Skocz do zawartości

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, Mandrol napisał:

Do moich hektarów tylko i wyłącznie to ma zastosowanie?

 

No to już jest sprzęt profesjonalny.  Zrób sobie pole golfowe bo tyle terenu się marnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mandrol napisał:

Po chwastnicy ani śladu? Trawnik wygląda obłędnie IMHO?

received_329265071851688.thumb.jpeg.7e9fa4ede316ae6c16b0e9878db04b7b.jpeg

świetna robota, nie ma co ukrywać. Oby teraz właściciel zadbał o utrzymanie trawnika. Za kilka lat odezwę się do Ciebie, niech no tylko kupię działkę w wymarzonym miejscu :)

Mój trawnik w dniu wczorajszym pierwszy raz doczekał się systematycznego koszenia w tym sezonie. Z tego co pamiętam minęło tylko 6 dni od poprzedniego koszenia, a przy poprzednich przerwy wynosiły 2-3 tygodnie... Dodatkowo ruszył też temat wiercenia mojej studni, po tym jak na początku prac doszło do poważnego wypadku i skończyło się na dwóch operacjach wykonawcy. Aktualnie wiertło na 25m wierci w skale. Według prognozy woda ma być za jakieś 5-8m. Temat przeciągnięty gdzieś od lutego - marca. Na ten sezon jak widać wody ze studni już nie będę potrzebował, także chyba nawet pompy nie kupię, niech ma gwarancję liczoną od kwietnia 2021.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Mandrol napisał:

Polifoska

@Mandrol która? Ja stosuje od paru lat jeden nawóz, na początku dawał rezultaty jak u Ciebie, a pozniej z każdym rokiem słabiej. Chyba czas zmienić tylko nie bardzo wiem na co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Cichy56 napisał:

Tylko Yara  Mila  complex, jest to dobrze przyswajalny nawóz. Nie ma porównania do polifoski. 

No właśnie ten sypię... pierwszy rok - dwa efekty super, murawa jak u Marka na fotkach, a później z każdym rokiem nieznacznie ale trochę gorzej trawka wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dajesz za dużo. Yara Mila na wiosnę jednorazowo a później jak trawa się robi jaśniejsza to już tylko saletrę amonową lub inne azotowe. Możesz też sprawdzić ph gleby , nie zaszkodzi na jesieni trochę wapna magnezowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cichy56 napisał:

Albo to jest sztuczna trawa albo trawnik świeżo malowany ?. A tak serio to gratuluję idealnej murawy.

Na potwierdzenie, że to nie sztuczny twór;)

P1110159.JPG.da6e7108976ddcd2da9d0cebe8286f9b.JPG P1110165.JPG.ebaa914b8b1572b0801a24f55b6c27d7.JPG

P1110166.JPG.b3936df7b5c14fd48c9911e3eb3f8965.JPG P1110168.JPG.74c76ae06b70440902d92ef6b78e682d.JPG

Tomek1.thumb.jpg.a749a8b46897210b433c793a074c6bb8.jpg Tomek3.thumb.jpg.23357833927d340d9888c99c7acb2de7.jpg

6 godzin temu, jacekzoo napisał:

@Mandrol która? Ja stosuje od paru lat jeden nawóz, na początku dawał rezultaty jak u Ciebie, a pozniej z każdym rokiem słabiej. Chyba czas zmienić tylko nie bardzo wiem na co

Taka na zimę...

1075599605_Polifoska6.thumb.jpg.3e48f8048e13fc5bb91127a8f3ba2500.jpg

Nie jestem profesjonalistą- w swoim życiu zrobiłem na razie 5 trawników (w sumie ok. 2 ha) i YaraMila (250kg/ha) zawsze sypałem podczas siewu żeby trawa od razu miała nawóz.

Pewnie jako starzy wyjadacze trawnikowi (nie piszę tego z ironią bo wiem że @jacekzoo, @maarec i @Cichy56 mają jobla na punkcie trawy;)) wiecie, że nawóz z dużą ilością azotu powinien być zaaplikowany co najmniej 2 razy na wiosnę (marzec, czerwiec) dlatego stosuję azofoskę a na jesień polifoskę z dużą ilością potasu i fosforu, żeby przygotować trawę do okresu zimowego i nie powodować jej wzrostu. U mnie jeszcze jest czynnik finansowy- YaraMila 25kg po ok. 80zł a Polifoska 83zł ale za 50kg. Teren 1,4ha to już wiecie dlaczego wolę zapłacić za tonę nawozu 1600zł a nie 3200zł... Pierwsza fotka to hektar zrobiony 2 lata temu, druga to 40 ar zasiane w kwietniu tego roku. Może nie są tak dopieszczone jak u mojego pierwszego klienta ale to akurat trawka na moim hektarze zdecydowała, że znajomy poprosił mnie o zrobienie trawnika dla niego a on już zatroszczył się odpowiednio o "wimbledoński dywan" przed swoim domem. Na wiosnę biorę się za moje włości;)

P1110242.thumb.JPG.d14bb8743d323ee18424679324182348.JPGP1110244.thumb.JPG.0099f76fc66551a2f6ebe8a4c832fca9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jacekzoo napisał:

No widzisz, to może tu problem. Bo ja sypałem tak 3-4 razy na sezon ? od wiosny spróbuję mniej. Jak dam na wiosnę, to później saletre w jakiej częstotliwości?

To przenawoziłeś Yarę. Ja na Twoim miejscu w przyszłym roku dałbym tylko saletrę i dawki oraz częstotliwość stosowania uzależniłbym od wyglądu trawy (jak jest jasnozielona to sypnąć trochę saletry). Jak sypniesz za dużo to będziesz kosił co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.