Skocz do zawartości

AL-KO ATC - system zapobiegający wężykowaniu


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tak dobrze - nie popchnę kijka... :kawa:

 

Może z teściową dołożyłbym ze 30dyszki w górę ale z moją "lubą"  ..... nie ryzykuję w takich sytuacjach. Gra nie warta świeczki i za dużo do stracenia.

Takich jak mam już nie robią ( Wilka już nie ma )a na nową ( mam westchnienie do Fendta) nie bardzo miałbym dzisiaj xxxx szelestów (pomijam kwestię dziadostwa ubezpieczeniowego i realizacji wypłaty) .

Tak więc nic z tego .

Latem na sprawdzonej suchej drodze sprawdziłem ,że z nowym holownikiem 120/130 nie jest żadnym problemem. Jednak nie wchodzi to w rachubę poza chwilą krótkiego testu.

Autostrada 105 do 110 licznikowe lub mniej i to wszystko. W tym przypadku zawsze staram się spieszyć ...powoli !

Może to ja powinienem mieć nick - Powolniak ?  Ile za prawa autorskie ?:mlot:

dudek - jeszcze tak na poważnie . Zauważasz na podwoziu (rama) jakby szybsze zmiany gdy zimą po soli śmigasz ? To samo zapytam o lakier , uszczelki , zamki ,klamki ?

Szczególnie należałoby zamki czyścić szybko z soli i oliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niczym oprocz ramy nie widac skutkow oddzialywania soli. Przyczepe umylem 2 razy w zimie a podwozie dopiero na wiosne. I rama nie wyglada jak nowa, widac na niej taki jakby „nalot moro” ktorego domyc sie nie da. Smarowalem tez podpory bo jedna az nie chciala sie opuszczac. Cala reszta jak nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎19 o 18:42, Suzu4x4 napisał:

chyba że ktoś z posiadaczy budy z ATC jest chętny do sprawdzenia w realu, mogę przyjechać i dorzucić się do kosztów wynajęcia toru :miga:

Ja jestem chętny;)

W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎17 o 23:26, jacekzoo napisał:

odkopię trochę temat. do LMC też planuję montaż atc, przebrnąłem przez cały temat, na początku @Helmut pisał że przydatny zwłaszcza zimą. a mi to coś nie pasuje, przecież jak na śliskim tył zahamuje to dopiero zacznie się taniec budki. czy źle to rozumiem? a że jeździmy zimą ma to znaczenie

Jacek, bez złośliwości ale na Twoim miejscu to bym dokupił napęd na tylne koła do Twojej cytryny;)

W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎20 o 11:16, dudek_t napisał:

Montuj i się nie zastanawiaj. Będzie dobrze. W takich warunkach robiłem testy. Budka idzie jak po szynach na oponach całorocznych. Z ATC w różnych warunkach przejechałem około 15000km do tej pory. Zadziałało 2 razy. W jednym przypadku gdyby nie ATC to pewnie nie miałbym budki. Dla mnie jest warte każdych pieniędzy i z moimi doświadczeniami daje mi bardzo duży komfort psychiczny. 

Potwierdzam słowa @dudek_t U mnie zadziałało już kilkanaście razy i za każdym razem bardzo skutecznie. Wrażenia hamującego zestawu- bezcenne.

W drodze na ubiegłorocznego Sylwestra na Polanie Sosny zaczęło walić dosyć mocno śniegiem i spokojnie dało się jechać. Oczywiście w takich momentach od razu się zwalnia bo nie wiadomo co leży pod warstwą śniegu...

@jacekzoo, kupuj Pan- będziesz Pan zadowolony;) 

Edytowane przez Mandrol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jutro moich Mr Kimów i Mr Lee- może ktoś już montował w swoich Kijankach i Hjundajach:D A może telefon do Mr Trumpa- on teraz w dobrej komitywie z Mr Kim Dzong Unem to może się coś da załatwić po znajomości:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post. Cepkę posiadam od kwietnia br. Z racji zamontowania ATC  od razu przy zakupie przyczepy wypowiem się w temacie.

Montaż w Bieruniu. Z systemem przejechałem ok. 6000 km. ATC w tym czasie załączyło mi się 1 raz. ( i bardzo dobrze , bo nie po to montowałem , aby co chwila się

włączało?). Sytuacja taka sobie zwykła. Jadąc na zakręcie podbiło mi przyczepę na nierówności i odchyliła się na tyle od kierunku jazdy, że poczułem

sedundowe przyhamowanie. Generalnie kupowałem ATC z myślą o ekstremalnych sytuacjach, ale ucieszyła mnie właśnie taka reakcja tego systemu.

Żadnych awarii systemu w tym czsie nie odnotowałem. Osobiście będę każdemu polecał, choć system oczywiście nie będzie antidotum na marne zapakowanie

cepki i za słaby holownik .Ja postanowiłem  się trzymać współczynnka 1,33 . Moja cepka to 1500 DMC , a holownik 2300 DMC. Aha, zauważyłem , że z rzadka ale

jednak ,po sprzęgnięciu cepki z holownikiem dioda synalizacyjna miga na zielono , a powinna natychmiast po uzbrojeniu się systemu palić światłem ciągłym. Owszem,

po pewnym czasie ( generalnie po kolejnym 1 lub drugim wyłączeniem i włączeniem zapłonu.) sytuacja wraca do normy. Nie wiem o co kaman. Może, ktoś ma jakieś przemyślenia? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo- po podłączeniu miga chwilkę a potem już świeci się ciągłym, zielonym światłem.

Z ilości załączeń ATC wynika, że ja jestem najgorszy z Was wszystkich a maarec to "świętoszek" przy mnie podczas jazdy na zakrętach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To pytanie o odczucia hamowania atc. Dzisiaj rozbujałem przyczepe i poczułem hamowanie, jednak bardziej bym to przyrównał do mocnego podmuchu przedniego wiatru niż mocne hamowanie. Ktoś mi mówił że mu tak hamuje że pasy bezpeczeństwa się blokują. I teraz nie wiem... 

 

to działa 0/1 czy dozuje siłe hamowania np od poziomu wychylenia budki na bok?

 

testowałem przy niedużej prędkości, ok 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa zero jedynkowo. Przy solidnym bujaniu zadziała kilka razy.  U mnie czuć szarpniecie ale to jest takie nieprzyjemne zatrzymanie, spokojnie wszyscy w fotelach siedzą. 

Pamiętaj o stosunku mas auto przyczepa, u każdego to będzie inaczej. U Ciebie chyba jesteś jeszcze bliżej stosunku 1.1 niż ja? 

U mnie MR ok 2100 : 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko do szanownego grona. Otóż mam problem z hamulcami w nowej przyczepce w której zamontowane jest ATC. Przy mocniejszym dohamowaniu strasznie piszczą hamulce. Czy ktoś ma podobnym problem?

ATC zostało domontowane przez dilera Knausa a nie fabrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.