Skocz do zawartości

kamper czy przyczepa


emu52

Rekomendowane odpowiedzi

Och jej ale się napięta atmosfera stworzyła :bzik:

 

hihi to Ty chyba napietej atmosfery na zadnym forumie nie przezylas :zlo: tutaj ogolnie jest milo i przyjemnie jak w przedszkolu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rzeczywiście, tu jest wprost oaza spokoju i kultury, aż miło i przyjemnie się czyta :bzik:

Dla porównania wystarczy zajrzeć na inne pierwsze lepsze forum

Pozdrawiam i trzymać poziom tak dalej :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja wprowadziłem tą napiętą atmosferę :bzik:

ale pisząc że kamper jest lepszy od przyczepy zapomiałem dodać że "dla mnie osobiście" :zlo:

I wolał bym 20letniego kampera od 15letniej przyczepy http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=882 na przykład takiego :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno jednak nowego kampera może wyjść podobnie cenowo, jeżeli zdecyduje się ktoś na wypasioną przyczepę z najwyższej półki. Wtedy wyposażenie będzie podobne i cena zbliżona - o dziwo!

Więc nie jest to kwestia "który lepszy" a co, kto lubi :bzik::zlo::ok: i co nam odpowiada, no i na co nas stać.

 

Nie no Olga nie przesadzaj. Zadko ktora przyczepa nowa przekracza cene 20 tys euro za nowke w najlepszej wersji. Sa to z reguły przyczepy o DMC 2000 kg i dlugosci calkowitej 9,6 m.

 

Oczywiscie jest dethfless (chyba tak sie pisze) o dlugosci 11m i cenie ok 50 tys euro ale to wyjatek :D

 

Znajdz mi kampera, nawet najmniejszego ktory kosztuje 20 tys euro. Jakbys chciala kupic cos wiekszego to ceny dochodza do 60 tys euro za nowego kapera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja wprowadziłem tą napiętą atmosferę :bzik:

ale pisząc że kamper jest lepszy od przyczepy zapomiałem dodać że "dla mnie osobiście" :zlo:

I wolał bym 20letniego kampera od 15letniej przyczepy http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=882 na przykład takiego :ok:

 

Jedno małe pytanie: spędziłeś kiedyś wakacje jadąc z przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kabe, Cabby, Solifer i kilka innych kosztują jako nowe w średnim rozmiarze od 32 tys EUR więc spokojnie się da - pisałam o wypasionej przyczepie z najwyższej półki. Wejdź na stronę http://www.kabe.se czy http://www.solifer.com/ jest na co popatrzeć :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe pytanie: spędziłeś kiedyś wakacje jadąc z przyczepą?
nie pamiętam ile wakacyjnych wyjazdów ale było ich chyba około 15 sezonów, głównie Bałtyk ale też dwa razy Bułgaria. Co prawda słynną na cały świat przyczepą z Niewiadowa :bzik:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda słynną na cały świat przyczepą z Niewiadowa

To już nie ma znaczenia :zlo:. Chciałem się tylko dowiedzieć czy masz porównanie :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eler, to ja jednak wole przejechac te tysiace kilometrow moim autem ciagnac przyczepe :zlo:

 

Tomiy Olga pisala o wypasionych przyczepach z najwyzszej polki. Dethleffs nie jest najwyzsza polka :ok: Wystarczy popatrzec na Kabe o ktorej Olga juz wspominala, w ktorej sredni model Royal czyli 7.20m w seryjnym wyposazeniu kosztuje 39.000 €, wieksze modele o ktorych mowisz mozna dostac od 60- sieciu tysiecy wzwyz. Zreszta za najmniejsza z mala szerokoscia trzeba dac 25000€

Nie bede pisac ze wypuscili przyczepe ktora kosztuje 100.000 euronow, bo to ma sie nijak do normalnej przyczepy.

 

http://skandinavische-wohnwagen.ch/Wohnwagen/KABE/KABE_Preise_2008-nur-CH.pdf

 

troche tanszy jest Solifer czy Polar

 

http://www.mobile-freizeit.ch/Wohnwagen/SOLIFER/SOLIFER_Preise_2008-1.pdf

 

Za Delphina czyli nastepce naszych Columbusow, full wypas bez 40 tysiecy sie nie obejdzie i to przy naszej standardowej wielkosci.

 

ps to tylko tak dla rozwiania mitow :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nikt nie rozwiąże tego problemu za Ciebie.

Są zagorzali zwolennicy jednego i drugiego.

Jeś nie jesteś zdecydowany, masz wątpliwości to najlepej spróbuj skorzystrać z wyporzyczalni.

Mnie osobiści kamper zachęca mobilnością, zniechęca ciazsnątą wnętrza i brakiem mozliwości poruszania się na miejscu (pozotaje rower, skuter, motor) zależnie od kasy.

Wa przyczepy to głównie przemieszczanie się (jesli musisz skorzystać np. z wąskich dziurwawych dróg), manerwowanie jak nie masz wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, może za jakiś czas Niewiadów wypuści podobną "swoją" przyczepę. Już będą mieli doświadczenia z produkcją dla kogoś, to dla siebie nie powinno być problemu :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eler, to ja jednak wole przejechac te tysiace kilometrow moim autem ciagnac przyczepe :zlo:

jule widzisz ja te tysiące kilometrów robie samochodem osobowym oraz ciężarowymi na co dzień po naszych zatkanych i dziurawych drogach, a jak wsiadam do kampera może to tylko dostawczak czuje odprężenie i czuję się jak w domu w każdej chwili nie zależnie od pogody i innych uwarunkowań staję np.śpię , robie kawe, jedzonko, sisiu itp.

I druga sprawa że lubię się przemieszczać zawsze ze swoim dobytkiem nie zagrzewam miejsca dłużej niż na 3 dni ale wtedy mniej aktywnie, co do wyjazdów z kampingu to zawsze jesteśmy spakowani bo nic praktycznie się nie rozpakowuje prócz brudnych talerzy no może stolik i krzesła a markizę się zwija 1 minute :bzik:

i co jest ważne to połączenie kabiny z zabudową czego mi brakuje w sam.z przyczepą, a i manewrowanie ,zawracanie, parkowanie nawet w największych miastach nie sprawia takiego problemu jak z przyczepą oraz ten komfort psychiczny że muszę wrócić na kemping tam gdzie zostawiłem przyczepę , tutaj mam pełną improwizację i tak zawsze jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.