Jump to content
michal95

Wypożyczenie przyczepy

Recommended Posts

michal95

Witam.
Chciałbym wypożyczyć przyczepę kempingową w okolicy drugiego tygodnia maja na kilka dni w okolicach Gliwic. Wiem, że mógłbym poszukać firm, ale może ktoś z Was mógłby wypożyczyć? Oczywiście odpłatnie.

Mandrol

Strzałeczka!

Napisz coś więcej albo odezwij się na private- mam do Gliwic jakieś 40km...

Effendi

Nie sądzę, by ktoś będący przywiązany do swojego sprzętu zechciał pożyczyć go w " obce ręce "

Robak

Nie sądzę, by ktoś będący przywiązany do swojego sprzętu zechciał pożyczyć go w " obce ręce "

Jest tutaj kilku którzy mają swoją, a w zapasie na wynajęcie.

Kamil_K

Wiem że są też tacy którzy wynajmują swoje przyczepy.

Łza Włóczynutka

Na olx widziałem ogłoszenie wynajem przyczepy i na zdjęciach, w przyczepie leżało logo tego forum (to był albo wydruk, albo flaga, albo jakiś inny gadżet). W sumie muszę przemyśleć taką opcję :-) Może by było warto wynająć przyczepkę i wypróbować jak się jeździ?

kopczyn

Dla większości osób domek na kółkach to rzecz osobista - po zakupie jakiejkolwiek używanej przyczepy patrząc na to forum ludzie spędzają dużo czasu aby przyczepa była właśnie taka jak chcą, czysta, sucha i pachnąca. Kiedy po raz pierwszy pojechałem do komisu z przyczepami i zobaczyłem w jakim stanie są w środku - a sprzedawca zaczął uśiadamiać że to normalka - to przez chwile myślałem że zrezygnuje z jakiegokolwiek zakupu. Obawiam się że te do wypożyczenia będą właśnie w takim stanie.

chris_66

Na olx widziałem ogłoszenie wynajem przyczepy i na zdjęciach, w przyczepie leżało logo tego forum (to był albo wydruk, albo flaga, albo jakiś inny gadżet). W sumie muszę przemyśleć taką opcję :-) Może by było warto wynająć przyczepkę i wypróbować jak się jeździ?

a po co chcesz brać czyjąś przyczepę, są od tego wypożyczalnie gdzie bez problemu dostaniesz co chcesz na dowolny okres 

Obawiam się że te do wypożyczenia będą właśnie w takim stanie.

zależy co chcesz i gdzie pójdziesz  , ja w zeszłym roku pożyczałem dwa razy kampera - raz rocznego , drugi raz dwulatka , oba i idealnym stanie jak z fabryki 

Edited by chris_66 (see edit history)

cityflipper

ile sobie życzą kaucji za kampera?

chris_66

ile sobie życzą kaucji za kampera?

w grecji 500euro, w hiszpanii 600euro , zablokowane na karcie , ale nie jako kaucja tylko zabezpieczenie udziału własnego w ubezpieczeniu kampera

Łza Włóczynutka

a po co chcesz brać czyjąś przyczepę, są od tego wypożyczalnie gdzie bez problemu dostaniesz co chcesz na dowolny okres 

Ceny w wypożyczalniach są zaporowe, bardziej się opłaca nocować w hotelach, kwaterach, bungalowach itp lub kupić własną przyczepę... Wysadzić 4000zł na dwa tygodnie - dla mnie przegięcie. Fakt, że przyczepy nowiuśkie, ale za taką kwotę można mieszkać bez problemu gdziekolwiek w bardzo przyzwoitych warunkach i nie przejmować się ponad toną balastu na ogonie.

Ceny od osób prywatnych są przystępne - nawet pięciokrotnie niższe.

chris_66

Ceny w wypożyczalniach są zaporowe, bardziej się opłaca nocować w hotelach, kwaterach, bungalowach itp lub kupić własną przyczepę... Wysadzić 4000zł na dwa tygodnie - dla mnie przegięcie. Fakt, że przyczepy nowiuśkie, ale za taką kwotę można mieszkać bez problemu gdziekolwiek w bardzo przyzwoitych warunkach i nie przejmować się ponad toną balastu na ogonie.

Ceny od osób prywatnych są przystępne - nawet pięciokrotnie niższe.

to nie kwestia ceny tylko preferowanego sposobu wypoczynku, a to jest bezcenne

na przykładzie kampera powiem ci, że nie da się za podobne pieniądze zwiedzić tyle i w takim czasie mieszkając w hotelach czy kwaterach 

do tego dochodzi to "coś" czego nie zaznasz dopóki nie spróbujesz kampera czy przyczepy 

oczywiście zakładając, że chcesz tym podróżować , bo jak chcesz postawić przyczepę na dwa tygodnie nad morzem to faktycznie szkoda pieniędzy i nie o to chodzi w tej zabawie 

4000 to znośna cena , wolę nie myśleć co ludzie oferują za 4000/5=800 za dwa tygodnie  :]

Edited by chris_66 (see edit history)

Łza Włóczynutka

Ja nad morzem wytrzymuję max jakieś 2 godziny, proszę mnie tu nie obrażać :-D

Oczywiście pojazd sypialny daje więcej możliwości  wagabundzkiego włóczęgowania. Ale pytałeś dlaczego od osoby prywatnej a nie z wypożyczani. Mam nadzieję że mniej więcej przybliżyłem dlaczego.

chris_66

Ja nad morzem wytrzymuję max jakieś 2 godziny, proszę mnie tu nie obrażać :-D

Oczywiście pojazd sypialny daje więcej możliwości  wagabundzkiego włóczęgowania. Ale pytałeś dlaczego od osoby prywatnej a nie z wypożyczani. Mam nadzieję że mniej więcej przybliżyłem dlaczego.

dla mnie wypożyczalnia ma jeden plus - jasne zasady, regulamin, umowę, ubezpieczenie , dla mnie niektóre rzeczy sa ważniejsze niż parę zł oszczędzonych i ewentualne późniejsze nerwy 

a pare razy naciąłem się przy wypożyczaniu "po okazyjnej cenie" , co prawda nie przyczep i kamperów a samochodów i więcej nie popełnię tego błędu 

ale to oczywiście moje zdanie 

kopczyn

dla mnie wypożyczalnia ma jeden plus - jasne zasady, regulamin, umowę, ubezpieczenie , dla mnie niektóre rzeczy sa ważniejsze niż parę zł oszczędzonych i ewentualne późniejsze nerwy 

a pare razy naciąłem się przy wypożyczaniu "po okazyjnej cenie" , co prawda nie przyczep i kamperów a samochodów i więcej nie popełnię tego błędu 

ale to oczywiście moje zdanie 

Ja też wolę jasne zasady - dlatego kupiłem przyczepę - jak mi się znudzi to sprzedam - ot całe moje podejście. Kilkuletnie przyczepy wcale za bardzo nie tracą na wartości ważne aby była w dobrym stanie. Nie wiem dlaczego nie lubie nic wypożyczać - bo potem trzeba oddawać :)

Edited by kopczyn (see edit history)