężki montaż bo mało plastyczna ta droższa taśma wydaje mi się gumowa a tu bardziej pod plastik .

A specjalistyczny przyrząd masz?

image.thumb.png.aaa657384a10956e6ee88ecc17e28d29.png

Układaj jak będzie słonko i ciepło, a jak będzie dalej twardy, to całość podczas układania trzymaj w wiaderku z gorącą wodą.

patriks

Albo podkradnij Żonowi suszarkę do włosów... ;-)

byry007
Albo podkradnij Żonowi suszarkę do włosów... ;-)
Ten gadżet mialem ale słabo się sprawdzał, suszarka byla jedynym wyjściem, bardzo malo plastyczny towar z tego klina. Wystarczyła odległość od dna wody do szczytu wiaderak i dalej na dół i juz plastik ze nawet koncowka od silikonu wygięta. Dałem radę zrobic jedną stronę gdzieś nie całe 7m na drugą muszą place odpocząć . Stwierdzam ze nie ma co brać tańszego ten który miał być z dwoma rowkami jest bardziej z gumy a ten za 2.5 plastik i moj błąd.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

kobza28

Cześć, będę potrzebował duże ilości takich listew. Priorytetem jest ekonomia, co polecie?

IMG20220815154542.jpg

IMG20220815154732.jpg

IMG20220815154750.jpg

IMG20220815154828.jpg

jacek00
15 minut temu, kobza28 napisał:

Cześć, będę potrzebował duże ilości takich listew. Priorytetem jest ekonomia, co polecie?

IMG20220815154828.jpg

A co z oryginalnuymi listwami jest nie tak, że nie możesz ich wykorzystać ponownie? 

kobza28

Właściwie problemem jest widoczne na zdjęciu odseparowanie się listwy od dachu spowodowane przerdzewieniem wkrętów. Czy zatem wymiana wkrętów oraz taśmy butylowej pod listwą wystarczy?

jacek00
Posted (edited)
57 minut temu, kobza28 napisał:

Właściwie problemem jest widoczne na zdjęciu odseparowanie się listwy od dachu spowodowane przerdzewieniem wkrętów. Czy zatem wymiana wkrętów oraz taśmy butylowej pod listwą wystarczy?

Dokładnie. Listwa jest pewnie z alu więc szlag jej nie trafił. Jak nie jest nigdzie uszkodzona to pewnie można ją wykorzystać ponownie. Raczej skup się na nowym uszczelnieniu, szukaj uszczelek nowych z butylem i nowego klina

Edited by jacek00 (see edit history)

jacekzoo
1 godzinę temu, kobza28 napisał:

duże ilości takich listew

A jak to ma się do powyższego? Duże ilości to 500m, a nie kawałek na jedną budę 🤷🏼