Skocz do zawartości

[Relacja] Norwegia i Szwecja na luzie przez 23 dni - relacja dzień po dniu


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się to zdjęcia masz może z podobnym widokiem w dobrej rozdzielczości ?

 

 

 oryginalny plik ma 1.83 MB  2816x1584  - przez "forumowy przesył"  został zmniejszony

Wracając do jakości załączonych materiałów , to jeżeli kogoś interesują filmiki udostępnione za pośrednictwem Dropbox - w formacie HD to należy je z tego programu pobrać - POBIERZ- przy wyświetleniu bezpośrednio z aplikacji występuje duża strata na jakości. Polecam - różnica "zwala z nóg" :mlot:   :bzik:

Edytowane przez Czech (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zakładając , że opanuję takową technikę - postaram się w podsumowaniu wyprawy załączyć mapkę - gdyby ktoś pomógł jak to zrobić byłbym wdzięczny. 

Wiem , że wielu z Was - zazdroszczę - opanowało technikę związaną z multimediami, np.: maja telefony , które mało , że dzwonią to jeszcze zapisują przejechaną trasę wraz z profilem wysokości, potrafią załączyć na "goglach" przejechana trasę wraz z postojami, stacjami benzynowymi i co tam -Panie- jeszcze mają...

Fajnie gdyby ktoś z Was - obeznanych - napisał taki temat - instrukcję na tutejszym forum. Zyskali by na tym wszyscy - bo co innego napisać co się widziało, a co innego pokazać to ze wszystkimi szczegółami. Być może , że oprócz mnie mielibyście grono wdzięcznych "technicznych ignorantów".

Edytowane przez Czech (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie policzona przez google trasa po dodaniu wszystkich kempingów wygląda tak.

Super :]  dzięki - i oczywiście  poproszę o "przepis" lub linka jak taką cudna mapę utworzyć, a że mam dzisiaj urodziny - to będzie prezent   :thank:

chyba nie odmówisz  solenizantowi    :'(  .

 

Spoglądając na Twoją piękną (już mówiłem ?) mapę, przypominam sobie sytuację , w której się wtedy znalazłem -gdzie dalej ?

Mam ochotę - solenizantowi wolno - ogłosić mały konkurs -nagroda gwarantowana. :wpysk:

W związku z tym , że następny kemping będzie już ostatnim przed powrotem ( prom Ystad) zadam pytanie :

 

Gdzie dalej zatrzymał się Czech ? :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czech´u

 

serdeczne urodzinowe pozdrowienia i życzenia dalszych udanych wyjazdów w harmonii całej załogi!

Z przyjemnością czytam relację i podziwiam wspaniale zdjęcia.

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego i samych takich wypraw. :)

 

Przepis na taką prostą mapę jest dość prosty (na forum znaleźć można opis jak zrobić mapę z większa ilością detali).

- Włączasz mapy google.

- Myszką przybliżasz miejsce, które Cię interesuje, np. miejsce startu wyprawy i klikasz na nim prawym przyciskiem myszy:

post-10895-0-86649800-1460309601_thumb.jpg

- Klikasz lewym przyciskiem myszy na "Wskazówki dojazdu z tego miejsca".

- oddalając, przesuwając i zbliżając maę znajdujesz kolejny punkt trasy i znów klikasz prawym przyciskiem myszy:

post-10895-0-23109100-1460309940_thumb.jpg

- kontynuujesz aż zaznaczysz wszystkie punkty.

- Jeśli okaże się google policzyło trasę inaczej niż ta, którą Ty jechałeś, to najeżdżasz myszką na wyliczoną przez google trasę, naciskasz lewym przyciskiem myszy i przesuwasz na drogę, którą jechałeś, puszczasz lewy przycisk tworząc dodatkowy punkt trasy i ja przesuwając.

 

To taki najprostszy i najszybszy sposób ale nie idealny. Zobacz na przykład, ze google z jakiegoś powodu nie umożliwia zaplanowania trasy przez Trollstigen - przynajmniej ja mam z tym problem - więc pewnie są i inne takie miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 16. Niedziela – 26.VII

 

Jeden z tych dni gdy nie da się wychylić nosa z budy. Wczesny poranek. Leje. Gumiaki na nogi , sztormiak na plecy i sam robię mały rekonesans po kempingu, gdy reszta jeszcze smacznie chrapie.  Idę brzegiem jeziora, coś żółtego miga w trawie – będzie super śniadanie do łóżka - "niedzielna" jajecznica z kurkami.

post-9597-0-42815800-1460312783_thumb.jpg

Koło popołudnia się wypogadza. Podjeżdżamy samochodem pod okoliczne górki. Z kempingu drogą główna na lewo. Po  ok.4 km - w prawo szutrem pod górę – kierunek Aulisaestra ( wzdłuż potoku Storja)  –  podjeżdżamy jeszcze do pierwszego rozwidlenia jakieś 500-600 m. Dalej idziemy na nogach, szukamy grzybów, ale ich wiele nie znajdujemy. Są za to jagody i to w dużych ilościach. Będzie pyszny podwieczorek – gofrownica w ruch.

Moja załoga wreszcie zadowolona post-9597-0-00597000-1460312964_thumb.jpg

 post-9597-0-02362000-1460313024_thumb.jpg     ja też - gofry z jagodami i bitą śmietaną - do oporu... :slina: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za życzenia - Commander.

 

MaKu - jeżeli nikt więcej nie weźmie udziału (a na to się zanosi) to wygraną masz w kieszeni - chociaż niestety nie trafiłeś.

Dla ewentualnych uczestników informacja - wygra ten kto w linii prostej będzie najbliżej. Jutro wieczorkiem będzie wszystko jasne. 

 

Tymczasem wracajmy do relacji.
 

17. Poniedziałek – 27.VII

 

Dzień rowerowy.

Z kempingu na lewo, podobnie jak na jagody, tylko bliżej bo ok. 1 km na południe i we wsi Bjelker w prawo pod górę – kierunek Vangen , wjeżdżamy na dróżkę górską i mozolnie wspinamy się do góry. Na poboczu coś się czerwieni w trawie.

post-9597-0-60001600-1460403441_thumb.jpg post-9597-0-11551800-1460403502_thumb.jpg

Widać , że nikt tutaj grzybów nie zbiera. Po przejechaniu ok. 15 km sakwy wypełnione po brzegi.

 Na domiar „złego” im dalej w las tym grzybów coraz więcej  i zaczyna brakować toreb i reklamówek. Obładowani  wracamy.

Przeważają czerwone kozaki. post-9597-0-49423400-1460403651_thumb.jpg

suszarka na maxa – 24h post-9597-0-12898000-1460403555_thumb.jpg - na szczęście prąd płatny ryczałtem.

Dzień rowerowy zamienił się w zbieranie grzybów z rowera – wynik - cztery litrowe słoje ususzonych grzybów. Dzień rowerowy? Raczej nie zaliczony...

 

Małe podsumowanie  :

Kemping położony jest nad dużym i pięknym jeziorem Storsjoen , większość terenu zajmują przyczepy postawione na stałe, miejsca dla przyjezdnych znajduje się na samym końcu pola.

Dla nas sprawiał wrażenie kempingu przejazdowego i ewentualnie takiego, na który przyjeżdżają mieszczuchy na weekend – co potwierdziło się w poniedziałek - na polu zostaliśmy we dwie przyczepy.

Ocena kempingu 8/10

Ocena okolicy  8/10

Ocena tras rowerowych -/10

Edytowane przez Czech (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Proszę o ostatnią szansę.

Wracaliście inną drogą, nie przez Göteborg i zatrzymaliście się na kempingu w Habo, w okolicy Jönköping...

(Poddaję się...)

 

Z Essen pozdrawia

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czech wypływał ze Świnoujścia po ciemku wiec płynął Polferries.

Zakładamy, że wracał tym samą linią promową, więc miał prom z Ystad o 14:00.

Na przystani promowej musi być co najmniej godzinę wcześniej ale jako że nie chce się stresować to założył w planie podroży dojazd na przystań na 12:00.

Ma urlop, więc przecież nie będzie się zrywał o nienaturalnej godzinie, żeby zwijać majdan i gnać na prom, więc zakładam, że najwcześniej wyjedzie z kempingu o 9:00.

Ma więc trzy godziny na dojazd. Zespołem po Szwecji pewnie średniej nie ma zbyt dużej więc max 150 km od przystani musiał zaparkować.

Jako, że załoga lubi słońce i plaże, stawiam, że jednak Czech zrobił ukłon w kierunku załogi i wykonał dług skok, żeby zaparkował gdzieś nad morzem.

 

Ha MaK przyznaj, pokonałem Cię dedukcją.  :]  :yay::ee:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.