Skocz do zawartości

Gdzie wypożyczyć kampera ?


Jarek Siedlce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wypożyczyć w profesjonalnej wypożyczalni kampera na wakacje - 2 tyg. 3 osoby. Robię to po raz pierwszy więc nie chcę eksperymentować. Czy ktoś mógłby mi doradzić profesjonalną wypożyczalnię ? Chodzi o to żeby kamper był w miarę nowy i nie zepsuł mi się w drodze. Będę jeżdził sam z dziećmi po Europie ,a nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Prawiczek....:-) Dziękuję za wszelkie podpowiedzi - szczególnie jeśli ktoś miał osobiste doświadczenia w tym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym wypożyczyć w profesjonalnej wypożyczalni kampera na wakacje - 2 tyg. 3 osoby. Robię to po raz pierwszy więc nie chcę eksperymentować. Czy ktoś mógłby mi doradzić profesjonalną wypożyczalnię ? Chodzi o to żeby kamper był w miarę nowy i nie zepsuł mi się w drodze. Będę jeżdził sam z dziećmi po Europie ,a nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Prawiczek....:-) Dziękuję za wszelkie podpowiedzi - szczególnie jeśli ktoś miał osobiste doświadczenia w tym zakresie. 

 

chcesz w polsce czy w europie ??

bo w polsce nie brałem nigdy a po europie to tu

 

http://www.wickedcampers.co.uk/

 

http://www.autoeurope.com/go/motorhome-rental/

 

http://www.ukandeuropetravel.com/campervan_hire/ireland_motorhome_rental.shtml

 

gdzie chcesz jechać , bo jak dalko to lepiej polecieć lowcostem i na miejscu coś wziąć 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wypożyczaliśmy kilka lat temu w http://www.camperholiday.pl/, dojechaliśmy do Krakowa samochodem, przepakowaliśmy się do kampera a samochód został w wypożyczalni do naszego powrotu.

Właściciel spoko gość, umowa najmu przyzwoita, żadnych niespodzianek, wystarczy dbać jak o swoje. Pojechaliśmy do Grecji z Grecji promem do Włoch i z Włoch do Polski.

Wtedy były początki działalności tej wypożyczalni więc cena była bardzo promocyjna, dziś na stronie nie jest już tak tanio :oslabiony:  ale warszawskie wypożyczalnie również nie są tanie.

Dla mnie ważna była umowa i podejście wypożyczającego, umowa bez "dziwnych" zapisów a właściciel był spoko. Powiedział, że jak będą dbał jak o swoje to będzie OK i dokładnie tak było  :yes:  :skromny:

 

Bazując na dobrych doświadczeniach z Camperholiday, w zeszłym roku chciałem wypożyczyć przyczepę na próbę, obdzwoniłem/obmejlowałem kilkanaście różnych wypożyczalni z różnych stron Polski ale chyba coś się zmieniło bo umowy są tak pisane, że strach je podpisać a podejście wypożyczalni tak anty-klienckie, że sobie odpuściłem i kupiłem własną cepkę :]  bez żadnych próbnych wypożyczeń  :]

 

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek wypożyczalnie to pamiętaj, jak odbierasz sprzęt to pełne zaufanie, nie musisz nawet oglądać, ale jak zdajesz ten sam sprzęt to wtedy już nie ma zaufania a wypożyczający ogląda każdy centymetr budy. Niektórzy to w ogóle rezerwują sobie prawo tygodnia na weryfikację czy aby nic nie uszkodziłeś. Mnie śmieszyło to, że ja będąc laikiem, po pobieżnych oględzinach miałem potwierdzać na piśmie, że przyczepa jest w stanie idealnym a profesjonaliści rezerwowali sobie tydzień czasu na to, żeby zweryfikować czy w takim samym stanie przyczepa była zdawana  :]  Zwróć na te aspekty uwagę jak będziesz wypożyczał kampera i negocjuj zapisy umowy, jeżeli nie chcą negocjować to odpuszczaj sobie taką wypożyczalnię. Przy przyczepach zauważyłem, że wszystkie mają OC/AC/NW ale w kilku umowach były zapisy, że to od wypożyczalni zależy, czy w przypadku szkody oni skorzystają z polisy czy jednak będą dochodzić odszkodowania od Ciebie........ 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz w polsce czy w europie ??

bo w polsce nie brałem nigdy a po europie to tu

 

http://www.wickedcampers.co.uk/

 

http://www.autoeurope.com/go/motorhome-rental/

 

http://www.ukandeuropetravel.com/campervan_hire/ireland_motorhome_rental.shtml

 

gdzie chcesz jechać , bo jak dalko to lepiej polecieć lowcostem i na miejscu coś wziąć 

Wolałbym w Polsce ....a dokładnie w Wawie ....chciałbym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak to działa ? odpowiedzi znaczy się .......część mojej odpowiedzi gdzieś zniknęło.....innych nie widać ........co trzeba nacisnąć po napisaniu odpowiedzi ? sorry ale nie kumam tego....brak mi przycisku  "wyślij"  po napisaniu odpowiedzi .......nawet nie ma kontaktu do jakiegoś moderatora forum.....zaraz wyjdę na głupa...


O chyba zadziałaó :-) ....spróbuję jeszcze raz.......potrzebuję sprawdzonego kontaktu na wypożyczalnię kamperów......najlepiej z Wawy.....mam najbliżej.....od osoby prywatnej trochę sie obawiam, że wcisną mi jakiś nie działający szajs......to jest mój pierwszy raz i gotów jestem nawet przepłacić ...nie chciałbym zrazić się , a przede wszystkim dzieci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak to działa ? odpowiedzi znaczy się .......część mojej odpowiedzi gdzieś zniknęło.....innych nie widać ........co trzeba nacisnąć po napisaniu odpowiedzi ? sorry ale nie kumam tego....brak mi przycisku  "wyślij"  po napisaniu odpowiedzi .......nawet nie ma kontaktu do jakiegoś moderatora forum.....zaraz wyjdę na głupa...

 

jest przycisk "napisz" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :-) .....ale chyba po napisaniu odpowiedzi powinno być "wyślij" a nie "napsz" .....nieważne.....dobrze , że zadziałało....


Co sądzicie o firmie McRent ? Może inne propozycje ?


W Warszawie masz kilka wypożyczalni tylko kamperow, na Żwirki i Wigury duża wypożyczalnia samochodów, mają też 1 kampera. W Jankach są 2 wypożyczalnie... Można wymieniać jeszcze długo.

A możesz którąś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McRent'a chyba Wadowscy obsługują, przynajmiej widziałem u nich w Jankach kampera olejonego mcrentem

 

brałem od nich w Hiszpanii i było OK 

Wadowscy mają limit kilometrów 200 km / dobę !!! To jakis żart ! Później trzeba bulić prawie 1 zł za każdy kilometr. To jak bym chciał mieścić się w limucie to przez tydzień dojechałbym do Świnoujścia i ledwie wrócił :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.