Skocz do zawartości

Taśma i klin do usczelnienia listew krawędziowych - jakie, gdzie?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Same łby... chyba, nie wykręcałem..

 

To dobrze, bo potem trzeba pod takim wkrętem wymienić uszczelnienie. Gdy jest to wkręt od długiej listwy Alu, lub nawet tej krawędziowej "dach/ściana", to wymiana uszczelnienia tylko pod jednym wkrętem może być problematyczna, chyba że jest to operacja całkowitej wymiany uszczelnienia (całe uszczelnienie danego elementu musi mieć fizyczną ciągłość / "jedność").

 

Zardzewiały łeb świadczy wyłącznie o dostępie wilgoci do niego (pod klinem), ale to wszystko. Nawet niekoniecznie musi to oznaczać, że sam klin to umożliwiał.

Gdyby cały wkręt po odkręceniu był lekko pokryty rdzą, to również nie musi od razu oznaczać problemów, choć często takie wnioski słyszę. :look:

Istotne  jest to, czy wykręcając go, dostrzegliśmy owijający się na jego gwincie butyl. Jeśli tak, to najprawdopodobniej jest wszystko w porządku. Gdyby jednak gwint wkręta był wolny od uszczelniacza i bardzo mocno skorodowany na całej długości, a ponadto rdza była by wilgotna, mimo że deszcz padał kilka dni wcześniej, to taka sytuacja może już faktycznie niepokoić.

 

Generalnie, wszystkie wkręty przyczepy (poza tymi nierdzewnymi) mogą posiadać na sobie ślady korozji. Dotyczy to również wkrętów wewnątrz zabudowy. Chodzi o tzw. mostki termiczne. Wystarczy, że będą sprzyjające warunki dla obniżenia temperatury wkrętów poniżej tzw. "punktu rosy", a już po pewnym okresie będziemy mogli zaobserwować na nich powierzchniową korozję. Nie dotyczy to tylko wkrętów, a również wszystkich innych elementów metalowych przyczepy.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie rozszczelniania dachu z ścianami.

Klin trzymał się mocno. Był też mocno stwardnialy.

 

Wkręty mocujące listwę aluminiową mocno skorodowane. główki same odpadły po dotknięciu srubokretem.

Co więcej. Pod uszczelka z taśma butylowa długie wkręty 55mm mocujące dach z ściana. Główki wkrętów ok, ale praktycznie ok 60 sztuk na 80 rozlamane w połowie na połączeniu belki dachowej z belka ściany. Wszystkie skorodowane wewnątrz. Drewno zbutwiale nawet w miejscu gdzie nie pojawiły się zacieki. Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Spotkał sie ktoś gdzieś z klinem ozdobnym o szerokości 15mm. Konkretnie potrzebuje kolor czerwony. Przeszukałem cały internet i nie ma śladu. Na zdjęciu zaznaczylem gdzie znajduje sie klin. Wszystkie wokoło wymieniłem na nowe został jeszcze ten.

20190107_091806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuje taką uszczelek. Znalazłem taki
Ale chciał bym czarny albo najlepiej białą wersję gdzie tego szukać? https://allegro.pl/oferta/uszczelka-do-nadkola-hobby-2350mm-kamper-7346917131?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemSharecee3cf6b07d1676c93aa2c789d037b99.jpg0a2bd0eec38828e96343a9be08837363.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.