Skocz do zawartości

kamper czy przyczepa


emu52

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

za ok 20tys to nawet nie masz co się pchać w kamperka - a na kupnie się nie kończy bo trzeba porobić pare rzeczy np. rozrząd a to już ci wyjdzie od 1tys w góre a za tą kaske już możesz śmignąc np na tydzień nad bałtyk ( chodzi mi o nocleg na kempigu)

 

przede wszystkim spróbuj najpierw z przyczepa wyskoczyć na pare dni w plener - bo może się okazać że jednak taki wypoczynek wam nie pasuje że wolicie hotele,kwatery.... przyczepe łatwiej sprzedacie niż starego kampera

 

aha... holownik nie jest zły ważne ze diesel da rade dużo kolegów zaczynało z autami typu 1.3 benzyna więc nie masz się czego obawiać

 

pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy post ,Hurragan76 to ci napiszę ,że temat już był i nie zaśmiecaj forum.

Po drugie to cię witam serdecznie .

Po trzecie , to po ostatnich wydarzeniach na forum trzeba wspierać moderatorów.

Bez obrazy ale , albo wszyscy będziemy jednakowi , albo po kolei będziemy się żegnać.

Proszę cię bardzo tu masz do poczytania.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mamy dość "spania po rodzinie" i drożyzny hoteli

 

karawaning nie jest darmowy :serce: Jeśli liczysz na to, że podróżowanie z przyczepą nie generuje kosztów to się mylisz. Kosztem jest już zakup przyczepy, przechowywanie, naprawy i ulepszenia, większe spalanie holownika, koszty noclegów na campingach etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przede wszystkim spróbuj najpierw z przyczepa wyskoczyć na pare dni w plener - bo może się okazać że jednak taki wypoczynek wam nie pasuje że wolicie hotele,kwatery.... przyczepe łatwiej sprzedacie niż starego kampera

 

i tu bym proponowal wypozyczyc przyczepe. Jesli nam nie odpowiada taki sposob spedzania czasu to nie mamy problemu ze sprzedaza, a jak odpowiada to mozemy juz okreslic co trzeba i co lubimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w zaletach przyczepy wspominałem, o bezpieczeństwie.

Ewentualna kolizja wygląda lepiej w samochodzie, niż camperze.

Można oczywiście dyskutować, czy by jej nie było, gdyby to był pojedynczy pojazd, a nie trudniejszy do opanowania zestaw.

Trafko z Twoim "Bez obrazy ale , albo wszyscy będziemy jednakowi , albo po kolei będziemy się żegnać", co kurde jest?

Ja też miewam słabe dni ale moderatorzy tu i tak są cięci.

Przecież Ty jajcarz jesteś, patenty tworzysz, kto Ci dorówna, by być takim samym? :serce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napatrzyłem się przy okazji wielokrotnego wczesniejszego pobytu pod :serce: na kempingach w Polsce i Europie na załogi kamperów. Moje wnioski sa takie że kamper jest dobry do wygodnego przejazdu z miejscowości A do miejscowości B. Ale co dalej ? Zwiedzanie okolicy , robienie drobnych zakupów za pomocą kampera jest bardzo utrudnione dlatego często sie widzi rowery wożone przez kamper. Rower to dobre rozwiązanie ale jak daleko ( nie męcząc się za bardzo bo przecież chodzi o wypoczynek ) można na nim pojechać ? Widziałem wielokrotnie np. na kempingach w Chorwacji jak załogi kamperów wyjeżdżały kamperami na wycieczki a po powrocie ich wcześniejsze miejsce postoju było już zajęte przez inny kamper lub przyczepę :pub: Pozostawało im tylko ponowne szukanie miejsca które z racji za zwyczaj póżnego powrotu z wycieczki kończylo sie na noclegu na peryferiach kempingu pod płotem. Prawdziwym dramatem dla załóg kamperów jest w zezonie znalezienie miejsca do parkowania w miejscowościach turystycznych. Jak już sie takie miejsce znajdzie to okazuje się że jest za wąskie i nie idzie na nie wjechać.

Opisanych wyżej problemów nie ma z przyczepą.

Jeśli chcę coś zwiedzić w wiekszej odległości od kempingu to po prostu ją zostawiam i jadę samochodem.

Tak więc w/g mnie TYLKO PRZYCZEPA :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co? Takich pytań jeszcze się tu sporo pojawi. Ja zaproponuję odpowiedź nieco inną. Jeśli nie wiesz, co wybrać - przyczepę, czy kamper - wybierz .... namiot! Poważnie, nie robię sobie jaj. Wyjedź pod namiot, w sytuacji, kiedy jesteś na kempingu, w różnych warunkach, przemyśl, jak spędzasz wakacje. Dużo zwiedzasz, stoisz na jednym kempingu i robisz wycieczki? Przyczepa! Wolisz zostać na miejscu, chcesz więcej komfortu - kamper! Jadąc w miejsce docelowe chcesz się wielokrotnie zatrzymać - jak łatwiej znaleźć miejsce do zatrzymania? Kamperem! Pojedź na jedne wakacje z namiotem i po drodze zastanów się na każdym kroku, czy tu się sprawdzi lepiej przyczepa czy kamper? Czy jeśli będziesz musiał z czegoś zrezygnować ze względu na pojazd będzisz zadowolony, czy uznasz wakacje za stracone? Ja w ten sposób wybrałem przyczepę. Trzeba po prostu przemyśleć samemu, a najlepiej spędzając wakacje tak, jak się je chce spędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Michalc3, ale nieco dołożę

Wypożycz, najpierw jedno potem drugie. Może nie tanie jest pożyczanie, ale tańsze od błędnego zakupu. Pojeździ sie jednym i drugim i można samemu łatwo podjąć decyzję i wybrać ..............namiot :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co? Takich pytań jeszcze się tu sporo pojawi. Ja zaproponuję odpowiedź nieco inną. Jeśli nie wiesz, co wybrać - przyczepę, czy kamper - wybierz .... namiot!

 

:hehe: może i jest w tym trochę racji

pomijając wyjazdy z rodzicami, to zaczynałem włąśnie od namiotu

i już wtedy wyklarowała się sprawa sposobu spędzania czasu

jechaliśmy w upatrzone miejsce - np górna wetlinka, tam pobyt 2-3noce, zwiedzanie okolic (pieszo, rower,auto), potem zjazd niżej, znowu postój, a na koniec kilka dni nad Soliną z wypadem na zaporę, czy do Polańczyka (autem)

 

potem były inne wyjazdy, ale system pozostał ten sam - baza i zwiedzanie dookoła w promieniu ok 100km - np sudety

baza w Kudowej czy Lewinie i zwiedzanie wszystkiego w okolicy

wyjazd do skalnego miasta na cały dzień w CZ, nie wiązał z "utratą miejsca"

 

plusem takiego systemu jest powrót do "domu", tzn po całym dniu łażenia,

nie trzeba jeszcze szukać miejsca do spania

 

choć przy dobrze wyposażonym kamperze, to spać można i "w polu"

niestety jadąc z namiotem jesteśmy skazani na zaplecze pola/kempingu

 

temat do obgadania przy :piwko:

 

dla mnie wybór był jasny ... a jedyną obawą była reakcja synka

ale to okazało się najmniejszym problemem :lol:

foto%20082.jpg

niewiadówka to teraz najlepsza zabawka ... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Michalc3, ale nieco dołożę

Wypożycz, najpierw jedno potem drugie. Może nie tanie jest pożyczanie, ale tańsze od błędnego zakupu. Pojeździ sie jednym i drugim i można samemu łatwo podjąć decyzję i wybrać ..............namiot :piwko:

 

adi swieta racja i kazdemu to polecam. Lepiej wydac na wypozyczenie kampera na 7 dni 2 000 zl niz kupic go za 40 000 i byc mega niezadowolonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.