Skocz do zawartości

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Ktoś z was używa obcinarki krawędzi trawnika? Już mi wrasta na kostkę i na taras, mimo że lubię chodzić koło trawy ale z nożykiem nie będę biegał. Chodzi o coś takiego Zobacz ofertę: Przycinarka WOLF-Garten do brzegów trawników RB-M https://allegro.pl/oferta/przycinarka-wolf-garten-do-brzegow-trawnikow-rb-m-7645088977?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

warte to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacekzoo napisał:

Ktoś z was używa obcinarki krawędzi trawnika? Już mi wrasta na kostkę i na taras, mimo że lubię chodzić koło trawy ale z nożykiem nie będę biegał. Chodzi o coś takiego Zobacz ofertę: Przycinarka WOLF-Garten do brzegów trawników RB-M https://allegro.pl/oferta/przycinarka-wolf-garten-do-brzegow-trawnikow-rb-m-7645088977?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

warte to coś?

Jak widać trzeba się przyłożyć :) 

A tu masz na wkrętarkę aku 

 

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę lipa, tego filmiku nie widziałem. Chyba szybciej by było szpachelką przejechać ?

jeszcze takie coś mi wpadło w oko

Zobacz ofertę: Obcinarka krawędzi OBRZEŻA trawnika USUWACZ MCHU https://allegro.pl/oferta/obcinarka-krawedzi-obrzeza-trawnika-usuwacz-mchu-7928075276?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 

tylko tak myślę, że jak tyle kasy dawać to czy nie lepiej już coś takiego 

https://m.olx.pl/oferta/trymer-krawedziarka-do-trawnika-trawy-krawedzi-chodnika-sabo-liner-96-CID619-IDE2OMY.html#position=1&page=1
 

najgorsze że to tak mało popularny sprzęt że jest mało opinii i relacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maras napisał:

Jak widać trzeba się przyłożyć :) 

A tu masz na wkrętarkę aku 

 

 

Jacka teraz nie stać na tych emerytów z filmiku. Kryzys jest, do tego maseczek nie noszą.

Ehh nawet teraz nie mam czasu przyłożyć się do trawnika tak żeby krawędzie ciąć.

Pochwalę się. Lada dzień wiercenie studni głębinowej. Będzie się lało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

Jacka teraz nie stać na tych emerytów z filmiku. Kryzys jest, do tego maseczek nie noszą.

Ehh nawet teraz nie mam czasu przyłożyć się do trawnika tak żeby krawędzie ciąć.

Pochwalę się. Lada dzień wiercenie studni głębinowej. Będzie się lało!

Dobra decyzja z tą studnią :ok: 

Mają im wprowadzić koncesje za którą muszą zapłacić = z droższą usługą .Dwa, małe firemki nie zapłacą za koncesję czyli znikną z rynku ci co zostaną będą mieli więcej zleceń i tu mogą sobie też podnieść ceny. Ilość zleceń od około  trzech lat im rośnie ze względu na panującą suszę.Więc na pewno taniej nie będzie. 

Wiesz ile + -  metrów będą wiercić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maras napisał:

Dobra decyzja z tą studnią :ok: 

Mają im wprowadzić koncesje za którą muszą zapłacić = z droższą usługą .Dwa, małe firemki nie zapłacą za koncesję czyli znikną z rynku ci co zostaną będą mieli więcej zleceń i tu mogą sobie też podnieść ceny. Ilość zleceń od około  trzech lat im rośnie ze względu na panującą suszę.Więc na pewno taniej nie będzie. 

Wiesz ile + -  metrów będą wiercić ?

Max 30 prawdopodobnie poniżej 25m. Bez wody nie płacę nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Oj noszą, i to tyle że już rzygam maseczkami ?

 

a wracając do tematu to.... co byście polecili

Na kolana i ostry nóż. Albo szlifierkę na kiju i kółku :). Tylko tarczę do betonu załóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarec napisał:

Max 30 prawdopodobnie poniżej 25m. Bez wody nie płacę nic.

Kto na to wpadł aby były takie warunki umowy :)  Podoba mi się takie podejście .

U mnie sugerowali 35m  i za 35 m płacę a jak będzie do 40 to tą piątkę wiercą za free a każdy następny metr powyżej 40 za 50% stawki.

Wyszło 37m. 

U mnie dopiero zaczyna coś tam zarastać na krawężnikach. I takie "agresywne" usuwanie jakoś mnie nie przekonuje . Taki zagięty nożyk i  po kawałku obcinka

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maras napisał:

Kto na to wpadł aby były takie warunki umowy

To są inne warunki? 
 

u mnie jak wiercił to była krótka gadka, gość tsk zna teren że przez telefon mi powiedział, na 2-3m będzie pierwsza warstwa wody, na 6-7 druga a my chcemy najbardziej czystą to wiercimy głebiej, tak na 11-13. Ja pytam a jak nie będzie wody? Będzie, a jak nie to robie kolejny odwiert, a za pierwszy kasy nie bierze. I stanęło faktycznie na 12m, woda tak czysta że po zbadaniu w sanepidzie tylko wystarczyłoby założyć zmiękczacz i może lecieć jako spożywcza

8 minut temu, Maras napisał:

takie "agresywne" usuwanie jakoś mnie nie przekonuje

Ja bym wolał jaką machine zamiast na kolanach dymać z tematem

11 minut temu, maarec napisał:

Albo szlifierkę na kiju i kółku

Takie proste ? może nie na kółku ale wystarczy w łapę, musze jakoś ogarnąć temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacekzoo napisał:

woda tak czysta że po zbadaniu w sanepidzie tylko wystarczyłoby założyć zmiękczacz i może lecieć jako spożywcza

A nie masz zażelazionej wody? U mnie tez "na oko" (bo nie badałem) bardzo czysta, ale niestety zażelaziona - widać to na różnych przedmiotach po paru miesiącach podlewania. Z tego co słyszałem to odżelazianie jest dość kosztowne aby robić z tego pitną spożywcza wodę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, golob napisał:

A nie masz zażelazionej wody? U mnie tez "na oko" (bo nie badałem) bardzo czysta, ale niestety zażelaziona - widać to na różnych przedmiotach po paru miesiącach podlewania. Z tego co słyszałem to odżelazianie jest dość kosztowne aby robić z tego pitną spożywcza wodę.

 

 

 

Żeby na roślinach nie było widać nalotu żelaza to trzeba nawadniać w nocy. Woda w nocy tak szybko nie wysycha na liściach i spływa. Sprawdzone w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.