Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, chris_66 napisał:

 


Zawsze jest na styk. Nie ma możliwości zrobienia zakładki na boki.
Chyba że LMC i autostar emoji106.png to wtedy dach jest z laminatu i zakładka na bokach również.

 

I FFB?(na tym się "wzorowałem" właśnie) , no i mój Hymer tyż będzie już miał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chris_66 napisał:

 


FFB to zapomniało mi się emoji56.png
Będziesz laminat robił na dach? Kopyto i cała reszta jak sztuka nakazuje emoji15.png czy zalaminujesz budę po wierzchu emoji848.png

 

Po wierzchu, by zbytnio go nie obciążać i tak jestem na granicy jego wagi?

Aluminium dopiero zaczynało się utleniać, bez konsekwencji dla szczelność całości, więc dana mu zostanie cienka warstwa ochronna, ważąca mniej niż połowa, gdyby było robione "jak sztuka nakazuje"?

7 godzin temu, zanka napisał:

Ojejej co ja tu widzę paaanie... no dać dziecku zabawkę.?..współczuję... Szybkiej naprawy życzę żebyście jeszcze pośmigali...Pozdrówki 

Na tegoroczny urop ma być już gotowy?, więc pośmigamy???. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś żeby aluminium wymienić na laminat, ale taki z metra. Cienki i mocny, gładki i w zasadzie gotowy do położenia. Ma 2,5 metra szerokości. Kiedyś kupowałem w DUNI.
Co prawda nie zrobisz wtedy na zakładkę na boki, ale klasyczne rozwiązanie nie jest złe i jest łatwiejsze do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ale "lekarz" przyjął nas "po godzinach jako pilny przypadek" (na szczęście) i w po rozmowie z nim doszliśmo do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie - leczenie dobiega końca, teraz "plastyka" (lakierowanie).

received_386586715361186.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis-dokładnie tak, temu przejdzie tylko połowa "nadwagi" (ciężar laminatu), bo o połowę (nawet 1/3) mniej go na aluminiowy dach położyć wystarczy.

Do tego kwestia czasu- zależało mi na jak najszybszym naprawieniu szkody, by woda i wilgoć nie popsuły tego co mam w środku, oraz by na połowę września Pimperek był gotowym do mojego urlopu?.

A jak już pisałem, wyszła "szkoda" to przy naprawie zrealizuję od razu marzenie posiadania "szczelnego dachu" (laminat na zakładki) w kamperze i nie będę "musiał szukać FFB"?

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz prośba o pomoc do Was, skany bądź zdjęcia orginalnego tylniego napisu na HYMERCAMP'ie z przed 1990roku mi są potrzebne, bo cosik mi się wydaję, że będę miał ten sam "problem" z kolorami co w Cimperku był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misio napisał:

I jak tam zadowolenie?

Właśnie wróciliśmy nim pod blok, jutro do rodziców na "szorowanie" lecimy, bo strasznie brudnym on - ale i tak się "błyszczy  nowością"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.