Skocz do zawartości

Fronty szafek - odkleja się okleina


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych karawaningowców, stałem się od niedawna (3 dni) właścicielem przyczepki kempingowej. Starałem się wybrać coś ładnego i zadbanego, bez brudu wilgoci itp. Zdawało mi się że coś takiego znalazłem - i bez długiego namysłu kupiłem ;) . Okazuje się jednak że poprawki jakichkolwiek niedoróbek - oh.. no tego nie przewidziałem - jest trudniejsze niż moznaby było się spodziewać. Mam 2 fronty szafy i szafki koło kuchni w których nie wiem czemu odchodzi okleina. Wszystkie pozostałe fronty są idealne. Zawiozłem dziś całą szufladę do stolarza - a on na to że musi być nowy front a najlepiej abym wymienić wszystkie bo te nowe będą się różnić od pozostałych. Mam więc do kolegów pytanie czy ktoś już temat przerabiał i da się to jakoś naprawić aby po naprawie pasowało do całości ? Jakieś namiary ? Jeszcze zastanawiam się nad wymianą materaca, ale "ścietych" to ze świecą szukać - orientuje się ktoś może gdzie w okolicach warszawy można taki kupić ?

 

post-20774-0-66008700-1457997693_thumb.jpg

post-20774-0-85035100-1457997704_thumb.jpg

post-20774-0-21873600-1457997710_thumb.jpg

post-20774-0-28360900-1457997724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

O materacach masz tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/17114-materac-na-wymiar/?hl=materac

Zdaje się że masz firmę pod nosem...

 

Okleinę da się dobrać. Będzie lekka różnica w odcieniu, ale nie taka, że na wejściu będzie widać.

Inną opcją jest kupienie frontów z rozbitka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że możesz to zrobić we własnym zakresie dobierając podobną lub taka samą okleinę. Dzisiaj jest wybór i to duży, trzeba tylko za tym trochę się nachodzić. Oderwij kawałek  tego co odchodzi i z nim do sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyn na frontach ma folię. Taką folię przykleja się do płyty MDF na prasie membranowej. Jak byś mógł zrobić zdjęcie z bliska frontu, żeby było widać dokładnie kolor i rodzaj usłojenia (zdjęcia w jakimś lepszym oświetleniu), to może będę mógł Ci pomóc, chociaż w doborze i symbolice koloru. Jestem projektantem mebli, więc trochę wzorników folii mam (chociaż foli na fronty swoim klientom nie polecam. Prędzej czy później folia odejdzie na bank).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem gościa koło warszawy który twierdzi że robi to profesjonalnie, w necie sprawdzałem, zajmuje się produkcją frontów. Jutro do niego podjadę i jak będzie dobrze to udostępnię efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie.

Robię sam bo mam 2 prawe ręce. Miałbym ukończone, ale z pamięci okleinę kupowałem i nie trafiłem z odcieniem.

W LM/Casto, są różne okleiny idealne do nietłoczonych frontów w rolkach ale na metry. Dział dekoracyjny.

Ja zdemontowałem swoje 3 fronty, (te obok lodówki notabene) dokładnie wyczyściłem z tłustego, na sucho drobnym papierem ściernym całą powierzchnię na mat, potem opalarką (suszarką) podgrzałem fronty do wyraźnie ciepłej ale nie za gorącej powierzchni i zacząłem oklejać od największej powierzchni.

Na boczkach bez zakładek/przykrywek bo brzydko by wyglądało, ale nadal lekko podgrzewając złapałem boczki a nadmiar już na zimno ostrym czystym nożykiem do tapet.

Zrobiłem pierwszy front dla nauki, wyszło mi perfekcyjnie lecz nie trafiony wzór/kolor i teraz pojadę po nową okleinę z jednym oryginalnym frontem by jak najbliżej się wstrzelić.


Na gorąco w sensie ciepła folia wciskana ciśnieniem w kształt drzwi, ciężko będzie to zrobić w domu

Kolega ma fronty bez wytłoczeń, da sobie radę jak się postara. A radość z tego...

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega ma fronty bez wytłoczeń, da sobie radę jak się postara. A radość z tego...

 

teraz widzę, ale z okleiną samoprzylepną (a o takiej mówisz/piszesz) będzie ciężko bo rogi trzeba by nacinać a wtedy będzie obłazić

ideałem byłby własnie gość co robi fronty i ma maszynkę do nakładania folii termoplastycznej - a dokładnie to po prosuty prymitywne naciąganie gorącej folii na front, odczekanie aż wystygnie i obcięcie nadmiaru 

jak nie znajdzie magika to da radę samemu to opanować folią dekoracyjną z metra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rogi trzeba by nacinać...

Tak właśnie zrobiłem, na samych zaokrągleniach nacinałem jakieś 15mm (grubość frontu), bardzo precyzyjnie ale to jednak płaszczyzny łączone na styk w tych miejscach i dają jakiś niepokój.

Jak gdzieś puści to wtedy się będę martwił, koszt groszowy a praca przyjemna.

.

Kurcze, a może zrobię mały fotopomocnik, wszak problem powszechny a niektórzy nie mają pojęcia jak się do tego zabrać.

Pomyślę.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyn na frontach ma folię. Taką folię przykleja się do płyty MDF na prasie membranowej.

To papier nie folia, a tak naprawdę to melamina. Technologia takiego nakładania nazywa się postforming.

 

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.