Skocz do zawartości

Przejazd Jurgów - Hajduszoboszlo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przerabiał ktoś taką trasę ?

 

Jurgów - Ozd  - Poprad - Rożniawa - Aggtelek.

Później Eger - Poroszlo -  - Hortobagy - Hajduszoboszlo ?

 

Interesuje mnie stan dróg na tych odcinkach i kwestia opłat dla zestawu > 3,5 tony.

 

Kolejna majówka nadchodzi..... :miga:

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem do Egeru i było praktycznie OK. Później odbijałem na Bogacs - to już masakra ! Z Bogacs pojechaliśmy do Poroszlo i też było OK.

Jak jedziesz przez Aggtelek nie zapomnij o jaskini DOMICA przy samej granicy ( po stronie słowackiej ) POLECAM.

Mam zestaw < 3,5 T więc z opłatami Ci nie pomogę.


Gotuj się na takie przygody  :]

 

post-5494-0-51231400-1459196278_thumb.jpg

 

post-5494-0-75098500-1459196292_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Doczytałem o jaskini - wejście po stronie węgierskiej oraz słowackiej. Oczywiście mam ją w planach - od stronu HU(tylko tu jest możliwość noclegu).

Interesuje mnie najbardziej stan dróg ...to niestety nie są krainy "autostradowe". :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo znajomy namawia mnie na wyjazd na majowkę do Egeru. (nie mam przyczepy - tylko osobówka). Trasa by wypadała ta samą drogą - Z tego co widzę na tą trasę nie trzeba winetki ani SK ani HU. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trasa przez SK kręta ale widokowa. Co do nawierzchni - nie wypowiadam się , byliśmy tam laaata temu  :look:

 

Z okolic, polecam Góry Bukowe - https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Bukowe :ok:  Przejażdżka kolejką wąskotorową i wycieczka do jaskini.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jarosław 69

My z rodziną wybieramy sie do Hajduszoboszlo wyjazd w niedzielę lub w poniedziałek . Czytałem stronę z aqa parku i z tego co wyczytałem to będąc na campingu wstęp na baseny jest w cenie, no chyba że sie mylę to mnie poprawcie bierzemy też rowery i planowaliśmy później przeskoczyć nad Balaton ponoć są fajne trasy rowerowe wokół Balatony mozew polecicie jakiś fajny camping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław 69

My z rodziną wybieramy sie do Hajduszoboszlo wyjazd w niedzielę lub w poniedziałek . Czytałem stronę z aqa parku i z tego co wyczytałem to będąc na campingu wstęp na baseny jest w cenie, no chyba że sie mylę to mnie poprawcie bierzemy też rowery i planowaliśmy później przeskoczyć nad Balaton ponoć są fajne trasy rowerowe wokół Balatony mozew polecicie jakiś fajny camping?

 

jeśli nic się nie zmieniło to w cenie kempingu masz wstęp na baseny i cały teren termali

ale aquapark z "rurami" jest dodatkowo płatny i to sporo, opcją jest wejście popołudniowe 

podobnie aquapalace

 

w cenie kempingu nie ma za wiele atrakcji dla dzieci, jakieś sikacze, "rwąca rzeka", basen z falą itp 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław 69

My z rodziną wybieramy sie do Hajduszoboszlo wyjazd w niedzielę lub w poniedziałek . Czytałem stronę z aqa parku i z tego co wyczytałem to będąc na campingu wstęp na baseny jest w cenie, no chyba że sie mylę to mnie poprawcie bierzemy też rowery i planowaliśmy później przeskoczyć nad Balaton ponoć są fajne trasy rowerowe wokół Balatony mozew polecicie jakiś fajny camping?

Witam!

Gorąco polecamy Hajduszoboszlo. Byliśmy tam rok temu i w tym roku wyjeżdzamy 14 lipca. Byliśmy tam na Campingu Termal Camping. Miejsce super, czyściutko dużo zieleni, a przede wszystkim nie płaci się już wstępu do aqwa parku, ponieważ jest on przy tym właśnie campingu. Naprawde warto, gorąco polecamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gorąco polecamy Hajduszoboszlo. Byliśmy tam rok temu i w tym roku wyjeżdzamy 14 lipca. Byliśmy tam na Campingu Termal Camping. Miejsce super, czyściutko dużo zieleni, a przede wszystkim nie płaci się już wstępu do aqwa parku, ponieważ jest on przy tym właśnie campingu. Naprawde warto, gorąco polecamy.

 

Nie płaci to się za wstęp na baseny, ale za aqua park "z rurami" to tak jak pisze Konrad jest dodatkowa opłata  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę godzin wyruszamy do Egeru. :-) Znalazłem stronę, gdzie są aktualne mapki z zaznaczonymi opłatami w SK dla pojazdów poniżej i powyżej 3,5 tony

http://www.cdb.sk/sk/Vystupy-CDB/Mapy-cestnej-siete-SR/SR/Tematicke-mapy-SR/Spoplatnene-useky.alej

 

i beezpośrednie linki do mapek:

http://www.cdb.sk/files/img/zakladne-mapy-cs/spoplatnenie/spoplatnenie_a3_nalepky.jpg

http://www.cdb.sk/files/img/zakladne-mapy-cs/spoplatnenie/spoplatnenie_a3_myto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.