Skocz do zawartości

13 kabli jak to podłączyć


stano

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy jest jakiś temat /na temat / podłączenia wtyczki na 13 bolców bo dzisiaj przestawiałem kampa i zapomniałem odłączyć i jak myślicie ?????   wytargałem kable z wtyczki i nie wiem  jak to poskładać do kupy  ??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie pisałem ostatnio jak rozwiązać problem z podłączeniem tych kabli do wtyczki 7z nich ogarnięty ale pozostałe nie wiem A problem z kolorami inne niż wszystkie może ktoś też się z tym spotkał i wie że kolor ten czy ten to pin nr. ....... itp

Za wszelką pomoc dziękujępost-20029-0-12382400-1459166793_thumb.jpgpost-20029-0-39979100-1459166803_thumb.jpg

Dodam że chodzi o przycze DETHLEFFS EF2 rok.1999

Edytowane przez stano (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada kolorystyki przewodów w wiązce przyczepy

- biały - masa

- czarny - światło pozycyjne lewe

- brązowy - światło pozycyjne prawe

- czerwony - światło stop

- zielony - kierunkowskaz prawy

- żółty - kierunkowskaz  lewy

- niebieski - światło przeciwmgielne

 

Opis dotyczy złącza 7-pinowego. Opis 13 pinowego w załączniku z opisem i kolorami

post-4793-0-03939400-1459176226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolory do 7pasuje A ja mam tam 3 grube biały niebiesko-biały i biało-niebieski A te na rysunku 11, i 12 NC ?

NotConnected - 11 i 12 nie używane (nie podłączone) Jak są jakieś grube to stawiałbym na stałe zasilanie i zapłon oraz masę do nich. Ale kolory dość mało znaczące. Tylko organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 13 pinowego złącza też kolory pasują pozostają te trzy grubsze

Biały to masa oświetlenia, biało/niebieski prawdopodobnie kontrola złącza nie pasuje mi tylko niebiesko/biały, musisz sprawdzić co masz podłączone w przyczepie na tym przewodzie jka podpowiedział kolega "organoleptycznie" :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dzień dobry,

Jestem nowy na forum, mam nadzieję, że trafiłem w dobry wątek.

Oglądam te schematy 13 pin i 7 pin, ale...

mamy w przyczepie Wilk z 1976 roku  syf w podpięciach (kupiliśmy ją za przysłowiowe frytki jako tymczasowe schronienie zanim zbudujemy dom).

I  teraz pytanie, czy jak podepniemy to w taki sam sposób jak jest pod nową listwę (oczyścimy przewody, na nowo czysto podłączymy i schowamy do puszki)  to czy zadziała, bo widać, że część styków jest spalona. Chcemy to naprawić przed zimą.

Przyczepa nie jeździ i raczej nie będzie jeździć, choć nigdy nie wiadomo :).

W przyczepie był gaz, ale już nie będzie. 

Bardzo proszę o pomoc.... listwa ma 7 wejść, kabli jest 13 nie licząc 230V.

Jak widać na zdjęciach jest katastrofa, więc w paint zrobiliśmy czytelniejszy schemat jak to jest obecnie. Czy te kable wszędzie są dobrze podpięte? A jeśli nie to jak je prawidłowo podpiąć? Bardzo, bardzo będę wdzięczny za pomoc!

Zaznaczam, że działa nam cała instalacja 230V, dlatego nie chcemy tego popsuć przy nowej listwie :)

 

Czy może dać większą listwę na 13 pin i podłączyć wg tego schematu?:

90-501Z.gif

 

 

 

schemat WILK.png

IMG_20211002_091439.jpg

IMG_20211024_115529.jpg

Edytowane przez Wilk1976 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.