Skocz do zawartości

AL-KO ATC - system zapobiegający wężykowaniu


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Voku napisał:

A Hobby robiło przyczepy na ramie Alko, chyba nie?

Atc ogólnie na obelinku jest dostępny pod Hobby.

Pytałem w temacie i do naszych AL-KO ATC nie jest odpowiednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, ja mam Hobby 460 UFe La Vitę z 2010 roku, DMC1350 i u Klai zamontowali mi ATC 1301-1600kg. Też mam osię Knott.

Za ATC dałem 2500 zł, montaż 615 zł ale w tej cenie był jeszcze montaż anteny TV,  tylnych lamp obrysowych i bagażnika rowerowego na tylnej ścianie.

ATC działa rewelacyjnie!!! Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mandrol napisał:

Darku, ja mam Hobby 460 UFe La Vitę z 2010 roku, DMC1350 i u Klai zamontowali mi ATC 1301-1600kg. Też mam osię Knott.

Za ATC dałem 2500 zł, montaż 615 zł ale w tej cenie był jeszcze montaż anteny TV,  tylnych lamp obrysowych i bagażnika rowerowego na tylnej ścianie.

ATC działa rewelacyjnie!!! Polecam!!!

Chyba jest tak jak pisał Jacek i Paweł dedykowany jest ETS Knota do Hobby z osią knota, w sumie chyba cena i zasada działania podoba. 

Montował ktoś ETS?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ETS, to trzeba pamiętać, że występuje w wielu wykonaniach i należy dobrać w zależności od DMC przyczepy (podobnie, jak ATC) oraz zależnie od tego, jakie zamontowano hamulce (Knott lub AL-KO):

5ae87a524e557_WersjaETSdlah_AL_KO.jpg.d42a6b64625975fa114aa7674edee0f3.jpg

5ae87a532fb5b_WersjaETSdlah_Knott.jpg.81ebd581fa5105276e17eb51a2aa6181.jpg

Obecna wersja systemu stabilizacji Knott dla przyczep, występuje pod nazwą "ETSplus"

Przykładowa oferta.

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voku napisał:

Montował ktoś ETS?

Wydaje mi się, że na forum tylko 3 osoby mają ATC (poza wspomnianymi dwoma Markami ma jeszcze tylko kolega @dudek_t w swoim Fendt) ale żeby ktoś miał ETS to nie czytałem na forum tak więc będziesz chyba pierwszy;)

Co do ATC- planuję być w weekend 18-20 maja w Krakowie (o ile mi samochodu z salonu wcześniej nie zwiną:D) więc gdybyś chciał zobaczyć jak to ustrojstwo wygląda (a może i sprawdzić jak działa) to zapraszam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę odświeżę temat. Może osoby posiadające atc będą w stanie pomóc.

Chodzi o to, że w nowej przyczepce mam atc i chciałbym podpiąć lodówkę na 12 v (podobno z fabryki knaus wychodzi z przygotowaną instalacją ale niepodpiętą). Powiedziano mi, że producent nie zaleca takiego manewru ze względu na łapczywość ATC na prąd, że w skrajnym przypadku może zabraknąć prądu na poprawne działanie atc.

Rozważałem też zakup mono control do budki... Czy posiadacze atc latają na 12v w lodówce czy używają gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.