Skocz do zawartości

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

1800 (= 18 arów) to niewiele, wystarczy duża kosiarka spalinowa z napędem. (dla wygody możesz też nabyć z rozrusznikiem). Jeśli jest konieczność manewrowania, najlepiej taka z obrotowymi kołami. (np. mam taką: http://archiwum.allegro.pl/oferta/kosiarka-husar-55cm-naped-5w1-moc-6-75km-3-kolka-i4139820657.html - koszę nią działkę 30 arów, z dużą ilością drzewek, krzewów, klombów i innych pierdół. kosiarka ma akumulator, rozrusznik, mieli, kosi, wyrzuca bokiem lub zbiera do kosza. ma też złącze na wąż ogrodowy i dzięki temu sama się myje.).

 

Też chciałem kupić traktorek, ale jak zobaczyłem że są takie kosiarki to uznałem, że po 8 gdzinach w biurze warto się nieco przespacerować za kosiarką niż znowu siedzieć na traktorku... :)

 

Uważam, że sprzęt lepiej kupić nowy. Wydatek na dzień dobry większy, ale 2 lata gwarancji no i dłużej posłuży. Moim zdaniem używany sprzęt to pseudo-oszczędności - tym bardziej w epoce chińszczyzny.

18 arów to niewiele dla Ciebie ale dla mojego ojca to troszkę dużo. Tato ma kosiarkę z napędem AL-KO i jest z niej zadowolony ale za kosiarką czy z napędem czy bez trzeba się nachodzić, a latka lecą zdrowie, kondycja i stan stawów szczególnie kolan nie jest taki jak 20lat temu dlatego myślę nad zakupem traktorka. Dzwoniłem do gościa od tego Concord-a 14,5KM i jestem umówiony na oględziny. Zobaczę jak to wygląda w realu i wtedy podejmę decyzję. Co do nowego to nie ma takiej możliwości .... finanse, finanse, finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zwroc uwage czy naped z walu silnika jest przekazywany za pomoca paskow klinowych. Starsze kosiarki z takimi rozwiazaniami tak mialy i to bylo praktyczniejsze i chronilo wal silnika przed uszkodzeniem. Jak bedziesz mial szczescie nie spiesz sie z zakupem sa Vikingi,MTD, Wolfgarden, Tecumseh - stare poczciwe silniki Briggs&Stratton a te 14,5 kM to tez jakos ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz zwrócić uwagę czy nie ma nadmiernych wibracji przenoszących się na traktorek podczas kręcenia się noży, również ręcznie chwytając za nóż (oczywiście na wyłączonym traktorze) możesz sprawdzić luz promieniowy i poosiowy wałków napędowych. Sprawdź każdy bieg czy wchodzi bez problemu. Jeszcze zwróć uwagę na zasprzeglanie jazdy i napędu noży jeśli zauważysz nadmierny poślizg to masz dobry argument do targowania, jeśli dobrze pamiętam to komplet pasków klinowych do mojego MTD kosztuje ok 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie świecy i stanu oleju nie wiele Ci powie, bo sprowadzają to fachowcy więc świeca będzie wyczyszczona a olej nowy - koszt przecież znikomy a klient zadowolony bo wsiadać i kosić.

 

jeżeli masz tej trawy 1800mkw (a nie działki) to spokojnie można kupować, pytanie w jakiej kondycji jest trawnik. Chodzi mi o to, że jedni koszą co 2 tyg a latem mają suchy placek a inni muszą co 3-5 dni. Ja uparłem się na zielony dywan, mam 100% trawników robionych od zera i 95% powierzchni podlewa się automatycznie. Efekt był taki ze w największe upały miałem murawę jak na narodowym a sąsiedzi totalną suszę. Tylko minus taki ze po 5-6 dniach trawa musiała być skoszona. W tym przypadku traktorek jak znalazł, zaoszczędza dużo czasu.

 

osobiście gdyby nie obawa przed zakupem używki to bym już jakiś miał. Ciężko będzie trafić okazję od kogoś spod domu, bo taki najchętniej bym kupił, wystrzegając się tylko wynalazków, którymi zasypane są nasze markety budowlane - trzeba szukać jakiejś firmówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działki ogrodzonej jest 2500m a po odliczeniu budynków gospodarczych, domu i garażu to zostaje jakieś 1800m powierzchni trawiastej. Znalazłem jeszcze bliżej jeden traktorek, jak wygospodaruję jutro ze dwie godzinki to podjadę zobaczyć. Wrzucę link jak wrócę z oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wróciłem z oględzin traktorka AL-KO T-800. Niestety właściciel nie obecny ale była małżonka więc nie jechałem na darmo. Faktycznie tak jak mówił w rozmowie telefonicznej kosiarka zadbana. Widać że poprzedni właściciel (niemiec) ją szanował. Odpaliła bez problemów po podładowaniu akumulatora. Wyjechałem z garażu, biegi wchodzą, nóż pracuje choć nie było co skosić. Po włączeniu noża nie ma żadnych wibracji, kosiarka pracuje równo bez podskakiwania. Pomlaskałem, porobiłem miny jak bym był pracownikiem fabryki octu i ......... dobiłem targu (z 2900 na 2500). Kosiarkę na razie zadatkowałem bo muszę wykombinować transport. Z tego co zauważyłem to trzeba będzie popracować towotnicą, elementy układu kierowniczego suche bez śladu smaru. Wymiana oleju + świeca i ogólna kosmetyka.  Nie wiem jaki jest stan noża i prawdę mówiąc nie mam pomysłu jak ją podnieść żeby to zobaczyć. Chyba będę musiał zainwestować w to urządzenie http://olx.pl/oferta/podnosnik-lewarek-do-traktorek-kosiarka-husqvarna-viking-honda-mtd-CID628-IDcIuGr.htmlchyba że macie jakieś domowe sposoby to proszę się pochwalić. Do kosiarki dostałem komplet nowych oryginalnych pasków. Teraz tylko czekać lata i do roboty. A cha jeszcze jedno, czy biegi wrzuca się po zatrzymaniu czy można w trakcie jazdy?

 

 

post-7905-0-07850100-1455983747_thumb.jpg

post-7905-0-31447000-1455983758_thumb.jpg

post-7905-0-66149600-1455983764_thumb.jpg

post-7905-0-04484500-1455983774_thumb.jpg

post-7905-0-14722300-1455983782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Generalnie traktorki kosiarki najlepiej się nadają do większych powierzchni. Jednak moim zdaniem nawet przy domowym ogródku to jest fajne rozwiązanie. Po pierwsze robota idzie znacznie szybciej niż klasyczną kosiarką. Wsiadasz i w 15 masz po robocie. A drugą fajną opcją jest to, że możesz z niej korzystać tak na prawdę cały rok. Podłączasz do niej pług i zimą możesz śmiało odśnieżać podjazd. Jednak tu trzeba trochę poszukać, które modele mają taką możliwość, bo z chińczykami rożnie bywa. Zajrzyj sobie tu: https://cedrus.com.pl/maszyny/traktorki-kosiarki coś na bank wybierzesz.

Inna sprawą jest też fun. Ja wiem, że człowiek powinien się trochę poruszać i taki spacerek po ogrodzie jest zdrowy, ale łażenie w kółko z klasyczną kosiarką... Wolę sobie z synem piłkę na trawce pokopać. A jazda traktorkiem jest tak fajna, że nawet samemu mi się chce zająć trawnikiem. Może to głupie, ale do mnie przemawia.

Edytowane przez Marcinn123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Thomas napisał:

 

Czyli jak kupię np zetora to trawa wogóle nie będzie wymagała strzyżenia. spam

Nie chodzi o to aby kupić Ursusa C65. Ludzie! Kosiarka traktorek. I tak - robota idzie dużo, dużo szybciej. Taką kosiarką masz dużo szersze pole koszenia. Że o prędkości to już nie wspomnę. Nie wiem czemu się czepiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dasz radę to skosić w 15? Niestety ale pół dnia by Ci brakło a benzynowa kosiarka po tym wszystkim miałaby dość wszystkiego...

P1090713.thumb.JPG.cb6d184e4bf1fca07cbd4cebdf921802.JPG

Na szczęście mam kosiarkę, która jednak cały hektar skosi w 30-40 minut:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu, swojego taty polecam kosiarkę-wszystko naprawione w 100%sprawna i w 100% polecam bez obaw:

https://sprzedajemy.pl/kosiarka-traktorek-mtd-bs11-5hp-biskupiec-kolonia-trzecia-2-a1d299-nr58850148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 12.06.2019 o 11:06, Marcinn123 napisał:

Nie chodzi o to aby kupić Ursusa C65. Ludzie! Kosiarka traktorek. I tak - robota idzie dużo, dużo szybciej. Taką kosiarką masz dużo szersze pole koszenia. Że o prędkości to już nie wspomnę. Nie wiem czemu się czepiasz.

Zgadzam się w 100% Jak masz większą powierzchnię to tylko traktorek. Najlepszy napęd nie jest w stanie dać Ci takiej wygody i frajdy :)

Edytowane przez Oscar84 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używaną 14letnią ALKO SOLO bez hydrostatu. Kupiłem z uszkodzonym silnikiem kosiarka po tyraniu.Kosiła w gminie park,trawniki przy ulicach i boisko.Czyli nie miała lekko i tak też wyglądała ale miała zrobione łożyska w kosisku i napęd sprawny (pasek). Kupiłem za 900zł silnik w promocji pasujący P&P marki LONCIN. Kosi już 2 lata bez zająknięcia a porównywanie do kosiarek markowych JOHN DEERE to nie porozumienie.  Te marki premium już nie idą na jakość tylko ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie. 

Potrzebuje pomocy przy wyborze traktorka kosiarki. Mam do koszenia około 4500 m2. Na z dotychczasowych ofert wybrałem 2 kosiarki husqvarna o podobnych cenach. Obie z koszem.

Cth191 19km silnik kohler szerokość 107

Cth 155 16km v2 vanguard briggs szerokość 97

155 miała wymieniony silnik (na uzywany)i jest o 4 lata starsza ale ma również nowe kosisko.

Jaki silnik wybrać i co będzie bardziej niezawodne i ewentualnie tańsze w naprawie?

Przy okazji jeśli chodzi o załączenie kosiska lepsze elektroniczne czy na wajchę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.