Skocz do zawartości

Ustalamy Dzień Karawaningowca


Socale

Ustalamy w kalendarzu Dzień Karawaningowca  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wstępnie okres preferujesz?

    • W okresie 3 miesięcy przed wakacjami
      46
    • W czasie wakacji
      22
    • W okresie 3 miesięcy po wakacjach
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie osobiście dzień karawaningowca jest tylko wtedy, jak siedzę w przyczepce....już na dniach przesiadam się do kampera. Nie widzę potrzeby formalizowania własnego hobby, bo wtedy celowe byłoby ustanowienia dnia myśliwego, kłusownika, bezrobotnego itp......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz, inicjatywa co do formy obchodzenia pozostaje otwarta dla każdego z osobna. Gdybym miał zaproponować by w tym dniu każdy z nas coś musiał, to dopiero spotkałbym się z antyaplauzem.

Wybór daty to nie to samo co program obchodów, ale jak ktoś zapoda co w takim dniu moglibyśmy robić, to czemu nie. Ja pomysłu nie mam na organizowanie komuś świętowania, ale wybrać datę to żadna sztuka, stąd ankieta i temat :)

Więc mamy wybrać jakiś dzień, bo coś trzeba wybrać. Czy tak ??

Sam jako wnioskodawca nie masz żadnego pomysłu, jak ten dzień miałby się odróżniać

od innych dni. 

A szkoda, bo jednak wyszedłeś  z jakąś inicjatywą.  Chyba nie do końca przemyślaną.

Więc dla mnie to sztuka dla sztuki. Ot, skutek " sezonu ogórkowego "

Na tym akurat forum panuje swoboda, to miłej zabawy w wyborze Dnia Karawaningowca.

Ja mam taki dzień , całe wakacje i w czasie każdego spotkania zlotowego.

Więc jak kiedyś ktoś mi powie na zlocie, czy polu kempingowym, że akurat dzisiaj jest ten właśnie dzień.

To nie będę miał żadnych obiekcji.

Jednak na drugi raz przy podobnych pomysłach prosiłbym o rzetelną ankietę, bo na mój głos, że

taki dzień jest mi do niczego nie potrzebny. Nie ma odpowiedniej rubryki.

Kończę ten temat bo to niepotrzebne przepychanki.

Powodzenia wszystkim.  :hej:  :hej:  :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko, ale jesteś zagorzałym oponentem bez żadnego powodu, również jest to bezsensowne a przecież nikt Cię nie zmusza.

Pytania w ankiecie są dla tych którzy tego chcą, dobrowolnie, bez przymusu, bezpłatnie, bez zobowiązań.

Wyczuwam pewien bezpodstawny pretensjonalizm/malkontenctwo.

Nikomu nie obiecałem że będę podsyłał pomysły do jego spędzania - to sobie każdy po swojemu poświętuje lub nie.

.

Przeczytaj dokładniej post założycielski, dostrzeżesz tam więcej zabawy niż nalegania.

Po tej ankiecie będą kolejne, zobaczymy co się wykluje a na koniec zadam pytanie "Wdrażamy? - Tak/Nie"

Będziesz miał możliwość wyboru/sprzeciwu i po zabawie.

.

Mówisz że świętujesz zawsze jak jesteś przy budce, ok, ja też i wielu wielu nas kochamy ten sport.

Górnik też na co dzień zap...la i swój dzień ma ale niekoniecznie kocha to co robi.

Więcej luzu Marko, zapewniam Cię że zaznaczona kratka w kalendarzu w niczym Ci nie zaszkodzi.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień jak dzień ale fajnie będzie wiedzieć ze to ten dzień :)

aby tylko nie w pierwszy roboczy dzień nowego roku - bo to dzień rozwodnika :) - mało kto o tym wie :)  , jedni się cieszą inni płaczą

warto ustalić taki dzień chociażby po to żeby w tym dniu każdy z bliska i daleka pędzi myślami do karawaningu :)

taka nowa świecka tradycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł popieram.

A może to być np.13 września?. Jest to dzień urodzin Michała Drzymały. W ten sposób możemy uczcić pamięć człowieka, a i sezon karawaningowych jeszcze trwa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym wątku wypowiada się kilka osób ,więc te kilka osób ma zadecydować o konkretnej  dacie "dnia karawaningu " i wszystkim ma to pasować?

Wiadomo,co zresztą już widać,że jednemu pasuje nazwa,drugiemu nie,jednemu ta data ,innemu nie.

Nie mogą też decydować o tym dniu  tylko dwa fora karawaningowe -tylko wszystkie fora ,jeżeli już. :]

Najprostsze rozwiązanie bez stosowania ankiet jest takie,że można ten dzień wyznaczyć na każdą drugą sobotę kwietnia w danym roku ( jest to stała data ustalona jako dzień pielgrzymki w Częstochowie,gdzie np. w 2015 roku było nas 388 załóg-1000 osób ,a na chwilę obecna jest zapisanych 230 załóg.

Wiadomo,że nie wszyscy chodzą do kościoła,więc pozostali będą ten dzień obchodzić na swój sposób,np. na innym  zlocie,a inni wcale.

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko, ale jesteś zagorzałym oponentem bez żadnego powodu, również jest to bezsensowne a przecież nikt Cię nie zmusza.

Wyczuwam pewien bezpodstawny pretensjonalizm/malkontenctwo.

 

 

.

Mówisz że świętujesz zawsze jak jesteś przy budce, ok, ja też i wielu wielu nas kochamy ten sport.

Górnik też na co dzień zap...la i swój dzień ma ale niekoniecznie kocha to co robi.

 

Panie doktorze psychologu. Gratuluję Ci Wojtku diagnozy mojej osobowości.Na podstawie kilku wypowiedzi :bravo: 

Nie wydaje mi się abym gdzieś narzucał komuś swoje zdanie i raczej nie potępiam wszystkiego w czambuł.

To że ja osobiście nie czuję potrzeby ustalania takiego dnia To  wcale nie znaczyło, że Ci  którym Twoja inicjatywa przypadła

do gustu nie mają racji. 

Każdy może mieć swoje racje i poglądy. 

Napisałem wyraźnie, że taka inicjatywa miała by jakiś sens, gdyby taki dzień miałby

się z czymś konkretnym kojarzyć. Chociażby ze zlotem krajowym robionym własnie w takim dniu.

Napisałem dosyć wyraźnie, że wtedy to miałoby jakiś większy sens.

Inaczej to tylko będzie jakiś dzionek o którym nawet większość karawaningowców nie będzie miała pojęcia.

Coś ciężko idzie Ci czytanie ze zrozumieniem. Przypomnę Ci więc.

Napisałeś , że w takim dniu każdy może robić coś co chce. Wypić piwo, albo szampana, albo dać na mszę albo ........... nic.

Więc jeżeli tak ma wyglądać Dzień Karawaningowca, to mnie to nie interesuje bo takich dni mam cały rok. 

Widzę, że ciężko znosisz kogoś kto Ci nie zawsze przyklaskuje.

Jak już wychodzisz z jakimś pomysłem to choć postaraj się go troszeczkę dopracować.

Popatrz chociażby na propozycje Andrzeja.

Na tym się raczej skup i nie trać czasu na mój psychologiczny portret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzież ja psycholog...

No dobrze już dobrze, napisałeś inaczej, teraz kumam.

Zarzuciłeś mi brak rzetelności a przecież jasno określiłem jak będzie wyglądał wybór i nie miałem zamiaru cokolwiek sugerować.

Tak to sobie zorganizowałem w głowie i realizuję.

Jedną ankietą nie da rady, więc będzie ich kilka, kolejne będą krótsze w czasie.

.

Pragnę jeszcze tylko przekierować do postu założycielskiego tych co w pośpiechu już proponują konkretne daty. Nie jesteśmy jeszcze na tym etapie datowania, ale dojdziemy do tego, obecnie trwa wybór pory roku.

Potem co raz dokładniej, co raz ściślej aż dojdziemy do etapu o który Marko się upomina i nie wykluczam że dokleimy dzień do jakiejś stałej imprezy w kalendarzu czy jednoznacznego skojarzenia.

To wszystko to Wasz wybór, ja tylko zrobiłem tą i zrobię kolejne ankiety i to będzie koniec mojej roli.

Postarajcie się zrozumieć bo inaczej nie potrafię pisać i bawmy się wszyscy.

 

...więc te kilka osób ma zadecydować o konkretnej  dacie "dnia karawaningu " i wszystkim ma to pasować?

...

Nie czytałeś na starcie, przyznaj się :)

O wyborze zadecydują wyniki ankiet a nie kilka dyskutujących w temacie osób, klaruje się wybór ludu demokratycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym wątku wypowiada się kilka osób ,więc te kilka osób ma zadecydować o konkretnej  dacie "dnia karawaningu " i wszystkim ma to pasować?

Wiadomo,co zresztą już widać,że jednemu pasuje nazwa,drugiemu nie,jednemu ta data ,innemu nie.

Nie mogą też decydować o tym dniu  tylko dwa fora karawaningowe -tylko wszystkie fora ,jeżeli już. :]

Najprostsze rozwiązanie bez stosowania ankiet jest takie,że można ten dzień wyznaczyć na każdą drugą sobotę kwietnia w danym roku ( jest to stała data ustalona jako dzień pielgrzymki w Częstochowie,gdzie np. w 2015 roku było nas 388 załóg-1000 osób ,a na chwilę obecna jest zapisanych 230 załóg.

Wiadomo,że nie wszyscy chodzą do kościoła,więc pozostali będą ten dzień obchodzić na swój sposób,np. na innym  zlocie,a inni wcale.

belmondo popieram twoją propozycję , jest ze wszech miar słuszna i niech będzie ona  dopełnieniem naszej tradycji pielgrzymowania naszymi kempingami do Sanktuarium Maryjnego w Częstochowie.  Niech zatem termin tej pielgrzymki przypada zawsze w Dzień Karawaningu - czyli drugą sobotę kwietnia - wiosną , gdzie wszystko budzi się do życia , a my sposobimy się do wyjazdu na łono natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
23 lipca mamy nieoficjalnie "Dzień Włóczykija", ale już np. 27 września jest oficjalny "Światowy Dzień Turystyki".
Dni (świąt) nieoficjalnych, a zwłaszcza tych nietypowych, a chyba o takim trwa tu dyskusja - jest całe mnóstwo i o większości nawet nie wiemy. Niektóre daty, to dni (święta) podwójne, potrójne, poczwórne i jeszcze więcej, np. 1 lub 21 marca.

Wśród nich, wiele jest tak absurdalnych, że od razu zastanawiamy się, kto i po co je wymyślił.  :look: 

Mimo to istnieją i chyba "gdzieś tam" funkcjonują, a skoro tak, to pewnie są też osoby o nich pamiętające.
Jeśli wśród wszystkich nietypowych "świąt" nie ma jeszcze "Dnia Karawaningowca", to czemu nie  :hmm:  - może GDDKiA zrobi nam choćby w tym dniu darmowe przejazdy, wyłączając piszczałki na wszystkich bramownicach  :]

Jeśli faktycznie temat ma zaowocować jakimiś ustaleniami, to proponuję jednak się pospieszyć, bo ramy czasowe z pierwszego posta wydają się być dosyć odległe.
W kalendarzu pozostało już niewiele wolnych dat do wykorzystania (samodzielnych), a i tych szybko ubywa, ;)  stąd moja sugestia ...

 

PS
Nawiasem mówiąc, jestem ciekawy co byście powiedzieli na takie dni świąteczne, np.:
Światowy Dzień Kaca, Dzień Gumy do Żucia, Dzień Baterii, Dzień bez Łapówki, Dzień Pozdrawiania Blondynek, Dzień Windy, Światowy Dzień Szczura, Dzień Czosnku, Dzień Mycia Samochodów, Dzień Ręcznika, Dzień bez Prezerwatywy, Dzień bez Stanika, Światowy Dzień Bez Majtek, Dzień bez Bielizny, Dzień Łapania za Biust, Dzień Łapania za Pupę, Dzień Kultu Masy Mięśniowej, Dzień Dużego Rozmiaru, Dzień Prostaty, Dzień Toalet, Dzień Buraka, Światowy Dzień Puszczania Bąków, Dzień Orgazmu, Dzień Jaja i na zakończenie:

Dzień Odpoczynku od Zszarganych Nerwów! :rolleyes:
Osobiście przychodzi mi na myśl jeszcze jedno święto, którego chyba szczególnie brakuje: "Światowy Dzień bez Opłat Drogowych"! :drive:

Na tle tych wszystkich "świąt", "Dzień Karawaningowca" brzmi jednak dumnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie brakuje w tej ankiecie jednej pozycji: "poroniony pomysł" lub " po co nam to?" Czy we wszystkich dziedzinach musimy mieć jakieś dni, czy we wszystkim musimy naśladować przygłupawe pomysły z  "chameryki"? :]

 

Dokładnie , popieram kolegę .

Po drugie jakim prawem garstka osób z przeciętnego forum decyduje za setki tysięcy karawaningowców w Polsce ?

Może odrazu ustalcie międzynarodowy dzień karawaningowca.pl  :nono: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , popieram kolegę .

Po drugie jakim prawem garstka osób z przeciętnego forum decyduje za setki tysięcy karawaningowców w Polsce ?

Może odrazu ustalcie międzynarodowy dzień karawaningowca.pl  :nono:

Myśle że na karawaningowca nikt się na naszym forum niezgodzi - Dzień Karawaningu.

Kobiety też przyczepki ciągają swoimi holownikami i one nie są karawaningowcami rodzaj męski... a może.... qrcze aż mi to słowo nieprzechodzi przez usta.. (karawanignowiec - o fuj...karawaningowczyni - zło czyni...) hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po drugie jakim prawem garstka osób z przeciętnego forum decyduje za setki tysięcy karawaningowców w Polsce ?

 

 

Jakie setki tysięcy ? :hehe:

Ci co są na forum TYM forum mogą oddać głos i się w ten sposób wypowiedzieć. Jeśli kogoś nie interesuje nie głosuje i jeśli kiedykolwiek powstanie już taki dzień oficjalnie - zatwierdzony przez władzę - też nie muszą go "obchdzić. Taki oficjalnie ustalony dzień jest okazją do np. corocznego zlotu krajowego lub regionalnego jak kto woli na który też nie ma obowiązku przyjazdu - wszystko dla chętnych, wiec kigo grzyba ? Co Wam przeszkadza że np. 1 czerwiec to będzie Dzień karawaningu tegoż forum ??? :niewiem:  Nic to nie kosztuje, niczego nie zmienia, do niczego nie obliguje po prostu jest.

Nie pierwszy raz garstka decyduje o większości, uroki demokracji...

belmondo popieram twoją propozycję , jest ze wszech miar słuszna i niech będzie ona  dopełnieniem naszej tradycji pielgrzymowania naszymi kempingami do Sanktuarium Maryjnego w Częstochowie.  Niech zatem termin tej pielgrzymki przypada zawsze w Dzień Karawaningu - czyli drugą sobotę kwietnia - wiosną , gdzie wszystko budzi się do życia , a my sposobimy się do wyjazdu na łono natury.

 

Normalnie poeta   :hehe:   cóż za piękna polszczyzna :serducha:

 

PS

Nawiasem mówiąc, jestem ciekawy co byście powiedzieli na takie dni świąteczne, np.:

Światowy Dzień Kaca, Dzień Gumy do Żucia, Dzień Baterii, Dzień bez Łapówki, Dzień Pozdrawiania Blondynek, Dzień Windy, Światowy Dzień Szczura, Dzień Czosnku, Dzień Mycia Samochodów, Dzień Ręcznika, Dzień bez Prezerwatywy, Dzień bez Stanika, Światowy Dzień Bez Majtek, Dzień bez Bielizny, Dzień Łapania za Biust, Dzień Łapania za Pupę, Dzień Kultu Masy Mięśniowej, Dzień Dużego Rozmiaru, Dzień Prostaty, Dzień Toalet, Dzień Buraka, Światowy Dzień Puszczania Bąków, Dzień Orgazmu, Dzień Jaja i na zakończenie:

Dzień Odpoczynku od Zszarganych Nerwów! :rolleyes:

 

 

Jesteśmy na forum karawaningowym w/w pozycje chyba nie pasują do tematu dyskusji ? :fuck:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz nie obrażaj nikogo-bo Ciebie nikt nie obraża  :miga:

Co ma oznaczać nazwa " przebierańcy "? Proponuję troszkę więcej dyplomacji.

Nie chodzisz do kościoła-to jest Twoja sprawa i Twoje sumienie .

Ja jeżdżę  zarówno na pielgrzymkę,jak i inne  zloty ,gdzie alkohol występuje.W życiu dobrze być: "Do tańca i do różańca " :yes:

Podałem tylko propozycję,bo w tym akurat dniu zbiera się ok. 1000 osób w jednym miejscu  .Ty możesz zorganizować w tym dniu balangę  w innym miejscu,dla tych którzy nie chodzą do kościoła-kto Ci broni.

Dwa lata temu wpadłeś na chwilę do Częstochowy ze stolikami  i jakoś żyjesz  :] 

 

 

Dokładnie , popieram kolegę .

Po drugie jakim prawem garstka osób z przeciętnego forum decyduje za setki tysięcy karawaningowców w Polsce ?

Może odrazu ustalcie międzynarodowy dzień karawaningowca.pl  :nono:

Taki dzień ,to mogą ustalać zarządy : PFCC ,PZM  i  wszystkich for karawaningowych ,a nie pojedyncze załogi.

Ustalenie konkretnego dnia na naszym forum ,to będzie tylko propozycja  do dalszej debaty .

 

P.S. Zobaczcie np. ile czasu wybieracie tylko miejsce  XIX zlotu karawaningu,bo data jest sztywna.Dopiero jest 9 stron i 127 postów,a to tylko wewnętrzna sprawa.

Co dopiero będzie z ustaleniem jednego dnia ,który będzie wszystkim pasował :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Powodzenia :)

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.