Skocz do zawartości

4 osobowa do 10tyś


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.

 

Jako że lata już swoje mam a namiot ostatniego roku się podarł, zastanawiam się nad zakupem przyczepy kempingowej do powiedzmy 10.000zł  i tak szukam i szukam i ogólnie ciężko coś znaleźć w tych pieniądzach co by jeszcze w miarę wyglądało i było na 4 osoby 2+2

Ogólnie przyczepa pod wyjazdy zagraniczne (kemping) obecnie dysponuj Fordem Focusem 1 kombi 1.6 max co pociągnie to 1200 dmc ale szukam przyczepki z dmc 1000-1100

 

czyli podsumowując

- dmc max 1100

- 4 osobowa 2+2

- fajnie jak by było WC

- do 10.000zł 

 

Zastanawiam się nad np. Caravelairem lub nad  Beyerland w podobnej cenie 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-wilamow-kolo-szadku-CID5-IDaYJc3.html#5e30113d8b

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-beyerland-380-zarejestrowany-CID5-IDb16t1.html

 

CO myślicie o tym wyborze?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W obu przypadkach fotki słabej jakości. Poproś sprzedawców o lepsze na maila. Pierwsza budka ma łazienkę ale bez toalety kasetowej, wyjmowanej z zewnątrz, druga natomiast nie ma w ogóle łazienki. Oba układy są dosyć ciekawe. Zależy też jak "dorosłe" masz dzieci i czy to dwójka czy parka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy w jakim wieku masz dzieci, ja np mam dwie córki 7 i 9 lat i niestety jedno łóżko 120cm szerokości nie sprawdziło się w ogóle, jedna drugą w nocy "wykopywała" z łóżka ...

zdecydowaliśmy się na przyczepę z łóżkiem piętrowym i to się sprawdza... 

 

co do przyczep z Wilamowa.. tam też kupowałem swoją, warto się wybrać i obejrzeć .. oni mają tam całą halę przyczep + cześć jeszcze poza halą.

szczerze odradzam Ci wyżej pokazane przyczepy.. obie przyczepy to wersje budżetowe, więc nie znajdziesz tam takich choćby gadżetów jak rolety czy moskitiery, które bardzo się przydają.

sam szukałem przyczepy z DMC 1000 i znalazłem Knausa 440 z piętrowym łóżkiem z tyłu - jeśli nie zależy Ci na jakiejs ogromnej przyczepie polecam 

szukaj też raczej przyczep markowych producentów knaus, burstner, adria, lmc, hobby

to zapewni Ci bezproblemowy serwis, ale i trwałość na odpowiednim poziomie.

 

jak szukałem swojej miałem jechać oglądać tą.. 

może Ci się spodoba

http://olx.pl/oferta/stan-bardzo-dobry-przedsionek-wlasciciel-zamiana-na-holendra-CID5-IDaTnBf.html#2a2aa4fd08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus Spoko Boje się tylko czy tam DMC nie jest jakieś przebite, bo posiadam (może posiadam to za duże słowo) ale dysponuje Knausem chyba 485 z 95-96r i nawet raz byłem nią we Włoszech ale tam DMC jest 1300 a wygląda identycznie jak ta 

http://olx.pl/oferta/knaus-sudwind-485-4-5-os-duza-przyczepa-kempingowa-kemping-kamping-CID5-IDeJ3Kd.html#6c461885bb aż mi się nie chce wierzyć że w tej z OLX DMC wynosi 1000

 

Co do dzieciaków to 11 i 9 lat więc jeszcze tragedii z wielkością nie ma.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety link do ogłoszenia z moją już nieaktualny, ale wygląda tak i DMC to 1000 masa własna 800kg (zdjęcie nr1 )

z tego co patrzyłem to im starsze przyczepy tym mniejsze dmc, sam miałem KIPa 48T z 87' ogromna (zdjęcie nr2) a DMC miała tylko 1300

 

11988260_1837223876504838_79274017481089

10171140_1743587715868455_28676420313714

Edytowane przez shorty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem tego Knausa w Kaszewach Dwornych, Masa 1000kg DMC jest prawidłowa (MW pewnie 800kg jak u kolegi powyżej), natomiast przyczepka miała minimalne otarcie z przodu z lewej strony, rozszczelniła się na listwie alu i zaczynało zaciekać wodą w lewym narożniku i do bakisty. oprócz tego parę szt wkrętów wkręconych od środka i wychodzących na zewnątrz, malowany i minimalnie nierówny dach- dość poprawnie ale widać że coś było robione, brakuje też ogrzewania.  Ja się nie zdecydowałem . Na plus:  zadbane, jasne wnętrze, niezniszczone meble.  ewewntualnie do wymiany/wyczyszczenia wykładzina podłogowa dywanowa - pod spodem jest oryginalna wykładzina pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie przyczepa pod wyjazdy zagraniczne (kemping) obecnie dysponuj Fordem Focusem 1 kombi 1.6 max co pociągnie to 1200 dmc ale szukam przyczepki z dmc 1000-1100

Czy ten ford to benzyna ok 100KM?

Jeżeli tak to z przyczepką 1100DMC ruszysz z miejsca ale górki będą wyzwaniem dla samochodu, szczególnie, że dla ekipy 2+2 trochę "gratów" zabierzesz. Moja rada, im lżejsza przyczepka dla Twojego holownika tym lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam po przerwie 

Jakoś nie starczyło chęci i powstały inne problemy z zakupem przyczepy więc temat powraca, jako że mam trochę dodatkowych zaskórniaków mój budżet wynosi ok 20tyś, zakup gdzieś  przed wakacjami 2017 więc na spokojnie, na tą chwilę podobają mi się przyczepy hobby i chyba za taką bedę się rozglądał przyczepa 4 osobowa myślę że w okolicach 1300-1400 DMC

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałeś tu: http://forum.karawaning.pl/forum/87-og%C5%82oszenia/ ? 
Może coś wyhaczysz dla siebie.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie martwi na tą chwilę DMC zamierzałam wraz z przyczepą zmienić holownik bo jak miałem problem żeby pociągnąć większą przyczepę to teraz mogę mieć problem żeby w ogóle pociągnąć nie robiąc kategorii E orientuje się ktoś jakie jest DMC Forda s-maxa lub galaxy bo coraz to inne problemy z tą przyczepą.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie martwi na tą chwilę DMC zamierzałam wraz z przyczepą zmienić holownik bo jak miałem problem żeby pociągnąć większą przyczepę to teraz mogę mieć problem żeby w ogóle pociągnąć nie robiąc kategorii E orientuje się ktoś jakie jest DMC Forda s-maxa lub galaxy bo coraz to inne problemy z tą przyczepą.

Ja mam sharana, czyli to samo co galaxy. 7 miejsc dmc 2270, na 5 miejsc bedzie mial 2070kg. Ciagnalem sharanem 115km diesiel bude podajze 1100, i w ogole nie czulem ze cos ciagne. Teraz mam 110km te sharana tylko starszego i będę szukał budy ok 1300dmc, tylko troche sięe martwie jak to będzie jechało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za s-maxem z 2011-2013r opcja 2.0 163KM diesel jesli starczy funduszy, muszę się jeszcze rozeznać co to za silniki bo to też nowy u mnie temat

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sharana, czyli to samo co galaxy. 7 miejsc dmc 2270, na 5 miejsc bedzie mial 2070kg. Ciagnalem sharanem 115km diesiel bude podajze 1100, i w ogole nie czulem ze cos ciagne. Teraz mam 110km te sharana tylko starszego i będę szukał budy ok 1300dmc, tylko troche sięe martwie jak to będzie jechało

Nie wprowadzaj w błąd jeśli nie wiesz. SGA to już nie to samo co s max galaxy po 2006r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.