Skocz do zawartości

Wizyta w Polsce, kamper DMC 3700


EVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Znajomi z francji planują mnie odwiedzić za miesiąć, chcą przyjechac kamperem (dmc 3700). Gdzie powinni kupic Viatola? Dodam że pojadą Zgorzelca do Katowic ( tylko A4). To się da kupic od ręki na granicy? potem można zwrócic? Oni mówią TYLKO po francusku - jest szansa że cos załatwią sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się to kupić ( wypożyczyć ) na granicy koszt ok 120pln wynajęcie + minimalne doładowanie również 120pln ale można za więcej pln doładować. Powinni załatwić to sami podają dowód rejestracyjny i tyle, potem nakleić na szybę i w drogę. Można zwrócić ale tylko w wyznaczonych miejscach w PL, trzeba poszukać na stronie itd. Ale nie wiem jak to się ma do zagranicznych, może można zwrócić na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kupią , to i tam mogą jego oddać, lub w dowolnym punkcie obsługi nap CPN Orlen.

Przy zwrocie podadzą numer konta , po jakimś czasie zwrócą kasę (120zl) 

W tych punktach obsługa włada Angielskim.

Już mnie tam dawno nie było ,ale na najbliszej stacji za miedzą powinien być taki punkt.

Na stacji jest przeszkolony pracownik który to obsługuje.

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważna sprawa: Niech płacą za Viaboxa i doładowanie GOTÓWKĄ! Nie będzie problemów przy zwrocie. Jeśli zapłacą kartą, procedura jest megakłopotliwa dla obcokrajowca.

 

dokładnie.

 

znajdź im najbliższą stację na ich trasie, na której mogą to kupić, zapisz sobie też telefon do stacji - zawsze możesz zadzwonić i powiedzieć obsłudze, że za 10 minut przyjdzie taka ekipa i jak się nie dogadają to dzwonić do Ciebie. Ułatwisz życie wszystkim, często obsługa na stacjach ma problem z podpisaniem umowy z polakiem - sam tak miałem. Jak robiłem problemy (awaria zestawu) nad morzem to w punkcie obsługi viatoll na stacji w Lęborku zrobiłem kolejkę na 45 min stania (ale dostałem na piśmie, że mogę wracać 550km do domu z niedziałającym urządzeniem bo nie mogą dostarczyć mi sprawnego).

 

no i najważniejsze - niech im uruchomią ten szajs na miejscu czyli jak dobrze pamiętam po kontrolnym wciśnięciu mają świecić 2 diody a nie jedna. Na koniec powiedz, że ma im pikać na bramkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik ma rację. Kaucja i doładowania płacone gotówką są zwracane gotówką przy zwrocie.

Na każdej z tych stacji jest też kantor więc wymienią € na PLNy i odwrotnie.

Kolejna sprawa to ta stacja. Zaraz po wjechaniu do PL z DE drogą A4/A4 (przejście Jędrzychowice a nie Zgorzelec - bo to jest w centrum i trzeba zjeżdzajć z autostrad) Muszą zjechać na Zgorzelec. Po ślimaku w lewo i tam po kilkuset metrach mają Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.