Skocz do zawartości

Pawilon turystyczny


NataliaPasut

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

Będąc na wczasach w Chorwacji na wielu campingach bardzo popularne wśród właścicieli przyczep campingowych i camperów były takie eleganckie pawilony pod którymi cała rodzinka sobie przy stoliku spożywała posiłki itp... 

 

Pawilony były różne od małych (3x3) po gigantyczne nie wiem 6x6 albo większe... zbudowane trochę jak namioty z kijków i lekkiej tkaniny jak tropik w namiocie. Zdecydowanie lepsze niż pawilony z metalowych rurek i ceraty widywane na polskich campingach.

 

Przyglądałam się jak mogłam na metki :-) i o ile pamiętam firma nazywała się Brunon czy Bronet .. i tu jest problem. Szukam polskiego dystrybutora, albo jakiegoś sklepu online gdzie można taki pawilon nabyć ale za chiny nie mogę sobie tej nazwy przypomnieć.

 

 

Może ktoś z was taki używa i podzieli się namiarem albo chociaż nazwą firmy ???

Edytowane przez NataliaPasut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tej firmy szukasz:

 

http://brunner.warszawa.pl/

 

lub coś takiego:

 

http://www.decathlon.pl/przedsionek-3-m-x-3-m-fresh-id_8295843.html

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tej firmy szukasz:

 

http://brunner.warszawa.pl/

 

brunner - bardzo fajne wyroby i cena dla ludzi , miałem "przedsionek" do kampera , czyli namiot tunelowy i bardzo fajnie zrobiony i z niezłych materiałów 

w decathlonie były też niegłupie pawilony w zeszłym sezonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pozwolę sobie podnieść temat i zapytać o doświadczenia.

Czy używacie takich przedsionków/altan/pawilonów?

Nam teraz na wyjeździe zabrakło czegoś takiego, a chciałbym mieć sprzęt niezależny od kampera.

Na allegro znalazłam albo takie za 1000 albo taki za 250zł - https://allegro.pl/oferta/pawilon-ogrodowy-namiot-handlowy-ekspresowy-3x3m-k-9196613901

W decathlon jest za 700zł - https://www.decathlon.pl/przedsionek-arpenaz-base-fresh-id_8554912.html

Dość duży rozstrzał cenowy, więc chciałam podpytać na co zwracać uwagę. Czy "okienka" się sprawdzają? Bo nie wiem czy chciałabym tak siedzieć w otoczona folią (dla mnie campingowanie = spędzanie czasu z naturą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

W skrócie pisząc, takie pawilony to najgorsza zaraza jaką możesz spotkać na kempingu. Postawienie tego badziewia obok przyczepy to wyraz największej karawaningowej ignorancji.

Zapomnij o tym!

Oczywiście piszę o tym pawilonie, bo tego z decathlonu nie mogę otworzyć. 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JINX_Sanok napisał:

Hej

W skrócie pisząc, takie pawilony to najgorsza zaraza jaką możesz spotkać na kempingu. Postawienie tego badziewia obok przyczepy to wyraz największej karawaningowej ignorancji.

Zapomnij o tym!

Oczywiście piszę o tym pawilonie, bo tego z decathlonu nie mogę otworzyć. 

pozdr

a możesz rozwinąć?

Ignorancja bo badziewie czy że wolnostojące czy coś innego?

 

Sklep Brunner podany tutaj nie działa, ale znalazłam produkty w necie i są w cenach zdecydowanie 1000+

Edytowane przez BeataZ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeataZ nie słuchaj takich bredni. Jaka karawaningowa ignorancja? W tamtym roku na kampie widziałem dwóch niemców, w firmowym blaszaku, na pace palety i na tym materac a z tyłu dostawiony właśnie taki pawilon. Nie każdy ma możliwość mieć profesjonalnego sprzętu. Ale przynajmniej niektórzy kombinują i jadą w świat a nie podniecają się przed kompem, a jedyne co zobaczą to street view. 
 

Co do pawilonów, ten tańszy to taka opcja że nawet jak się połamie czy uszkodzi to nie żal. A ten droższy ma fajniejszy system składania ścianek, nie walają się pod rękami tyko mocujesz do słupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że jak ktoś ma ochotę przespać się na paletach w blaszaku, to wolna droga, nic mi do tego.

O ignorancji piszę wtedy, jak wypoczywając samemu zapomina się o innych. Przede wszystkim mam na myśli bezpieczeństwo innych mieszkańców kempingu. Takie składane pawilony, w opisie nazwane ekspresowymi, w równie ekspresowy sposób składają się przy wietrze. Każdy może poszukać w necie, co potrafi zrobić taka urwana przez wichurę rurka z pawilonu, lecąca z prędkością kilkudziesięciu km/h, a potrafi nawet przebić ściankę w przyczepie.

Oczywiście, że nie każdy musi mieć sprzęt nowy, prosto ze sklepu. Moja przyczepa ma prawie 30 lat, a przedsionek niewiele mniej. Ale to, że kogoś nie stać, to wcale nie upoważnia go do szukania oszczędności, kosztem narażania na niebezpieczeństwo utraty zdrowia kogoś innego.

Pamiętaj, że przedsionek jest wsunięty w kedrę przyczepy na niemal całej swojej szerokości. Nawet po ewentualnym urwaniu się z linek, daleko nie poleci. Są jeszcze pasy sztormowe i kilka innych zabezpieczeń. Pawilon to konstrukcja zupełnie odmienna. Zwykle jest dużo wyższy, bardziej "wiotki", słabiej zamocowany do podłoża, itd. 

 

A żeby było konstruktywnie, poszukaj:

- przedsionek używany

- przedsionek szyty na miarę (kontakt jest na Forum)

- markiza sztywna, lub tzw. miękka (bardzo ciekawa opcja, moim zdaniem)

- tzw. przedsionek letni, czyli właściwie tylko dach + rurki (taki mam jako drugi i zwykle tylko tego używam), ale wsuwany w kedrę

 

pozdr

 

edit: btw. zdarzyło mi się mój daszek letni zabezpieczać tak:

a było to wtedy: https://dziennikbaltycki.pl/ulewy-na-pomorzu-dwie-ofiary-smiertelne-w-gdansku-zdjecia-wideo/ar/10407287

20160714_191151.jpg

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JINX_Sanok napisał:

 

O ignorancji piszę wtedy, jak wypoczywając samemu zapomina się o innych. Przede wszystkim mam na myśli bezpieczeństwo innych mieszkańców kempingu. Takie składane pawilony, w opisie nazwane ekspresowymi, w równie ekspresowy sposób składają się przy wietrze. Każdy może poszukać w necie, co potrafi zrobić taka urwana przez wichurę rurka z pawilonu, lecąca z prędkością kilkudziesięciu km/h, a potrafi nawet przebić ściankę w przyczepie.

 

Wszystkie rurki tego typu pawilonów są ze sobą połączone śrubami bądź w inny trwały sposób także albo zostanie na ziemi albo ewentualnie odleci cały pawilon - pojedyncza rurka raczej nie ma szans ?

 

Ukryć się nie da że zarówno ścianki stelaża jak poszycie dachu tych najtańszych namiotów ekspresowych są raczej cieniutkie.

Z doświadczenie własnego - mamy ciut inny ale ekspresowy/handlowy:

- jedna z wichur zawinęła nam dach na drugą stronę i nadwyrężyła jedną z nóg - noga przetrwała jeszcze 1,5 sezonu podobnie jak dach (rozstawiony przez 3-4 miechy stacjonarnie)

- dach po dwóch sezonach przepalony że darł się jak papier

- plusem jest dostępność części zamiennych - dach kupiłem w tym roku za 120zł nogę za 25zł  - więc jeżeli kupować to u sprzedającego który ma części (ja kupiłem części tutaj https://www.e-shop.pl/ )

- my zawsze na wypadek silnego wiatru obniżamy pawilon do najniższego położenia - jest stabilniejszy i mniej wiatr nim miota

 

 

Edytowane przez junior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JINX_Sanok napisał:

Hej

W skrócie pisząc, takie pawilony to najgorsza zaraza jaką możesz spotkać na kempingu. Postawienie tego badziewia obok przyczepy to wyraz największej karawaningowej ignorancji.

Zapomnij o tym!

Oczywiście piszę o tym pawilonie, bo tego z decathlonu nie mogę otworzyć. 

pozdr

Mam takie same zdanie :ok:

Fruwa to a przy mocniejszym wietrze  sieje wielkie zagrożenie dla innych osób i ich sprzętu .Śledzie kilku centymetrowe z cienkiego drutu nie są w stanie tego utrzymać . W ogóle to powinni to coś zabronić rozstawiania na kempingach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maras napisał:

Śledzie kilku centymetrowe z cienkiego drutu nie są w stanie tego utrzymać . W ogóle to powinni to coś zabronić rozstawiania na kempingach.  

Też jestem tego zdania. Wiem bo miałem i to oba postawione w ogrodzie i coooo, lepsza wichura i poszłooooo w powietrze łącznie z połamanymi stelażami. Szkoda PLNów wydawać na takie pierdyy. To tylko moje zdanie, co kolega wyduma i zdecyduje nie moja broszka..... Ja zdecydowanie odradzam....

Do kampera trza by było się zastanowić i kupić jakieś listwy z przyczepy w które można wkitrać kedrę po obwodzie auta według uznania i kupić solidny przedsionek na miarę. Tylko że taki zabieg to niestety dziurawienie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niektórzy chcieliby zakazać rozbijania namiotów bo śledzie od nich potrafią też latać, na polach namiotowych wiele rzeczy potrafi latać bo przecież ich nie zabetonujemy.A jeżeli chodzi o ideę takiego pawilonu/ są w sprzedaży porządne firmowe / postawionego przy kamperze wówczas gdy wyjątkowo chcemy postać nim w jednym miejscu np. tydzień i jednocześnie robić nim wycieczki to jest praktyczna a nie jakieś na stałe do niego mocowane przedsionki. Turystyka ma wiele wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wypowiedzi.

To, że wrzuciłam linka, nie znaczy, że będę kupować.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na wiatro-stabilność. Pewnie przejdziemy się do decathlona obadać na żywo co proponują.

Chciałabym coś niezależnego od kampera po1. żeby zostawić tam rzeczy i móc pojechać gdzieś autem, po 2. móc rozłożyć się w dowolnym miejscu, a nie zaraz koło auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.