Skocz do zawartości

4 osobowa do 10tyś


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mnie martwi na tą chwilę DMC zamierzałam wraz z przyczepą zmienić holownik bo jak miałem problem żeby pociągnąć większą przyczepę to teraz mogę mieć problem żeby w ogóle pociągnąć nie robiąc kategorii E orientuje się ktoś jakie jest DMC Forda s-maxa lub galaxy bo coraz to inne problemy z tą przyczepą.

Mam galaxy z 2008 7 os dmc 2505. S max będzie nie wiele lżejszy

http://m.autocentrum.pl/dane-techniczne/ford/s-max/i/van/silnik-diesla-2.0-tdci-140km-2006-2010/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety bez viatolla i b96 lub b+e to max 995 dmc budki. Ja zrobiłem b96 właśnie z tego powodu. A że na tej kat spokojnie mieszczę się w 4250 więc po co przepłacać za kurs be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na B96 nie ma kursu. Wykupić sobie godz lub dwie jazd w osi i dostawczakiem z przyczepą dwuosiową jeździsz po placu i trochę na drogi. Mi godz po placu wystarczyła na miasto nie było potrzeby. Opłaty to 70 zł godz jazd i 170 zł egzamin tylko praktyczny. Teorii nie ma tak samo jak na B+E. Różnica miedzy B96 a B+E to ok 1200 zł za kurs.

No i ograniczenie dmc zespołu do 4250 zamiast 7 ton w BE. Mnie to w zupełności wystarczy bo mogę ciągnąć max 1700 galaxy mk3 i 1800 mk1. A z lawetami nie będę latać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się wybiorę bo innego wyjścia nie ma, B+E nie potrzebuje i nigdy nie potrzebowałem więc po co przepłacać, A jak to wygląda za granicą?.

Co do auta to teraz nawet Galaxy wchodzi w grę, 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na B96 nie ma kursu. Wykupić sobie godz lub dwie jazd w osi i dostawczakiem z przyczepą dwuosiową jeździsz po placu i trochę na drogi. Mi godz po placu wystarczyła na miasto nie było potrzeby. Opłaty to 70 zł godz jazd i 170 zł egzamin tylko praktyczny. Teorii nie ma tak samo jak na B+E. Różnica miedzy B96 a B+E to ok 1200 zł za kurs.

No i ograniczenie dmc zespołu do 4250 zamiast 7 ton w BE. Mnie to w zupełności wystarczy bo mogę ciągnąć max 1700 galaxy mk3 i 1800 mk1. A z lawetami nie będę latać

A jakie sa manewry na egzaminie na b96? Bo może żone wysle żeby w razie w mogła bude pocholować

 

Edit:już znalazłem http://www.word.waw.pl/egzaminy/kategorie-prawa-jazdy/kat-b-96

 

Muszę tylko ją przekonać :)

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się wybiorę bo innego wyjścia nie ma, B+E nie potrzebuje i nigdy nie potrzebowałem więc po co przepłacać, A jak to wygląda za granicą?.

Co do auta to teraz nawet Galaxy wchodzi w grę,

Fajne autko i miejsca więcej jak w s macie szczególnie w wersji 7 osobowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem na wstępnym szukaniu,  mam teraz czym jeździć więc nie chce też kupować na wariata zresztą może z nowym rokiem uda się coś taniej wyrwać starszy rocznik, z tym że chciałbym się z autem zmieścić do jakiś 60-65tyś rocznik od 2012-2013 przyczepa do 20tyś rocznik tu już mniejsze znaczenie ale tak od roku 2000,

Jak sobie teraz tak oglądam zarówno przyczepy i auta to wbrew pozorom okazuje się że dużego wyboru nie ma :P

Może w smaxa jeszcze by coś wybrał to ogłoszeń z galaxy i przyczep do policzenia na jednej ręce, 

Co do przyczep to ten rynek jest jakiś stabilny czy są okresy gdzie tego jest więcej na rynku?

 

PS niech moderator zmieni temat do 20tyś

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyczep to ten rynek jest jakiś stabilny czy są okresy gdzie tego jest więcej na rynku?

Teraz na jesieni wiozą pełne lawety szrotów, byłem u Niemca na placu i 20% na wstępie dawał na cały asortyment.

Moja nowa też niedługo przyjedzie

 

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się z autem zmieścić do jakiś 60-65tyś rocznik od 2012-2013

 

Dziwi mnie, że skoro masz taki budżet to nie zwrócisz uwagę w kierunku nowych samochodów. Za tą kwotę można mieć całkiem fajne i duże autko, bezpieczne, z zazwyczaj 5-letnią gwarancją. Fakt c-maxa czy galaxy się za to nie kupi, ale coś z segmentu doblo / berlingo / scenic, lodgy być może nawet tourneo za tą kwotę już się da wyrwać. Po co kupować powypadkowego szrota skoro za tą samą monetę możesz mieć, może nieco inne, ale nowe i pewne auto.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.