Skocz do zawartości

SKRADZIONO AUTO!!!!!!!!!!


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Dla 25 tys nikt nie będzie ryzykował biznesu. Była zamówienie na takie auto i tyle. Gorzej, jeśli jedzie już A4 na wschód.....  :oslabiony:

To ja go wyłapię na Hrebenym na przejściu ,akurat jutro mam służbę będę lukał :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stacja obsługi samochodów ma obowiązek nie tylko go naprawić, ale także strzec przed kradzieżą. Jeśli zostanie skradziony, odpowiada wobec właściciela- Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 25 listopada 2004 r., V CK 235/2004

 

cytat z forum prawnego

 

a tutaj nieco to rozwinięte:

http://moto.wp.pl/kat,1035801,title,Odpowiedzialnosc-mechanika-za-auto-pozostawione-w-warsztacie,wid,16032186,wiadomosc.html?ticaid=116936

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam OC firmy...

Chociaż moja działalność jest ciut inna.

I dokładnie tak uważam jak napisałem...

 

Przykład z bramą itd - a jak pożyczysz koledze auto i on je uszkodzi to kto za to odpowiada?

Przykład z przyczepą - oczywiście umowa ustna w Polsce jest ważna - ale ją bardzo trudno udowodnić...i wydaje mi się że to jednak zupełnie inny przypadek.

Tym bardziej odpowiedzialność dotyczy jeżeli jest to działalność gospodarcza...po prostu w  momencie przekazania auta odpowiedzialność za to auto bierze warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogółem zgadzam się, warsztat jest odpowiedzialny i liczę, że uda się z nich kasę wyciągnąć. Pamiętać trzeba o tym, że na złodzieja nie ma sposobu, jak sobie upatrzył samochód to poczeka na okazję.

 

powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...samochód do naprawy i co ...chyba ktoś bierze odpowiedzialność za pozostawione u niego rzeczy .....nie bardzo rozumiem ale właściciel warsztatu powinien wziąć odpowiedzialność za Twoje autko.

 

 

...

warsztat jest odpowiedzialny i liczę, że uda się z nich kasę wyciągnąć.

...

A czym zapłaci? Monitoringu nawet nie ma.

.

To nie jest pojazd westchnień i marzeń czy popularny wśród zlodziei, tym samym o podzespoły trudniej na giełdach/portalach.

Komuś skrzynia poleciała i zlecenie zostało zrealizowane.

Taki typuję scenariusz.

Bardzo bym chciał by się jednak odnalazł...

Tom, bądź dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję, co tu więcej gadać.

 

na przyszłość już wiesz, żeby zaczynać od AC, a dalej dopiero cokolwiek robić.

 

aby uzyskać coś od warsztatu trzeba by udowodnić ich winę, jakieś zaniechanie, odpowiedzialność. Dobry prawnik, postępowanie policji i może się coś odzyska.

 

Powodzenia

Nie trzeba. Przyjmując auto do siebie odpowiadają za nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OC pewnie nic nie odzyskam, chociaż jest to dla mnie szkoda wyrządzona jakby przez warsztat :hmm:   pozew przeciwko

warsztatowi właśnie składam, tak doradził mi prawnik aby nie czekać tylko działać od razu bez względu na to co robi

policja, jak auto się odnajdzie to wtedy sprawa pójdzie w innym kierunku. Na razie czekam co mi powie prawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o OC rozmawialiśmy nie Twoim, a warsztatu.

Nie wiem czy tu by się nie udało oprzeć sprawy o fundusz gwarancyjny (chociaż nie jest to szkoda komunikacyjna)...ale to już pewnie prawnik będzie wiedział co i jak robić - bo wówczas to Ty byś dostał odszkodowanie a batalie z warsztatem by prowadził fundusz.

Nawet jak się auto znajdzie (co mam nadzieję że się zdarzy) to i tak Tobie się należy odszkodowanie z tytułu "zaginięcia" samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek.

 

następujące pytania:

 

  • czy masz jakieś potwierdzenie (zlecenie czy coś takiego), że zostawiłeś auto w w warsztacie? 
  • czy ten warsztat ma wykupione w końcu OC, bo juz sie pogubiłem ?
  • czy kluczyki zostały na kołku w warsztacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.