Skocz do zawartości

Kolejny pomysł-ciepła woda


Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak to wygląda finalnie. Znaczy się cos tam jeszcze przerobie ale to już duperele. Trochę zeszło więcej pracy ale postanowiłem dociągnąć ta wodę też do prysznica.

Bym zapomniał o najważniejszym-działa :)

 

a ten zbiornik to jest z trumy ? czy coś innego zaadoptowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawy temat, jakieś testy już się odbyły, jak długo trzeba grzać piecem aby skorzystać z cieplej wody. Prysznic jest możliwy?

 

Też główkuje, ale jak na razie rozpatruje wężownice nad palnikiem kuchenki na kartusze lub po prostu 3 spirale z osłoną nad palnikami kuchenki.

 

Na bank będzie to trochę kłopotliwe i zalatywało pewnym rytuałem i to dwa razy dziennie bo my rano, a dzieciaki wieczorem.

 

Oczywiście wszystko na dziko lub awaryjnie.

 

Można także zagrzewać wodę na gazie wlewać do dedykowanego zbiornika i przy pomocy pompki i słuchawki mieć prysznic.

Mało czasu na testy, ale długi weekend się zbliża może coś wyjdzie z planów i wiedzy nabytej w internetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem plany z wężownicą żeby porządnie wykonać bo na razie prowizoryczne prace ale działa może nie prysznic ale rano ciepła woda jest a tak faktycznie to chyba grzanie wody na gazie i dolewanie do zbiornika to najszybszy i najprostszy sposób i ten działa najlepiej chyba że stoimy stacjonarne to grzałka z grzejnika jest rewelacyjnym sposobem na ciepłą wodę ale kiedyś będzie czas dokończe temat cieplej wody zza pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezownica jest dobra jak by piec działa wysoko i w tym momencie kozystac z wody ale jak by kozystac rano to ta ciepła woda się nie odłoży na później tylko cały czas będzie taka sam chyba zeby zrobić wezownice w której zmieści 3 lub 5 l ale ciężko by zmieści taka drabinke za piece i ciężko sterować temp wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o czymś takim:

 

 

(prawdopodobnie pędzi to pompka o małej wydajności,

do podgrzania "w polu" jak najbardziej. To samo można wykonać i korzystać z palników cycepkowych,

kwestia wielkości spiral i ilości doprowadzenia do nich ciepła.

 

Tutaj wersja statyczna albo grawitacyjna jak kto woli ;)

 

 

Mam jakieś zaczepienie  :yay: będę działał - a mam parcie, Hilton musi być  :fuck: .

 

będę działał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.thesamba.com/vw/forum/viewtopic.php?t=547634&postdays=0&postorder=desc&start=20

 

spirala w czajniku z wodą bedzie miała większą wydajność.

1035033.jpg

Analogiczna spiralę owinąć w okół pieca (żeberek wewnątrz) i zapewnić wewnętrzny obieg wody. 

v

Na chłopski rozum powinno działać bez zarzutu. 

 

Edytowane przez hektor190 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaką wydajność (efektywność) posiada bojler Truma TT2 w przypadku korzystania z pieca gazowego, cena atrakcyjna czasem trafi się używka za 50%. 

 

Kuzyn ma i z grzałką działa mu super, co prawda ma także wpięte w obieg rozprowadzenia ciepła ale nie używał,bo jak mówi nie było potrzeby, wszędzie miał prąd :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio wpadłem na pomysł jak zrealizować ciepła wodę. Pomiędzy tylną ścianką lodówki a ścianą przyczepy chciałbym zainstalować nową chłodnice do samochodu, np. od Sieciento o wymiarach 464/249 mm ( koszt wraz z przesyłką 54zł na popularnym serwisie aukcyjnym). Pompka będzie pompować wodę od górnego wejścia chodnicy zamontowanej w pione a z dolne wyjście będzie podłączone do kranu. Trzeba jeszcze zastosować zawór zwrotny żeby woda nie spływała woda z chłodnicy.

Proszę o opinie czy takie rozwianie sprawdzi się w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem na pomysł jak zrealizować ciepła wodę. Pomiędzy tylną ścianką lodówki a ścianą przyczepy chciałbym zainstalować nową chłodnice do samochodu, np. od Sieciento o wymiarach 464/249 mm ( koszt wraz z przesyłką 54zł na popularnym serwisie aukcyjnym). Pompka będzie pompować wodę od górnego wejścia chodnicy zamontowanej w pione a z dolne wyjście będzie podłączone do kranu. Trzeba jeszcze zastosować zawór zwrotny żeby woda nie spływała woda z chłodnicy.

Proszę o opinie czy takie rozwianie sprawdzi się w praktyce. 

Przez moment wręcz malutki momencik też pomyślałem o tym ale szybko mi przeszedł ten pomysł a dlatego że zrobi się za lodówką za ,, ciasno i za gęsto ,, a przez to nie będzie wymiany dobrej powietrza za nią a tu dokładamy wentylatorki inne gadżety żeby poprawić sprawność  tegoż urządzenia i tym samym będzie to działanie średnie ale spróbować można tylko może rurki z tyły poowijać rurkami miedzianymi i przez to puścić wodę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z chodnicą wydaje mi sie lepszy ponieważ rurki miedziane bedą miały mała objetość wody ktora bedzie ogrzewana a chlodnica bedzie działać jak bojler. Co do odprowadzenia ciepła z lodowki to przy czestym uzytkowaniu wody wydaje mi sie ze nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaką pojemność będzie miała chłodnica?

2. Jaka temperatura jest pomiędzy lodówką a ścianą?

3. Do jakiej temperatury podgrzeje się woda w tej chłodnicy?

4. W jaki sposób chciał byś wymusić cyrkulację powietrza, skoro przestrzeń do tego zaprojektowana będzie w całości wykorzystana. Bez tego lodówka nie będzie sprawnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, jakieś testy już się odbyły, jak długo trzeba grzać piecem aby skorzystać z cieplej wody. Prysznic jest możliwy?

 

Też główkuje, ale jak na razie rozpatruje wężownice nad palnikiem kuchenki na kartusze lub po prostu 3 spirale z osłoną nad palnikami kuchenki.

 

Na bank będzie to trochę kłopotliwe i zalatywało pewnym rytuałem i to dwa razy dziennie bo my rano, a dzieciaki wieczorem.

 

Oczywiście wszystko na dziko lub awaryjnie.

 

Można także zagrzewać wodę na gazie wlewać do dedykowanego zbiornika i przy pomocy pompki i słuchawki mieć prysznic.

Mało czasu na testy, ale długi weekend się zbliża może coś wyjdzie z planów i wiedzy nabytej w internetach.

@benek

Nasz sprawdzony w drodze wielokrotnie  →   patent = prysznic tranzytowy...

Używamy 2 razy dziennie, rano i wieczorem...

Zalewamy zbiornik wodą i kąpiel pod prysznicem w przyczepie gotowa.

 

Pozdrawiamy z  Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Na postojach tranzytowych w ciągu dnia korzystamy z 10 l pojemnika + wężyk = zmywanie naczyń, itd, itp...

 

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.