Skocz do zawartości

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Cichy56 napisał:

Jak trawa jest wysoka lub mokra to będzie się zapychać nie zależnie od ustawienia noży. Jedyne wyjście to jechać wolniej.

Ew. kosić na dwa razy, najpierw na maksymalnej wysokości koszenia, a potem drugi raz "na gotowo". Prędkość oczywiście też jest bardzo istotna. Jednak wg mnie najważniejszy czynnik to wilgotność trawy. Już nie wspominam, że po mokrej trawie cały kanał, pojemnik i kosisko są całe zalepione.

3 godziny temu, Pjoter napisał:

Mam teraz na mijankę i powiem szczerze że jak mam wysoką trawę to przypycha mi kanał wylotowy.

Nie wiem jaką masz kosiarkę, ale warto też zwrócić uwagę na kształt noży. Chodzi o wygięcie w "śmigło" - to generuje odpowiednie ciśnienie do wyrzutu. Zmęczone/stare/zużyte/powyginane (niepotrzebne skreślić) noże, lub tanie zamienniki mogą nie wytwarzać odpowiedniego ciśnienia i kanał się zapycha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, pjetko napisał:

Ew. kosić na dwa razy, najpierw na maksymalnej wysokości koszenia, a potem drugi raz "na gotowo". Prędkość oczywiście też jest bardzo istotna. Jednak wg mnie najważniejszy czynnik to wilgotność trawy. Już nie wspominam, że po mokrej trawie cały kanał, pojemnik i kosisko są całe zalepione.

Nie wiem jaką masz kosiarkę, ale warto też zwrócić uwagę na kształt noży. Chodzi o wygięcie w "śmigło" - to generuje odpowiednie ciśnienie do wyrzutu. Zmęczone/stare/zużyte/powyginane (niepotrzebne skreślić) noże, lub tanie zamienniki mogą nie wytwarzać odpowiedniego ciśnienia i kanał się zapycha.

 

Dokładnie w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

P1160088.thumb.JPG.efc82524a2805c9e77de52c1b1a2df4e.JPGP1160089.thumb.JPG.a61bd9ac62fe9917415d4c11766a4058.JPGP1160090.thumb.JPG.20d32d834d082f855fbebbc30ba704ca.JPG

 

W dniu 6.07.2021 o 17:52, Helmut napisał:

Gratuluje. 

Iseki są bardzo dobrymi traktorkami. Wiele części dopasujesz od Kuboty. Silniki bardzo prostej konstrukcji. Napęd hydrostatyczny bardzo żywotny. I jeszcze ten przebieg - jak nowy.

Sam posiadam TXG 237 i to "pancerne" kosisko. W skrzyni są zaślepione otwory i można hydraulikę rozbudowywać. 

Dobry zakup.

Niestety trafiłem troszkę na minę z tym moim TXG237 i powoli małymi kroczkami naprawiam to, co spier#oliły żabojady podczas ich krótkiej eksploatacji.

Niestety ale "nowe awaryjne" też trafiło do mini traktorków :( Moje 30-letnie Hinomoto to okaz zdrowia w porównaniu do niebieskiego 5-letniego Iseki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mandrol napisał:

Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

P1160088.thumb.JPG.efc82524a2805c9e77de52c1b1a2df4e.JPGP1160089.thumb.JPG.a61bd9ac62fe9917415d4c11766a4058.JPGP1160090.thumb.JPG.20d32d834d082f855fbebbc30ba704ca.JPG

 

Niestety trafiłem troszkę na minę z tym moim TXG237 i powoli małymi kroczkami naprawiam to, co spier#oliły żabojady podczas ich krótkiej eksploatacji.

Niestety ale "nowe awaryjne" też trafiło do mini traktorków :( Moje 30-letnie Hinomoto to okaz zdrowia w porównaniu do niebieskiego 5-letniego Iseki...

No gratuluje. Coś pięknego. Jak będziesz potrzebował dostęp do części katalogowych, służę pomocą. Ale tam się nic nie psuje. Tylko zakonserwuj ramę, rdza,  to ich bolączka.

Ich zaletą jest, masywne (pancerne) kosisko. Noże są na tzw. "sherbolcach", a jak człowiek trafi przypadkiem na coś twardego, to te bolce się zrywają i nie uszkodzisz przekładni.

Ładne zabawki.

Mój jest trochę paliwożerny, na koszenie lekko ponad 2800 m. kw., zużywa około 6 litrów mieszanki :D , 4 litry diesla i minimum 4 Hefeweizen Beer :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wszystko wiecie o traktorach więc pędzę po radę. 

Chciałbym kupić traktorek do koszenia ale i aby nadawał się do odśnieżania. Wpadły mi w oko dwa i bardziej skłaniam się do AL-KO bo miałem od nich zaczep i się sprawdził :lol:

Który z nich lepszy a może jednak coś innego? 

AL-KO

https://allegro.pl/oferta/traktorek-ogrodowy-al-ko-t15-93-15km-plug-sniezny-12537346935

 

STIGA

https://allegro.pl/oferta/traktorek-ogrodowy-kosiarka-stiga-384m-plug-gigant-12950363396

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Commander napisał:

Moim zdaniem słabe i bardzo słabe... ja mam 12 konny Castel Garden i jest w sam raz. 

AL-KO ma niby 15KM. 

Trawnika nam coś około 900m2

Do odśnieżania 450m2 w tym droga długa na 50m gdzie na bok nie ma gdzie odgarniać i wszystko muszę nosić. 

Typowa odśnieżarka raczej odpada bo droga jest z kruszywa i boję się latających kamieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Benior napisał:

AL-KO ma niby 15KM. 

Trawnika nam coś około 900m2

Do odśnieżania 450m2 w tym droga długa na 50m gdzie na bok nie ma gdzie odgarniać i wszystko muszę nosić. 

Typowa odśnieżarka raczej odpada bo droga jest z kruszywa i boję się latających kamieni. 

Rozumiem.  

Boję się że to odśnieżanie to 5 cm puchu. 

Moja kosiarka kosi ok 40 arów i pode mną potrafi mielić kołami na trawie. Nie wiem jakby to miało wyglądać na śniegu.  Widziałem co prawda łańcuchy ale....

Mój kolega kupił używanego kłada i zamontował lemiesz. Jest bardzo zadowolony i do tego troszeczkę pomyka po polach.  Może wypowie się ktoś kto odśnieża.

Ja bym pomyślał o odśnieżarce i zrobił ślizg żeby szła kilka cm ponad gruntem. 

Przepraszam nie chciałem cię zniechęcać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka traktorek to jest bardziej kosiarka niż traktorek ze względu na napęd pasowy który nie nadaje się do cięższych prac. A odśnieżanie wymaga naprawdę mocnych sprzętów. Też twierdzę że odśnieżarka to najlepszy wybór. Do odgarniania śniegu to mam taki sprzęt który w ciężkie zimy miał co robić 

20190620_143333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Commander napisał:

Przepraszam nie chciałem cię zniechęcać. 

Spoko ^_^ właśnie dlatego pędzę po radę bo jednak to spory wydatek i szkoda by było wtopić. Odśnieżarka byłaby najlepsza tylko obawiam się kamieni. Do quada mnie nie ciągnie a fajnie jakby takie urządzenie miało kilka funkcji poza samym odśnieżaniem. Dla tego pomyślałem o takim traktorku/kosiarce.

 

32 minuty temu, Cichy56 napisał:

Do odgarniania śniegu to mam taki sprzęt który w ciężkie zimy miał co robić 

I to jest sprzęt :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.