Skocz do zawartości

Pytanie o akumulator


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilanie lodówki lepiej odpuścić. Pojemność aku 80Ah nawet nie chce jej schłodzić a prądu zaraz brak. Co prawda u mnie zasilanie 12V coś nie działa (nie potrzebuję więc nawet nie szukałem gdzie diabeł), ale sprawdzaliśmy to z kolegą u niego w budce.

 

Ja w czasie podróży korzystam z lodówki samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!!

 

Kupiłem baterię słoneczną 40W i mam pytanie do posiadaczy paneli nic nie piszecie o regulatorach ładowania ,nie wiem jaki kupić czy 10A wystarczy czy lepiej 12A jakie posiadacie w swoich budkach bo mam dylemat z kupnem.

 

http://allegro.onet.pl/regulator-ladowania-12v-12a-bateria-sloneczna-nowy-i1443750566.html

 

 

http://allegro.onet.pl/regulator-ladowania-10a-bateria-sloneczna-max-340w-i1441988643.html

 

 

Bardzo proszę o podpowiedzi

 

Pozdrawiam Waldek00x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Kupiłem baterię słoneczną 40W i mam pytanie do posiadaczy paneli nic nie piszecie o regulatorach ładowania ,nie wiem jaki kupić czy 10A wystarczy czy lepiej 12A jakie posiadacie w swoich budkach bo mam dylemat z kupnem.

 

http://allegro.onet....1443750566.html

 

 

http://allegro.onet....1441988643.html

 

 

Bardzo proszę o podpowiedzi

 

Pozdrawiam Waldek00x

 

W zasadzie nie ma znaczenia Twój solar da maxmalnie 5A więc jeden i drugi ma spory zapas. Chyba że planujesz rozbudować ilość baterii to wówczas trzeba policzyć. Jedna do 120W nie ma znaczenia. Jeśli mogę coś zasugerować to ten pierwszy wydaje się mieć leprze przyłącza do przewodów i jest popularniejszy. Jednak drugiego nie instalowaliśmy więc może wcale nie jest gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję, że wkrótce tym tematem będę miał przyjemność zając się w praktyce (domowej - nie zawodowej)

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Dzięki.Przeczytałem i sam nie wiem ??

Moje wyjazdy ograniczają się do 3 dniowych wyjazdów na ,,dziko" i od 1 lipca do połowy sierpnia pypepa stoi zakotwiczona nad morzem na kempingu.Muszę to wszystko przetrawićklnie.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki solar?

Moc?

Do doładowywania akumulatora 45Ah kwas.

Wasze opinie mile widziane.

Kimkolwiek

 

Witam.

Do doładowywania starczy nawet bateria słoneczna o mocy 50W, która w polskich warunkach jest w stanie "wtłoczyć" do akumulatora około 12-15Ah w ciągu doby (oczywiście w słoneczny dzień). Jeśli pobór mocy urządzeń w Twojej przyczepie nie jest zbyt duży, taki panel powinien być już wystarczający. Koszt samej baterii 50W to około 450zł, koszt zestawu z regulatorem, kompletem uchwytow, przewodem itp to około 700zł

 

Jeśli natomiast chciałbyś codziennie mieć te 45Ah na wykorzystanie, trzeba by zainwestować w większy panel - 130 lub 160W. Tutaj ceny samych baterii wahają się w okolicach 1200-1500zł. Uzysk energii jest tu już całkiem spory - nawet 35-45Ah do akumulatora w ciągu dobry w przypadku baterii słonecznej 160W.

 

 

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyjazdy w plener to zazwyczaj 2 noce.TV nie używam,ekspresu do kawy też nie,CD wieczorempifo.gif i to nie zawsze.Oświetlenie diodowe wewnątrz i do zrobienia oświetlenie zewnętrzne też diodowe.7 stów klnie.gifmoże w innej rzeczywistości ekonomicznej .........rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie taki panel i wystarczy

Amorficzna Bateria Słoneczna MH14 - 14W

jak stwierdzisz że jednak za mało to dokupujesz drugi i już

możesz nawet zrezygnować z regulatora napięcia tylko trzeba pamiętać o odłączaniu panela od akumulatora żeby nie przeładować go no i wstawić w szereg diodę prostowniczą żeby nie rozładowywał go w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyjazdy w plener to zazwyczaj 2 noce.TV nie używam,ekspresu do kawy też nie,CD wieczorempifo.gif i to nie zawsze.Oświetlenie diodowe wewnątrz i do zrobienia oświetlenie zewnętrzne też diodowe.7 stów klnie.gifmoże w innej rzeczywistości ekonomicznej .........rolleyes.gif

 

Wg mnie nie ma sensu kupować panela na akie wyjazdy. Sam aku wytrzyma spokojnie weekend, a w tygodniu można go doładować prostownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.