Skocz do zawartości

Przewody do filtra paliwa-Opel Omega 2,2 benzyna


kielczanin

Rekomendowane odpowiedzi

 A masz może cewkę "na zbyciu" bo zaczyna szwankować choć ma dopiero 5 miesięcy. Niestety zginął mi paragon i nie mogę zareklamować.

Niestety cewki nie mam i w tej na cześci też już nie ma, ale wiem jedno po iluś omegach jakimi jeździłem- kupuj oryginalną i dobrą. Zamienniki są do bani, rekordowy wytrzymał mi 2 tygodnie. Tak samo z czujnikami położenia wału- w serwisie OPEL  wymiana z częściami kosztowała 360 PLN, a u mechanika i dobry zamiennik 300...Serwisowa wymiana to dwa lata gwarancji dodatkowo :D

 

Czym objawia Ci się szwankowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Opel przewiduje takie części zamienne, jak na obrazku. Określ co potrzebujesz - przypuszczam, że nr 15 i 30 a ja sprawdzę ceny i dostępność. Choć chyba wspominałeś, że mechanik przymierzał się do ataku z piłą na twoje przewody...  :hmm:

 

img287.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Opel przewiduje takie części zamienne, jak na obrazku. Określ co potrzebujesz - przypuszczam, że nr 15 i 30 a ja sprawdzę ceny i dostępność. Choć chyba wspominałeś, że mechanik przymierzał się do ataku z piłą na twoje przewody...  :hmm:

 

attachicon.gifimg287.pdf

Ja nie widziałem tego przewodu ale skonsultuję się 6jutro z mechanikiem i ustalimy co będzie potrzebne. :)

Niestety cewki nie mam i w tej na cześci też już nie ma, ale wiem jedno po iluś omegach jakimi jeździłem- kupuj oryginalną i dobrą. Zamienniki są do bani, rekordowy wytrzymał mi 2 tygodnie. Tak samo z czujnikami położenia wału- w serwisie OPEL  wymiana z częściami kosztowała 360 PLN, a u mechanika i dobry zamiennik 300...Serwisowa wymiana to dwa lata gwarancji dodatkowo :D

 

Czym objawia Ci się szwankowanie?

Jakie były u Ciebie objawy uszkodzenia czujnika położenia wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były u Ciebie objawy uszkodzenia czujnika położenia wału?

 

 

Czjnik położenia wału- Problemy z odpaleniem, potrafiła "strzelić", nierówno pracowała

 

W ogóle nie powinien dać się uruchomić  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie powinien dać się uruchomić  :]

 A jak się uruchamiał, to znaczy, że trochę był zepsuty?? ;) Po wymianie jak ręką odjął było, więc chyba to dobre posunięcie. To stare auto 1999 r, może dlatego się uruchomił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie -zwłaszcza latem-przy rozgrzanym silniku odpala bez problemu ale zapala się awaria, traci moc tak jak by był w trybie serwisowym. Po wygaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka na ogół gaśnie i silnik pracuje normalnie. Myślałem, że to właśnie wina czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie -zwłaszcza latem-przy rozgrzanym silniku odpala bez problemu ale zapala się awaria, traci moc tak jak by był w trybie serwisowym. Po wygaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka na ogół gaśnie i silnik pracuje normalnie. Myślałem, że to właśnie wina czujnika.

To nie czujnik położenia wału. Miałem podobne objawy z jednej z omeg z silnikiem 2,5 V6, zgaszenie i ponowne odpalenie "naprawiało" sytuację :) Nikt nie zdiagnozował tego do końca. A auto przejeździło 400 000 km i sprzedane dalej jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.