Skocz do zawartości

Czujniki wstrząsowe, uderzeniowe w naszych holownika.


pepe6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W naszych pojazdach, montowane są czujniki wstrząsowe, lub jak niektórzy mówią, uderzeniowe. Pewnie wiele osób o nich słyszało. Czujnik ten jest zabezpieczeniem i wyłącza silnik podczas np. kolizji, wypadku. Zdarzają się też przypadki, że czujnik ten może zadziałać, gdy np. wjedziemy w dziurę w jezdni, bądź przejeżdżając po nierównościach z większą prędkością. W związku z tym, pomyślałem, że warto by było wiedzieć, gdzie takiego czujnika szukać, bo czasami może się zdarzyć, że czujnik ten wyłączy nam silnik i ponowne uruchomienie go jest niemożliwe. Wyłączenie tego czujnika jest banalnie proste, wystarczy go wcisnąć i można uruchomić silnik. Z tego co się orientuję, to czujniki te są montowane w nowszych pojazdach, a takich jest u nas chyba sporo. Piszmy, gdzie w konkretnej marce, modelu jest założony ten czujnik i jak będziemy mieli wiedzę o jego lokalizacji, to ta wiedza może się okazać bezcenną.

W moich holownikach, to z tego co się orientuję, to żaden takiego czujnika nie posiada.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że nie ma sensu zaprzątać sobie tym czujnikiem głowy, generalnie jak już zadziala to samochód idzie na lawetę i nie ma sensu go wyłączać.

 

W mojej opinii nie ma szans, żeby włączył sie na wybojach lub po wjechaniu w dziurę w jezdni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Scorpiem byłem na montażu haka.Nie był to montaż na kanale tylko na ostrym podjeździe i czujnik za działał .

Nie tylko marki ale różne modele w ramach jednej marki mają różnie umiejscowione czujniki i nie wyłączają silnika tylko mają za zadanie odciąć paliwo( w trakcie kolizji po rozszczelnieniu układu paliwowego pompka paliwa nadal będzie tłoczyć paliwo i to ma zapobiec wyciekowi paliwa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założenia tego tematu zainspirował mnie program w TV,/K2/, w którym to było pokazane na przykładzie bodajże Alhambry, jadąc drogą celowo wjachali w wyrwę w jezdni i czujnik zadziałał, tzn. wyłączył silnik, następnie prowadzący wcisnęli ten czujnik, który znajdował się pod deską rozdzielczą po stronie pasażera, odpalili auto i pojechali dalej. Moim zdaniem, jest to lepsze rozwiązanie niż laweta, nerwy, koszty itd. Tak uważam, a jak temat jednak nie będzie wart uwagi, to się go schowa do kosza.

Ze Scorpiem byłem na montażu haka.Nie był to montaż na kanale tylko na ostrym podjeździe i czujnik za działał .

Nie tylko marki ale różne modele w ramach jednej marki mają różnie umiejscowione czujniki i nie wyłączają silnika tylko mają za zadanie odciąć paliwo( w trakcie kolizji po rozszczelnieniu układu paliwowego pompka paliwa nadal będzie tłoczyć paliwo i to ma zapobiec wyciekowi paliwa )

Całkowicie się z Tobą zgadzam, że czujnik odcina pompkę paliwa, a że skutkuje to zgaśnięciem silnika, to tak mi się napisało żeby było "prościej". A gdzie w Skorpio tego czujnika należy szukać, bo to byłby już pierwszy przykład, że wiedza może się przydać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Ducato po 94r, czujnik nad akumulatorem. Fiat Ducato po 2006r, czujnik pod nogami pasażera. Tu i tu, potrafią same zadziałać na wybojach. 

Starsze Ducato miało odłączany zaworek paliwa. Pompy elektrycznej nie posiadało :]

Większość samochodów które mają crashsensor, mają stosowną informację w instr. obsługi, lub jest nadruk informacyjny na osłonie słonecznej kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.