Skocz do zawartości

Taśma i klin do usczelnienia listew krawędziowych - jakie, gdzie?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że mało jest taśm 40mm a tyle ma moja listwa razem z uszczelkami. Poniżej zdjęcie jak na mojej listwie wyglądała by taśma 40 i 30mm. Węższa schowała by się pod kołnierzami uszczelki tylko czy takie zastosowanie zda egzamin i jaka grubość stosować 1 czy 2mm. Różnica między warstwami które zakrywa listwa to 1mm( grubość blachy alu) Jedną krótka listwę ostatnio uszczelniłem na uszczelniaczu 710 i zastanawiam się czy też nie robić tą metodą. Dużo tematów o tym przeczytałem i widze różnie to koledzy robią.  

25B94712-69CF-4526-9531-A05B26FAB973.jpeg

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Mam do wymiany klin ozdobny i mam pytanie o różnice tych dwóch, wiem ze jeden jest do niewiadowki a drugi ma na sobie takie dwa rowki czy mozna zastosować ten do niewiadowki bez rowków? Potrzebuje 12mm 

https://allegro.pl/oferta/klin-ozdobny-listw-przyczepy-campingowych-12mm-8420121228

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-klin-ozdobny-listwy-aluminiowej-12-mm-9049913154

 

IMG_20220726_134926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, byry007 napisał:

Witam. Mam do wymiany klin ozdobny i mam pytanie o różnice tych dwóch, wiem ze jeden jest do niewiadowki a drugi ma na sobie takie dwa rowki czy mozna zastosować ten do niewiadowki bez rowków? Potrzebuje 12mm 

https://allegro.pl/oferta/klin-ozdobny-listw-przyczepy-campingowych-12mm-8420121228

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-klin-ozdobny-listwy-aluminiowej-12-mm-9049913154

Można. Ten bez rowków moim zdaniem twardszy i gorszy do pracy. Ten z rowkami układał mi się bezproblemowo, praca z nim dużo łatwiejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka z klinem jest od niewiadowki, powiem krótko bardzo plastikowa jutro montaż sądzę ze bedzie bardzo ciężki montaż bo mało plastyczna ta droższa taśma wydaje mi się gumowa a tu bardziej pod plastik .

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, byry007 napisał:

Paczka z klinem jest od niewiadowki, powiem krótko bardzo plastikowaemoji33.png jutro montaż sądzę ze bedzie bardzo ciężki montaż bo mało plastyczna ta droższa taśma wydaje mi się gumowa a tu bardziej pod plastik .
 

A specjalistyczny przyrząd masz?

image.thumb.png.aaa657384a10956e6ee88ecc17e28d29.png

Układaj jak będzie słonko i ciepło, a jak będzie dalej twardy, to całość podczas układania trzymaj w wiaderku z gorącą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo podkradnij Żonowi suszarkę do włosów... ;-)
Ten gadżet mialem ale słabo się sprawdzał, suszarka byla jedynym wyjściem, bardzo malo plastyczny towar z tego klina. Wystarczyła odległość od dna wody do szczytu wiaderak i dalej na dół i juz plastik ze nawet koncowka od silikonu wygięta. Dałem radę zrobic jedną stronę gdzieś nie całe 7m na drugą muszą place odpocząć . Stwierdzam ze nie ma co brać tańszego ten który miał być z dwoma rowkami jest bardziej z gumy a ten za 2.5 plastik i moj błąd.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, kobza28 napisał:

Cześć, będę potrzebował duże ilości takich listew. Priorytetem jest ekonomia, co polecie?

 

 

IMG20220815154828.jpg

A co z oryginalnuymi listwami jest nie tak, że nie możesz ich wykorzystać ponownie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kobza28 napisał:

Właściwie problemem jest widoczne na zdjęciu odseparowanie się listwy od dachu spowodowane przerdzewieniem wkrętów. Czy zatem wymiana wkrętów oraz taśmy butylowej pod listwą wystarczy?

Dokładnie. Listwa jest pewnie z alu więc szlag jej nie trafił. Jak nie jest nigdzie uszkodzona to pewnie można ją wykorzystać ponownie. Raczej skup się na nowym uszczelnieniu, szukaj uszczelek nowych z butylem i nowego klina

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.