Jump to content
bammber

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???

Recommended Posts

jacekzoo

Dzisiaj zabawa z weltykulatorem... chyba faktycznie trzeba to robić co rok, raz na dwa lata to trochę mało... 

350F47EC-46E3-443E-8054-5906615D16C6.jpeg

FF5FA7BD-0225-4DA8-B223-71FAD2665B7F.jpeg

maarec

U mnie było to samo. Nie działałem min 2 lata. W tym roku jest czas. Trawnik solidnie przeorany wertykulatorem, nawieziony i podlany.

jacekzoo

Ktoś z was używa obcinarki krawędzi trawnika? Już mi wrasta na kostkę i na taras, mimo że lubię chodzić koło trawy ale z nożykiem nie będę biegał. Chodzi o coś takiego Zobacz ofertę: Przycinarka WOLF-Garten do brzegów trawników RB-M https://allegro.pl/oferta/przycinarka-wolf-garten-do-brzegow-trawnikow-rb-m-7645088977?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

warte to coś?

Maras
29 minut temu, jacekzoo napisał:

Ktoś z was używa obcinarki krawędzi trawnika? Już mi wrasta na kostkę i na taras, mimo że lubię chodzić koło trawy ale z nożykiem nie będę biegał. Chodzi o coś takiego Zobacz ofertę: Przycinarka WOLF-Garten do brzegów trawników RB-M https://allegro.pl/oferta/przycinarka-wolf-garten-do-brzegow-trawnikow-rb-m-7645088977?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

warte to coś?

Jak widać trzeba się przyłożyć :) 

A tu masz na wkrętarkę aku 

Edited by Maras (see edit history)

jacekzoo

Faktycznie trochę lipa, tego filmiku nie widziałem. Chyba szybciej by było szpachelką przejechać ?

jeszcze takie coś mi wpadło w oko

Zobacz ofertę: Obcinarka krawędzi OBRZEŻA trawnika USUWACZ MCHU https://allegro.pl/oferta/obcinarka-krawedzi-obrzeza-trawnika-usuwacz-mchu-7928075276?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

tylko tak myślę, że jak tyle kasy dawać to czy nie lepiej już coś takiego 

https://m.olx.pl/oferta/trymer-krawedziarka-do-trawnika-trawy-krawedzi-chodnika-sabo-liner-96-CID619-IDE2OMY.html#position=1&page=1

najgorsze że to tak mało popularny sprzęt że jest mało opinii i relacji...

maarec
4 godziny temu, Maras napisał:

Jak widać trzeba się przyłożyć :) 

A tu masz na wkrętarkę aku 

Jacka teraz nie stać na tych emerytów z filmiku. Kryzys jest, do tego maseczek nie noszą.

Ehh nawet teraz nie mam czasu przyłożyć się do trawnika tak żeby krawędzie ciąć.

Pochwalę się. Lada dzień wiercenie studni głębinowej. Będzie się lało!

Maras
1 minutę temu, maarec napisał:

Jacka teraz nie stać na tych emerytów z filmiku. Kryzys jest, do tego maseczek nie noszą.

Ehh nawet teraz nie mam czasu przyłożyć się do trawnika tak żeby krawędzie ciąć.

Pochwalę się. Lada dzień wiercenie studni głębinowej. Będzie się lało!

Dobra decyzja z tą studnią :ok: 

Mają im wprowadzić koncesje za którą muszą zapłacić = z droższą usługą .Dwa, małe firemki nie zapłacą za koncesję czyli znikną z rynku ci co zostaną będą mieli więcej zleceń i tu mogą sobie też podnieść ceny. Ilość zleceń od około  trzech lat im rośnie ze względu na panującą suszę.Więc na pewno taniej nie będzie. 

Wiesz ile + -  metrów będą wiercić ?

maarec
7 minut temu, Maras napisał:

Dobra decyzja z tą studnią :ok: 

Mają im wprowadzić koncesje za którą muszą zapłacić = z droższą usługą .Dwa, małe firemki nie zapłacą za koncesję czyli znikną z rynku ci co zostaną będą mieli więcej zleceń i tu mogą sobie też podnieść ceny. Ilość zleceń od około  trzech lat im rośnie ze względu na panującą suszę.Więc na pewno taniej nie będzie. 

Wiesz ile + -  metrów będą wiercić ?

Max 30 prawdopodobnie poniżej 25m. Bez wody nie płacę nic.

jacekzoo
20 minut temu, maarec napisał:

tego maseczek nie noszą.

Oj noszą, i to tyle że już rzygam maseczkami ?

a wracając do tematu to.... co byście polecili

maarec
1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Oj noszą, i to tyle że już rzygam maseczkami ?

a wracając do tematu to.... co byście polecili

Na kolana i ostry nóż. Albo szlifierkę na kiju i kółku :). Tylko tarczę do betonu załóż.

Maras
12 minut temu, maarec napisał:

Max 30 prawdopodobnie poniżej 25m. Bez wody nie płacę nic.

Kto na to wpadł aby były takie warunki umowy :)  Podoba mi się takie podejście .

U mnie sugerowali 35m  i za 35 m płacę a jak będzie do 40 to tą piątkę wiercą za free a każdy następny metr powyżej 40 za 50% stawki.

Wyszło 37m. 

U mnie dopiero zaczyna coś tam zarastać na krawężnikach. I takie "agresywne" usuwanie jakoś mnie nie przekonuje . Taki zagięty nożyk i  po kawałku obcinka

Edited by Maras (see edit history)

jacekzoo
5 minut temu, Maras napisał:

Kto na to wpadł aby były takie warunki umowy

To są inne warunki? 

u mnie jak wiercił to była krótka gadka, gość tsk zna teren że przez telefon mi powiedział, na 2-3m będzie pierwsza warstwa wody, na 6-7 druga a my chcemy najbardziej czystą to wiercimy głebiej, tak na 11-13. Ja pytam a jak nie będzie wody? Będzie, a jak nie to robie kolejny odwiert, a za pierwszy kasy nie bierze. I stanęło faktycznie na 12m, woda tak czysta że po zbadaniu w sanepidzie tylko wystarczyłoby założyć zmiękczacz i może lecieć jako spożywcza

8 minut temu, Maras napisał:

takie "agresywne" usuwanie jakoś mnie nie przekonuje

Ja bym wolał jaką machine zamiast na kolanach dymać z tematem

11 minut temu, maarec napisał:

Albo szlifierkę na kiju i kółku

Takie proste ? może nie na kółku ale wystarczy w łapę, musze jakoś ogarnąć temat

golob
21 godzin temu, jacekzoo napisał:

woda tak czysta że po zbadaniu w sanepidzie tylko wystarczyłoby założyć zmiękczacz i może lecieć jako spożywcza

A nie masz zażelazionej wody? U mnie tez "na oko" (bo nie badałem) bardzo czysta, ale niestety zażelaziona - widać to na różnych przedmiotach po paru miesiącach podlewania. Z tego co słyszałem to odżelazianie jest dość kosztowne aby robić z tego pitną spożywcza wodę.

jacekzoo

Nie, żelazo było ok ?

Cichy56
19 godzin temu, golob napisał:

A nie masz zażelazionej wody? U mnie tez "na oko" (bo nie badałem) bardzo czysta, ale niestety zażelaziona - widać to na różnych przedmiotach po paru miesiącach podlewania. Z tego co słyszałem to odżelazianie jest dość kosztowne aby robić z tego pitną spożywcza wodę.

Żeby na roślinach nie było widać nalotu żelaza to trzeba nawadniać w nocy. Woda w nocy tak szybko nie wysycha na liściach i spływa. Sprawdzone w praktyce.