Skocz do zawartości

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Wójt taki wydał w związku z suszą. Zakaz podlewania i mycia samochodów woda z gminnego wodociagu

nieźle. U mnie niestety pochwaliłem się za wcześniej z wierceniem studni. Kolejny nierzetelny wykonawca, zwodził, przekładał, kombinował. Ostatecznie się obraził, jak po ostrym przegięciu napisałem mu komentarz na stronie. Nagle okazało się, że jednak działa mu telefon i może do mnie zadzwonić :).

kolejny przyjdzie może za miesiąc. Aktualnie moja stara studnia wydobywa z siebie ok 1m3 na dobę - wody mam 30cm na dnie. Na szczęście pogoda sprzyja, jednak jak przyjdą upały a studni nie będzie to wyjdą żółte placki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, Maras napisał:

Marku , jaką masz głęboką tą studnie ? Pewnie z kręgów betonowych ? I pewnie od dwóch lat taka susza?

Jakieś 8 m.

Eksploatuje ją intensywnie od 4 lat. Wcześniej pewnie 10-15 lat nikt nie używał. Początkowo było metr wody.  

Z kręgów betonowych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wójt uruchomił u mnie program darmowych zbiorników na deszczówkę, złożyłem wniosek. Odpowiedzi jeszcze nie dostałem, ale podobno wszystkie wnioski zostały klepnięte i zbiorniki będą w czerwcu. Zbiornik jest niewielki, ale zawsze coś. Podczas jednego deszczu to z dachu domu można by uzyskać kilka, być może nawet kilkanaście tysięcy litrów. (obecnie mam jeden taki zbiornik 300 litrów, zakupiony prywatnie i podpięty pod dach domku ogrodowego - powierzchnia dachu jakieś 15m^2 i w ciągu jednego solidniejszego deszczu, napełnia się w godzinę. Z dachu domu, który ma - nie wiem, chyba ze 100m^2 - było było by tej wody naprawdę dużo. Jeśli takie susze zagoszczą na stałe, to być może jest to jakaś droga.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście tysięcy litrów .... podczas jednego deszczu.....  no chyba ,że dwa tygodnie by lało 

Mam dwa mauzery po 1000 l  i naprawdę spory dach. 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 16:32, Łza Włóczynutka napisał:

kilkanaście tysięcy litrów.

Potwierdzam zdanie @Maras, coś się przecinek przesunął. Przykład, https://dobrapogoda24.pl/artykul/oblicz-liczbe-opadow-miasto

nie wiem czy to była duza burza, ale podejrzewam że tak skoro o tym pisali, i tak 20L z metra. To z mojego dachu 320m (duży, rozłożysta parterówka) wyszłoby 6400L. Do kilkunastu tysięcy trochę daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 240m i 2 x po 100 płynie pod dwa mauzery. Każda setka ma dwa odpływy ale celowo spadek nie jest po środku  . Jeden otwór jest zatkany od wiosny do jesieni aby wszystko płynęło na jedną stronę do jednego mauzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie aż pisali. łojojj.  ;) 

U mnie teren prawie górzysty - taki intensywny opad to standard, nikt nie zwraca na to uwagi; Na równinach jest łagodniejszy klimat to pewnie też takie gwałtowne opady są rzadsze

Zresztą nie wiem czy to była godzina czy dwie, aż tak uważnie tego nie monitoruję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 16:32, Łza Włóczynutka napisał:

można by uzyskać kilka, być może nawet kilkanaście tysięcy litrów

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@golob ogarnąłeś może obszary?

Dokupiłem kabla i poszerzyłem obszar koszenia, bo robot wyraźnie miał zapas jeszcze i chciałem ustawić obszary, żeby z jednej strony domu kosił w inne dni niż z drugiej. Ustawiłem, ale skutkuje to tylko tym, że robot startuje z ustawionego obszaru. potem jeździ po swojemu, czyli wg swojego algorytmu przypadkowych odbić, więc po chwili opuszcza obszar i kosi i tak całość

Nie wiem czy coś ustawiłem nie teges, czy po prostu 'ten typ tak ma'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.