Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chorwacja powraca do budowy mostu Komarna - Brijesta, umożliwiającego przejazd do Dubrovnika przez Peljesac z pominięciem BiH ale zanim go zbudują to jeszcze trochę czasu minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nam zaczynają się coraz konkretniej rysować terminy urlopu i najprawdopodobniej będzie to 02-17.07.2016 lub 06-21.08.2016 z tym że sierpień mimo pierwotnych zamysłów chyba mniej realny... czekamy na ostateczną decyzję szefa żony ;) Ciągnie nas strasznie na nasze stare miejsce na wyspę Cres... tylko koszt przeprawy w dwie strony (4os + auto + przyczepa) między 500 a 600 pln w zależności od tego jak liczą jej długość ;) trochę boli... ale takie wakacje są raz w roku... na razie kalkulacje trwają :) :) :) gdyby jakieś pytania ktoś miał, lub był zainteresowany wyjazdem z nami (2+2, 3 i 6lat  + psiak)  to piszcie. Z przyczepą byłem już w CRO w zeszłym roku a bez to wielokrotnie. Jako że sezon się rozpoczyna więc pewnie na forum będę zdecydowanie częściej jak ostatnio ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam zaczynają się coraz konkretniej rysować terminy urlopu i najprawdopodobniej będzie to 02-17.07.2016 lub 06-21.08.2016 z tym że sierpień mimo pierwotnych zamysłów chyba mniej realny... czekamy na ostateczną decyzję szefa żony ;) Ciągnie nas strasznie na nasze stare miejsce na wyspę Cres... tylko koszt przeprawy w dwie strony (4os + auto + przyczepa) między 500 a 600 pln w zależności od tego jak liczą jej długość ;) trochę boli... ale takie wakacje są raz w roku... na razie kalkulacje trwają :) :) :) gdyby jakieś pytania ktoś miał, lub był zainteresowany wyjazdem z nami (2+2, 3 i 6lat  + psiak)  to piszcie. Z przyczepą byłem już w CRO w zeszłym roku a bez to wielokrotnie. Jako że sezon się rozpoczyna więc pewnie na forum będę zdecydowanie częściej jak ostatnio ;) pozdrawiam

 

transport to Ty liczysz :). Idziesz do kasy, kupujesz bilet i masz powiedzieć na co. Czyli 2 osoby (czasami wołają dopłaty za dzieci) płacisz za samochód i podajesz długość przyczepy (liczona od zaczepu do końca)... Później ten bilet "ogląda" bardzo wyluzowany pan na promie i jedziesz dalej. Przeważnie nie czytają go wcale, do samochodu nie zaglądają itd. Ja w tym roku będę przekraczał 7 metrów o kilkanaście cm, na krótkich promach różnica w cenie to kilkadziesiąt zł - nie warto dziadować, ale przy promach z opłatą 1200zł w 1 stronę warto urwać z 200zł i pomylić się o te kilkanaście cm :). Miarki u nich nie widziałem.

 

a co masz za miejsce na Cresie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marek :) Wiesz, na budzie mam piękny duży granatowy napis 480 :) więc jak byk poniżej pięć metrów a od końca dyszla po bagażnik z rowerami 7 mierzone przekraczam znacznie ;) W 2 strony to niby stówka różnicy. Nie czepiam się tego ale to pół doby w szczycie sezonu a płyniesz niespełna 20 minut...Ciekawy przelicznik. Zrobiłem właśnie kalkulację i w porównaniu do Kozaricy z zeszłego roku (polecamy) jednak będziemy uderzać na Slatine na Cresie. Wysłałem nawet wstępną rezerwację, bo miejscówki topnieją z dnia na dzień... Trasa wstępnie też wybrana Polska - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja. Muszę jeszcze zgłębić wysokość opłat w kapitanacie za jednostkę pływającą z silnikiem 8KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@maarec >...pomylić się o te kilkanaście cm :). Miarki u nich nie widziałem.

 

attachicon.gifwazne.png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

no dobrze, a widziałeś kiedyś to mierzenie ? wiem, że pływałeś pewnie setki razy więc podziel się wiedzą. Ja płynąłem kilkanaście razy w Cro, i nie dość, że nie mierzą to do auta nie zaglądają. Kilka razy miałem pokreślony bilet, a nawet dwa bo pani w kasie ani słowa po angielsku i zamiast przyczepy liczyła mi campera. Później dodatkowe bilety były, kreślenia itd - nigdy problemu nie było. Machnięcie ręką i ładuj się pan, bo mi tu się śpieszy.

 

W DR chyba długości przyczepy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce w tym roku wybrać się po raz pierwszy do chorwacji w terminie 2.07. Macie może jakieś wskazówki co do miejsca i przejazdu? Czytałem juz wiele postów i nadal czuje lekką niepewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc decyzje zapadły, urlop klepnięty, miejscówka zarezerwowana. Jak pisałem wcześniej ruszamy właśnie 02.07. na Cres na nasz ulubiony kemping. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś wskazówki co do miejsca i przejazdu?

 

Co do przejazdu - z przyczepą nie pchałbym się przez Boboszów. Lepiej nadrobić 100km i z Wrocławia jechać A4 do A1 i przez Czechy w miarę komfortowo się przejeżdża. Druga rada - staraj się nie wyjeżdżać w sobotę bo korki są potworne.

Co do Pakostane - szału nie ma, fajna plaża jest około 800m na północ od Pakostane, ale trzeba dojść bądź dojechać. Krajobrazowo średnio. Ale mówią, że za pierwszym razem w Chorwacji podoba się każdemu gdzie by nie jechał.

Ja polecam Dalmację południową. Dojazd bezproblemowy jak na pierwszy raz, bo praktycznie autostrada do samego Ploce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.