Skocz do zawartości

Pawilon turystyczny


NataliaPasut

Rekomendowane odpowiedzi

@BeataZ

Jeszcze tanio, a już dobrze. W trakcie postoju przymocowany do kampa, a ruszając na wycieczkę zostaje samotnie. To jest wersja skromna, jak chcesz droższe to na obelinku masz duży wybór.

https://www.obelink.nl/obelink-trinity-heavy-duty-bustent.html

 

A ten pawilon za 250, to potworna tandeta, więc szkoda kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy namiot czy pawilon  jest wiatropędny zwłaszcza jak wiatr dostanie się pod niego. Idąc dalej widziałem  latający kopertowy dach domu pod który wcisnęła się fest wichura 
Głowna wina nie jest  namiotu czy pawilonu samych w sobie czy ich konstrukcji - przedsionki przyczepowe też fruwają jeśli nie są dociśnięte pasami z amortyzacja,  solidnie zakotwionymi i dociśnięte dołem,  owszem trudniej i mniej bo jednak kedra trzyma, markiza bez pasa sztormowego też potrafi podfrunąć przy silnym wietrze.
Oczywiście że pawilon za 200-300zł nie jest wysokiej jakości namiotem ale pawilonowa zmora fruwania  to zwykle przez to  że jest słabiutko zakotwiony a dołem wiatr ma łatwo do niego wejść - jeśli zlikwidować te 2 przyczyny zlikwiduje się w dużej mierze zagrożenia i problem fruwania - w dużej mierze ale nie całkiem bo jednak powierzchnia ściany na którą ciśnie silny wiatr  jest spora i w skrajnym  przypadku przy dużym naporze wiatru  może spowodować rozerwanie materiału zwłaszcza w lichym pawilonie zamieniającym się wtedy w latawiec.

Problem raczej trudny do rozwiązania, też o nim myślę mając przyzwyczajenia z przyczepy - budę z przedsionkiem to się spoko zostawiało z graciarnia, teraz aby wyjechać trzeba graty do puszki wrzucać i to mi się przy dłuższym pobycie niespecjalnie podoba ale jedynym dość sensownym rozwiązaniem wydaja mi się własnie dedykowane do kamperów i busów mocne małe  zamykane przedsionki z nasileniem ich kotwienia i zabezpieczenia przed wciśnięciem sie pod nie wiatru 

Linkowany namiot owszem tak ale nie w pełni bedzie funkcjonalny jako przedsionek do kampera czy vana - jego wysokość jest 2,15   np. moja  puszka H2 ma górna krawędź drzwi na ok 2,40
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.