Skocz do zawartości

Naprawa Markiza Fiamma CaravanStore


Roobertino

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje podpowiedzi w temacie naprawy przy delikatnym rozdarciu markizy, rozdarcie nastąpiło przy szwie, może ktoś już osuwał taką usterkę we własnym zakresie. Miejsce rozdarcia zaznaczyłem na zdjęciu, dł rozdarcia ok 4cm, muszę to jakoś skleić, połatać, żeby

 się dalej nie rozdarło.

post-7741-0-82976900-1459757622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przypuszczam, że materiał jest bardzo podobny do takiego, z jakiego wykonuje się niektóre przedsionki, a jeśli tak, to spróbuj skontaktować się z firmą Pani Beaty. Myślę, że bez problemu to profesjonalnie zszyją  :hmm: 

http://forum.karawaning.pl/topic/21183-prośba-o-wpis/?p=462997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przypuszczam, że materiał jest bardzo podobny do takiego, z jakiego wykonuje się niektóre przedsionki, a jeśli tak, to spróbuj skontaktować się z firmą Pani Beaty. Myślę, że bez problemu to profesjonalnie zszyją  :hmm:

http://forum.karawaning.pl/topic/21183-prośba-o-wpis/?p=462997

 

Witam Krzysztof,

 

Własnie obawiam się że szycie raczej nie wejdzie w rachubę ponieważ uszkodzenie jest poniżej miejsca szycia. Kontaktowałem się z firmą która produkuje i naprawia plandeki samochodowe, przesłałem zdjęcia i otrzymałem odpowiedź zwrotną, że jednak nie podejmą się naprawy. Największy problem w tym że jest to duży gabaryt 4 m i jest kłopot z przewozem, dlatego wszystko załatwiam telefonicznie, e-mailowo, a najwyżej później będę organizował jakiś transport. Ale faktycznie zapomniałem o p. Beacie zadzwonię i podpytam, ma większe doświadczenie w tych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to dokładnie ocenić patrząc na fotki, ale przypomniałem sobie, że do markiz producenci oferują również specjalne zestawy naprawcze. Może coś takiego załatwiło by sprawę :hmm:

http://www.allcamp.pl/zestaw-naprawczy-markizy-p-335.html

http://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-markizy-repraturka-tasma-duni-i5496964197.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Własnie obawiam się że szycie raczej nie wejdzie w rachubę ponieważ uszkodzenie jest poniżej miejsca szycia. 

 

markizę musisz rozebrać do gołej szmaty, ze szmatą pójśc tam gdzie szyją i naprawiają cięższy kaliber (przedsionki i plandeki ) i na miejscu coś ci poradzą 

naprawa w takim miejscu to przyszycie łatki i zaklejenie miejsca naprawy 

jak przyjdziesz z markizą to cię zleją bo to przerasta ich pojmowanie rzeczywistości - musisz sam rozbroić i potem uzbroić markizę 

 

leniwce od plandek najchętniej to robią na szybko zaklejając na ciepło dziurę - ty trzeba to jeszcze przyszyć przed tym i dlatego nie chce się tego robic 

 

 

Kristofer - zestaw naprawczy jest na miejsce które nie pracuje - kawałek rozdarcia na płaszczyźnie, zresztą średnio się to trzyma jak szmata ma kilka lat  

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, weekend w Wilczynie i po powrocie wezmę się za to, rozbiorę i faktycznie będzie poręczniejsze, wtedy pojeżdżę po pkt napraw albo podjadę do Legionowa tam gdzie szyją przedsionki,  może się podejmą, albo taniej będzie całą płachtę zamówić, a nie naprawiać starą , która i tak już nie będzie nowa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.