Skocz do zawartości

AL-KO ATC - system zapobiegający wężykowaniu


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu, tylko po co wyrażać otwarte drzwi? Prościej zamontować dedykowany zestaw. Szczególnie, że inni producenci osi postarali się i zrobili bdb systemy.

Może trzeba kombinować, bo u nas dostępny łatwo tylko Alko. BPW np w ogóle nie znalazłem a jestem ciekawy ile to kosztuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba kombinować, bo u nas dostępny łatwo tylko Alko. BPW np w ogóle nie znalazłem a jestem ciekawy ile to kosztuje

Jacek , proszę bardzo  :thank:

https://de.frankana.de/idc.html#136/424-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie patrzyłem. Droższy niż ALKO. Ciekawe czemu nie ma dla 1300

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że system ALKO pasuje do ramy alko, chodzi o mocowanie linek, rozstaw linek itp. Do osi BPW jest system od BPW, który zwie się iDC – intelligent Drive Control, Knott też ma coś swojego.

Oczywiście istnieje możliwość zainstalowania ALKO do innej ramy, ale ponoć trzeba cudować i kombinować a w ramie ALKO jest Plug & Play.

 

Dyskusja o tym byłą już w temacie Maarec: http://forum.karawaning.pl/topic/21311-al-ko-atc-system-zapobiegaj%C4%85cy-w%C4%99%C5%BCykowaniu/

 

ATC AL-KO występuje też w wersji dla przyczep Hobby od 1997r z ramą Knott

post-20559-0-05429300-1485112885_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. Według przepisów jeżeli osie są bliżej niż 1m to nie jest dwuosiową tylko bliźniaczą. Może i to mają na myśli.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

To link Marasa do Frankany tyczy się w zasadzie tylko przyczep towarowych. Chyba, że nie rozumiem tych wag. One tyczą się ładowności a nie DMC przyczepy tak jak u ALKO?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

105x80.jpeg

 

iDC Einachser 1001 – 1500 kg

Art.-Nr. 136/424-2

750kg pusta i 1500kg max załadowana

 

 

105x80.jpeg

iDC Einachser 1501 – 1800 kg

Art.-Nr. 136/424-3

1000kg na pusto i 1800kg max załadowana

 

 

Tak ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ! odnośnie linka 

wybierasz ilość osi oraz masę własną 

i tal dla przykładu pierwsza opcja :

masa własna przyczepy 500kg  TO DMC masz do 1000kg  czyli od 750 kg do 1000kg. 

druga opcja :MW 750 - DMC  1500   czyli od 1001kg do 1500kg

 wybierając MW przyczepy automatycznie pokazuje ci DMC  

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ! odnośnie linka 

wybierasz ilość osi oraz masę własną 

i tal dla przykładu pierwsza opcja :

masa własna przyczepy 500kg  TO DMC masz do 1000kg  czyli od 750 kg do 1000kg. 

druga opcja :MW 750 - DMC  1500   czyli od 1001kg do 1500kg

 wybierając MW przyczepy automatycznie pokazuje ci DMC  

 

  

 

 

Tak po chwili to zauważyłem w tej tabelce :) Tak czy inaczej dużo droższy ten ich system niż Alko. W zasadzie droższy o 1/3 i jeszcze cięższy. Ciekawe który tak naprawdę jest lepszy, tzn mniej awaryjny, bo o ALKO już słyszałem trochę niepochlebnych oponii. Też mnie zastanawia współpraca tylko z zaczepem BPW ZAF-2 - czyli jak ktoś ma oś BPW i stabilizator ALKO to już nie ma możliwości instalacji tego systemu? Czy może do BPW nie da się zainstalować stabilizatora ALKO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Będę zakładał zaczep ze stabilizatorem Winterhoff WS 3000. Wiem (m. in. z tego forum),  że powinno się usunąć farbę z główki haka. Co zrobić w przypadku haka ocynkowanego - czy też zdzierać warstwę cynku do samej stali? W AL-KO nie potrafili mi udzielić odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Grizzli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.