Jump to content
bammber

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???

Recommended Posts

Bob Duży

Jedno i drugie załączanie ma swoje wady i zalety. W załączaniu ręcznym w zasadzie nie ma co się popsuć to stare i sprawdzone rozwiązanie. Elektromagnetyczne to wygoda do czasu. A nie myślałeś o CUB CADET? Fajne traktorki.

Martin081981
Posted (edited)

Kwestia serwisu zadecydowała o husqvarna lub pochodnych. Mam pod nosem serwis. Natomiast cub cadet sprzedaż i cerwis 70km.

Nie znam się na silnikach. 

Kohler czy briggs vanguard? Ma ktoś wiedzę o tych silnikach.

Edited by Martin081981 (see edit history)

tomekk

Witam

King Yard, kosiarka made in USA, automat, produkcja Milwaukee, silnik 500 cm, dwa noże 107 cm, całość to blacha i stal. Reszta producentów to plastik. Cena mniejsza niż traktorki z manualną skrzynią innych firm. Użytkuję od 10 lat i nigdy nie zawiódł. Obsługuje jakieś 0,7 ha. Serwis zupełnie niepotrzebny.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

golob

W temacie koszenia - używa ktoś robota koszącego? jakieś spostrzeżenia? od tego sezonu zamierzam  zapomnieć o koszeniu (chociaż samo koszenie bardzo lubię) i szukam robota.

Cezarr
48 minut temu, golob napisał:

W temacie koszenia - używa ktoś robota koszącego? jakieś spostrzeżenia? od tego sezonu zamierzam  zapomnieć o koszeniu (chociaż samo koszenie bardzo lubię) i szukam robota.

Musisz kupić więcej browarów, wtedy koszenie idzie lepiej :piwo:  :P

golob

Browary nic nie dadzą :) jednym z powodów jest również to aby efekt przystrzyżonego trawnika był cały sezon, a nie tylko 2-3dni po koszeniu. Normalnie koszę co 7dni w sezonie, częściej nie dam rady, koszenia mam na ok. 80min.

Maras

No i robot trawę kosi i ją zostawia a pewnie większość z Was kosi z koszem.

golob
16 godzin temu, Maras napisał:

No i robot trawę kosi i ją zostawia a pewnie większość z Was kosi z koszem.

Dokładnie, trawa jest mulczowana na bieżąco i nie ma problemu z wysypywaniem skoszonej długiej trawy. No nic, robot kupiony, zobaczymy po sezonie jak wrażenia. Najpierw będzie trochę pracy z instalacją i konfiguracją stref (bo obszar nie jest zbyt prosty), potem mam nadzieję bezobsługowo.

Suzu4x4
Godzinę temu, golob napisał:

Dokładnie, trawa jest mulczowana na bieżąco i nie ma problemu z wysypywaniem skoszonej długiej trawy. No nic, robot kupiony, zobaczymy po sezonie jak wrażenia. Najpierw będzie trochę pracy z instalacją i konfiguracją stref (bo obszar nie jest zbyt prosty), potem mam nadzieję bezobsługowo.

popytaj specjalistów od trawników,  bo znajomemu który miał trawnik jak z obrazka po dwóch sezonach "po robocie" trawa wyraźnie zaczęła się psuć .

coś mi dzwoni w głowie że chodzi o to że robot ciągle strzygąc i rozdrabniając trawę doprowadza że trawnik zostaje "za bardzo nawożony" i chyba trzeba robić jakieś przerwy i raz na jakiś czas pozwolić wyrosnąć i kosić normalnie.

mogę dopytać szczegóły,

jacekzoo

Wszystko dobrze jak trawa jest taka sobie i mało rośnie, jak robot codziennie przejedzie i skosi pare mm to da radę. Ale jak trawa szybko rośnie to nie nadąży się rozkładać i w rezultacie zrobi się gnój.... mi rośnie ok 1cm na dobę, robot nie miałby szans

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

popytaj specjalistów od trawników,  bo znajomemu który miał trawnik jak z obrazka po dwóch sezonach "po robocie" trawa wyraźnie zaczęła się psuć .

coś mi dzwoni w głowie że chodzi o to że robot ciągle strzygąc i rozdrabniając trawę doprowadza że trawnik zostaje "za bardzo nawożony" i chyba trzeba robić jakieś przerwy i raz na jakiś czas pozwolić wyrosnąć i kosić normalnie.

mogę dopytać szczegóły,

Bardziej chodzi o to że skoszona trawa nie nadąża się rozkładać i gnije

golob
13 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale jak trawa szybko rośnie to nie nadąży się rozkładać i w rezultacie zrobi się gnój.... mi rośnie ok 1cm na dobę, robot nie miałby szans

To nie jest tak że robot tylko raz dziennie przejedzie i tyle - wlasnie na tym polega instalacja a własciwie całe konfigurowanie, jak długo ma jeździc itp itd. Trzeba do tego indywidualnie podejsc i jak najbardziej moze byc wymagane że 1 dnia dane miejsce bedzie 2 razy skoszone.

Mam jednego kolegę który 2 sezony użytkuje i cały pierwszy sezon to ustawianie/korekty/poprawki. Ale efekt jest bardzo dobry.

19 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Właśnie to jest kwestia prawidłowej konfiguracji/programowania.

Trzeba być świadomym że to nie jest tylko zakup, zamontowanie druta i nie ma tematu. Trzeba się w to zaangażować, zsynchroniozować z nawadnianiem automatycznym, nawożeniem i innymi zabiegami :) Innym słowem może i więcej roboty :D

Suzu4x4

ja już się poddałem, gdzie nie gdzie mam ładną i soczystą trawę, a gdzieniegdzie placki ,  robię wertykulację , dosiewam a i tak nie jest idealnie . nie nam już czasu ani chęci się doktoryzować.

20200316_124350_resized.jpg

20200316_124423_resized.jpg

20200316_124439_resized.jpg

jacekzoo
29 minut temu, golob napisał:

To nie jest tak że robot tylko raz dziennie przejedzie i tyle - wlasnie na tym polega instalacja a własciwie całe konfigurowanie, jak długo ma jeździc itp itd. Trzeba do tego indywidualnie podejsc i jak najbardziej moze byc wymagane że 1 dnia dane miejsce bedzie 2 razy skoszone.

Mam jednego kolegę który 2 sezony użytkuje i cały pierwszy sezon to ustawianie/korekty/poprawki. Ale efekt jest bardzo dobry.

Właśnie to jest kwestia prawidłowej konfiguracji/programowania.

Trzeba być świadomym że to nie jest tylko zakup, zamontowanie druta i nie ma tematu. Trzeba się w to zaangażować, zsynchroniozować z nawadnianiem automatycznym, nawożeniem i innymi zabiegami :) Innym słowem może i więcej roboty :D

Zgoda, ale fizycznie tego nie zrobi przy tskim wzroście jak u mnie. Bedzie za dużo skoszonej trawy, czy to dwa razy dziennie po 3mm czy raz dzienne 7mm. Nie nadąży się to ,,przerabiać,,

tylko że u mnie nawóz leci raz na 1-2 miesiąca, podlewanie 2x w tygodniu. To ma na czym i z czego rosnąć. 

jak kosze 2x w tygodniu to luzik, 40-50 min, jak zostawie na tydzień to już więcej biegania z opróżnianiem kosza i schodzi do 2h. A jak wróciliśmy z korsyki po 3,5 tygodnia to myślałem że zajadę siebi i kosiarke. Kosiłem na dwa albo trzy razy, nie pamiętam  trawa tak wysoka że do wysokości góry silnika w kosiarce 🤣

E92E4FE5-B1E3-4D46-A1A6-E2647379D51B.jpeg

Suzu4x4
6 minut temu, jacekzoo napisał:

Zgoda, ale fizycznie tego nie zrobi przy tskim wzroście jak u mnie. Bedzie za dużo skoszonej trawy, czy to dwa razy dziennie po 3mm czy raz dzienne 7mm. Nie nadąży się to ,,przerabiać,,

tylko że u mnie nawóz leci raz na 1-2 miesiąca, podlewanie 2x w tygodniu. To ma na czym i z czego rosnąć. 

jak kosze 2x w tygodniu to luzik, 40-50 min, jak zostawie na tydzień to już więcej biegania z opróżnianiem kosza i schodzi do 2h. A jak wróciliśmy z korsyki po 3,5 tygodnia to myślałem że zajadę siebi i kosiarke. Kosiłem na dwa albo trzy razy, nie pamiętam  trawa tak wysoka że do wysokości góry silnika w kosiarce 🤣

niezły busz :-]

jacekzoo

Pierniczenia dużo, ale za to trawa jak z rolki 

6FE434D9-30E8-49E0-B745-16A09252CCCC.jpeg